Zivju eļļa ir tīra, naturāla eļļa, kas iegūta no zivīm un satur daudz omega-3 neaizstājamo taukskābju. Omega 3 ir tajā paša laika — labsajūtas un labas veselības pamats.
Omega-3 taukskābes tiek uzskatītas par labvēlīgām un nepieciešamajām lipīdiem cilvēkiem. Tie ir visu ķermeņa šūnu strukturālie bloki. Omega-3 taukskābes ir taukskābju grupa, kuras parasti netiek sintezētas pietiekamā daudzumā indivīda organismā, bet ir būtiskas optimālai labsajūtai un veselībai. Omega-3 jeb zivju eļļa bērniem var palīdzēt uzlabot izziņu un jutīgumu, kā arī ne tikai berniem, bet arī parastiem cilvēkiem samazināt svaru un mazināt iekaisumu.
Zivju eļļas / Omega3 – priekšrocības
Omega-3 bagāta zivju eļļa var būt ļoti noderīga cilvēkiem, kuri cieš no locītavu vai muskuļu diskomforta. Ir vēl citas priekšrocības:
- Kognitīvā funkcija: eļļa var palielināt kognitīvos procesus, piemēram, uzmanības pievēršanu un fokusu.Zivju eļļa bērniem un jauniešiem var būt īpaši noderīga.
- Ķermeņa svara kontrole: pētījumi liecina, ka zivju eļļa var palīdzēt zaudēt svaru. Tas ir saistīts ar Omega-3 taukskābju darbību, kas uzlabo vielmaiņu. Tas var palīdzēt jums sadedzināt papildu kalorijas un samazināt svaru, nemainot diētu vai nepalielinot fizisko aktivitāti.
- Sirds un asinsvadu sistēma: Zivju eļļa veicina sirds veselību. Tas var samazināt augstu asinsspiedienu un holesterīna līmeni, stiprināt artērijas un vēnas un palīdzēt izvairīties no asins recekļu veidošanās.
- Omega-3 taukskābes ir saistītas ar garīgo labsajūtu un labu garastāvokli.
Omega-3 ir būtiskas skaistuma, jaunības un veselības saglabāšanai. To trūkums organismā var izraisīt sausu ādu un matus, nogurumu, trauslus nagus, bezmiegu, skumjas un locītavu problēmas. Omega-3 var uzlabot aknu darbību, aizsargājot tās no iekaisuma un samazinot fibrozes un cirozes risku. Omega-3 taukskābes ir labvēlīgas arī matu veselībai un izskatam; tie baro, stiprina un veicina augšanu, vienlaikus dziedinot galvas ādu. Matu izkrišana tiek samazināta līdz minimumam.
Bez Omega-3 mati izskatās drūmi un sausi, tiem trūkst elastības un spīduma, tie aug lēni un sadalās.
Omega-3 darbība
Tā kalpo kā būtiska vielmaiņas sastāvdaļa. Omega-3 ir būtisks papildinājums aterosklerozes, sirds slimību, astmas, depresīvu traucējumu un citu slimību profilaksei. Jūras veltes ir galvenais avots ar augstu vai vidēju tauku saturu. Tajos ietilpst – makrele, sardīnes, lasis, tuncis un siļķe. Citas preces ar augstu taukskābju saturu ietver linu sēklas, čia sēklas un sezama sēklas.
Omega-3 bagāti pārtikas produkti ir arī valrieksti, pupiņas, ziedkāposti, spināti, brokoļi un sojas pupiņas. Arī citās jūras veltēs ir augsts šo taukskābju līