Kas ir multifokālās kontaktlēcas un kā tās pareizi lietot?

Igors Pļava

Mūsdienās kontaktlēcas ir pieejamas dažādu redzes problēmu korekcijai, pielāgojoties katra nēsātāja vajadzībām. Pateicoties inovatīvajām tehnoloģijām un materiāliem lēcu ražošanā, iespējams iegādāties arī tādus veidus, kas paredzēti ilgstošai lietošanai, nodrošinot komfortu un acs virsmai tik svarīgo mitrināšanu. Viens no pazīstamiem veidiem, kuru piedāvā vairāki ražotāji, ir multifokālās kontaktlēcas. Šajā rakstā iepazīsim tās tuvāk.

Kādu redzes problēmu korekcijai izmanto multifokālās lēcas?

Multifokālās lēcas mēdz dēvēt arī par progresīvajām lēcām. Tās izmanto cilvēki ar presbiopiju jeb tie, kuriem tālumā un tuvumā ir nepieciešama atšķirīga redzes korekcija. Tā vietā, lai izmantotu brilles tālumam un tuvumam, var lietot šīs progresīvās jeb multifokālās lēcas. Kontaktlēcu inovatīvais dizains, kurā iestrādāti vairāki optiskie stiprumi, ļauj labi redzēt dažādos attālumos.

Presbiopija jeb pazeminātas redzes spējas pielāgoties dažādiem attālumiem piemīt cilvēkiem, kas sasnieguši vismaz 40 līdz 45 gadu vecumu, jo acs lēca vairs nav tik elastīga, kā rezultātā pasliktinās redzamība tuvumā. Klasiskais šādu redzes problēmu korekcijas veids ir tā saucamās “lasīšanas” brilles, kā arī progresīvās vai bifokālās brilles, taču mūsdienās vairāki kontaktlēcu ražotāji piedāvā kvalitatīvas multifokālās lēcas, kas ne tikai uzlabo redzi, bet arī pat spēj mazināt reibšanas sajūtu, kas rodas, valkājot progresīvās brilles, kā arī acu pārpūli vai galvassāpes.

Ražotāji piedāvā gan vienas dienas, gan pagarinātās lietošanas mēneša multifokālās kontaktlēcas. Kopjot šīs lēcas, jāņem vērā tie paši nosacījumi, kas attiecas uz jebkuru kontaktlēcu higiēnu. Nedrīkst aizmirst, ka ejot gulēt, tās ir jāizņem no acīm un jānotīra, izmantojot speciālu lēcu kopšanas līdzekli, un pēc tam jāievieto piemērotā lēcu konteinerā.

Plašs multifokālo lēcu piedāvājums internetā – Manaslecas.lv

Mūsdienās iegādāties kontaktlēcas ir kļuvis vienkāršāk nekā jebkad, jo tās pieejamas arī pasūtīšanai internetā. Manaslecas.lv piedāvājumā pieejamas vairāku pasaulē atzītu un uzticamu zīmolu multifokālās lēcas, tai skaitā:

  • 1-Day Acuvue Moist Multifocal – vienas dienas lēcas;
  • Air Optix Aqua Multifocal – pagarinātās lietošanas mēneša multifokālās lēcas;
  • Biofinity Multifocal – pagarinātās lietošanas multifokālās lēcas mēnesim;
  • Proclear Multifocal One Day – vienas dienas kontaktlēcas;
  • PureVision Multifocal – mēneša kontaktlēcas;
  • Soflens Multifocal – mēneša lēcas;
  • Pure Vision 2HD Multifocal (for Presbyopia) – pagarinātās lietošanas mēneša lēcas;
  • Proclear Multifocal – mēneša lēcas īpaši jutīgu acu īpašniekiem.

Izvēlies savām vajadzībām atbilstošās kontaktlēcas par lielisku cenu – Manaslecas.lv!

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »