Liga Kļaviņa
Akupunktūra ir Austrumu medicīna, kas izsenis pazīstama kā ķīniešiem, tā
ēģiptiešiem, Nu jau atzīta un plaši izmantota visā pasaulē. Akupunktūru
jeb adatu terapiju varētu salīdzināt ar tādu kā brīnumlīdzekli
veselības atjaunošanā. Izskatās gan mazliet neticami – Iedur nelielu
adatiņu, un notiek brīnums – cilvēks atveseļojas, kļūst skaistāks, pat
notievē. Vai tiešām tas ir tik vienkārši? Un kur slēpjas šī
brīnumlīdzekļa noslēpums?
Akupunktūras punkti
Akupunktūras punkti ir to aktīvo zonu projekcijas vietas, kuras, savstarpēji mijiedarbojoties, veido ķermeņa āda, un iekšējie orgāni. Aktīvais punkts Ir neliels – vidēji 2 mm diametrā, tas var palielināties vai samazināties, atkarībā no organisma stāvokļa, piemēram, miegā vai fiziskā slodzē. Punktu izvietojums uz ķermeņa ir ārkārtīgi dažāds, un to lielākā daļa projicējas pa nervu gaitu vai arī nervu -asinsvadu kūlīšu gaitu. Tie ir izvietoti meridiānos un visiem cilvēkiem atrodas aptuveni vienā un tajā pašā vietā. Tos atrod pēc anatomiskiem orientieriem – kauliem, muskuļiem, Katram punktam uz ķermeņa ir sava vispārpieņemta koordināta un nosaukums, kurus lieto un atpazīst visā pasaulē.
Akupunktūra, kā mēs varētu domāt, neārstē tikai kādu vienu atsevišķu slimību – tā darbojas uz visu ķermeni kompleksi, uzlabojot tā vispārējo stāvokli. Akupunktūru izvēlas cilvēki, kas grib sevi uzturēt kārtībā, profilakses nolūkos, ne tikai ārstēt kādas slimības. Tā atjauno veselību un arī pārējās funkcijas. Jo bieži vien problēma neaprobežojas tikai ar konkrētu izpausmi, piemēram, sāpēm, visbiežāk cēlonis ir cits.
Kad izvēlēties akupunktūru?
Parasti adatu terapijas rezultātā rodas gan vietēja, gan segmentāra, gan vispārēja organisma atbildes reakcija uz kairinātāju, tāpēc ārstēšana ar šo metodi ir tik efektīva.
Akupunktūra ļoti labi tiek savienota ar homeopātiskajiem līdzekļiem, kas tiek ievadīti enerģētiskajos punktos. Tas ir daudz efektīvāk par vienkāršu tablešu iedzeršanu. Adatiņu dūriens ir jūtams, taču tā sāpīgums ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, dienas laika, no mēness fāzēm, pacienta individuālā jutīguma, bet tas, protams, ir tikai īss, tādēļ paciešams moments,
Šo metodi izmanto prostatīta ārstēšanā, kā arī, lai atmestu smēķēšanu. Akupunktūra labi palīdz nervu slimību ārstēšanā, piemēram, sejas nerva neiropātija, dažādi sāpju sindromi un veģetatīvās nervu sistēmas funkciju traucējumi. Ir problēmas, kuras akupunktūra nevarēs izārstēt, piemēram, izņemt žultsakmeņus, sadziedēt lauztu kāju. Taču, noņemt sāpes gan varēs. Akupunktūras procedūra ilgst no dažām minūtēm līdz pat stundai.
Cilvēkam nepatīk slimību saasinājumi, bet izrādās, ka akupunktūrai un Austrumu medicīnai patīk saasinājumi, jo pēc tiem ir vieglāka un efektīvāka ārstēšana. Tomēr akupunktūra labāk palīdzēs gadījumos, kad slimība nav ieilgusi, ja cilvēkam nepieciešama vairāk profilaktiska darbība. Sieviešu vidū ļoti populāra ir «anti-age» (grumbas izlīdzinoša) akupunktūras procedūra. Tā ļoti labi iedarbojas kā «lifting» (vaibstus paceļoša) un jaunību atjaunojoša procedūra. Ne tikai sejai, bet arī visam ķermenim. Iedarbība ir vēl efektīvāka, ja papildus izmanto masāžu un citas kosmētiskās procedūras.
Adatu terapiju izmanto šādu slimību gadījumos:
– dažādas izcelsmes locītavu un mugurkaula sāpes,
– muskuļu nogurums,
– vielmaiņas un hormonālie traucējumi,
– mastopātija un menstruālā cikla traucējumi, sirds ritma traucējumi,
– paaugstināts asinsspiediens,
– gastrīts,
– aknu un aizkuņģa dziedzera funkciju traucējumi,
– elpceļu slimības – bronhiālā astma, bronhīts, pneimonija.
Akupunktūra profilaksei
Dzīves apstākli mainās daudz straujāk, nekā cilvēks spēj mainīties, Tas rada sajūtu, ka «jāķer» laiks.
Šobrīd par veselības saglabāšanu jāsāk domāt jau jauniem cilvēkiem, ne tikai cilvēkiem gados ar hroniskām slimībām. Jaunieši dzīvo ļoti nesabalansēti, nepārtrauktā stresā, ar lielu fizisko un garīgo slodzi. Ja cilvēks sāk apmeklēt kādas veselību uzlabojošas procedūras, viņš pievēršas citādam dzīvesveidam, sāk nodarboties ar meditāciju. Sāk domāt par to, ka vajag darīt kaut ko vairāk, ne tikai strādāt un ēst… Labi, ja viņš vēl guļ. Piemēram, bezmiegs jauniešu un pat bērnu vidū nav normāla parādība. Emocijas, domas ir saistītas ar konkrētām sistēmām un orgāniem. Darbojoties uz šiem punktiem, tiek palīdzēts gan fiziskajam, gan garīgajam ķermenim. Uzlabojas miegs un emocionālais stāvoklis.
Rudenī ir īpaši svarīgi saglabāt imunitāti, Akupunktūras Iedarbība šobrīd jau ir pārbaudīta. Bet cilvēkam pašam ir jāpiedalās ārstniecības procesā, nevar gribēt to, ka saņems tādu kā gatavu poti un viss būs labi.
Cilvēks pats sev arī var stimulēt dažādus punktus, lai uzreiz nebūtu jāiet pie ārsta. Piemēram, galvassāpju gadījuma. Pareizu punktu noteikšanu konsultācijas laikā norādīs speciālists.
Akupunktūra un tradicionālā medicīna
Ja cilvēks dzer zāles, tad, apvienojot to ar akupunktūras procedūru, mēdz būt, ka zāles ir jālieto mazāk; akupunktūra paātrina atveseļošanos, saīsina ārstēšanās kursu. Pie akupunktūras speciālista profilaktiski var iet vienu reizi mēnesī kaut visu mūžu. Procedūras laikā cilvēkam izdalās vielas, kas uzlabo Imunitāti, stabilizējas emocionālā uztvere, viņš kļūst stiprāks. Uzlabojas ādas stāvoklis. Akupunktūras procedūras var izmēģināt jebkuras slimības ārstēšanā. Jebkurā gadījumā tā palīdzēs, bet, cik daudz – tas atkarīgs no katra konkrētā organisma stāvokļa, Akupunktūra, papildināta ar homeopātiskajiem preparātiem, turpina iedarboties arī pēc procedūras beigām.
Taču vislabākais speciālistu ieteikums ir domāt pa veselību, kamēr tā vēl nav sabojāta. Tādēļ jādzīvo veselīgi un saskanīgi. Piemēram, mūsu ēšanas paradumi 10 gadu laikā ir mainījušies. Tikai ne uz labāko pusi. Nebija „Makdonaldu” un citu ātrās ēdināšanas restorānu, neēdām steigā vai, ejot pa ielu, ceļā uz darbu. Ēšanas tradīcijas veselīga dzīvesveida ievērošanā ir ļoti svarīgas. Taču viss nav tik slikts, kā mēs domājam, piemēram, medicīnas pakalpojumi pie mums joprojām ir daudz lētāki, ēdiens daudz kvalitatīvāks.
Kā izvēlēties akupunktūras speciālistu?
Pēc akupunktūras procedūras nav jābrauc uz austrumiem
Galvenais – speciālistam ir jābūt sertificētam. Izrādās, ka akupunktūra šeit Latvijā un Ķīnā neatšķiras. Latvijā tiek strādāts pēc Ķīnas akupunktūras skolas, izmantotas tieši tādas pašas adatas, tehnika un metodes. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šeit tās ir daudz lētākas. Pirms šīs procedūras cilvēks aprunājas ar ārstu, tiek paņemtas analīzes, ārsts nosaka diagnozi, veic punktu diagnostiku. Pēc tam rekomendē piemērotāko procedūru kompleksu – Ajurvēdas procedūru, masāžu vai akupunktūras procedūru, kā arī sniedz uztura un veselīga dzīvesveida padomus. Šajā gadījumā ārsts ne tikai ārstē pacientu, bet arī aprunājas ar cilvēku, ieklausās un iesaka.
FAKTI par akupunktūru
– Ir daudz veselīgāka par zāļu lietošanu;
– Stiprina imunitāti pēc slimības, operācijām;
– Noder kā kopējo veselības stāvokli uzlabojoša procedūra;
– Uzlabo cilvēka dzīvesveidu.
Speciālisti BRĪDINA
– Pēc akupunktūras procedū¬ras nelietot alkoholu;
– Akupunktūru neiesaka sievietēm mēnešreižu laikā;
– Apmeklēt procedūru, ja ir augsta temperatūra;
– Šīs procedūras ir bīstamas onkoloģiskiem pacientiem un grūtniecēm.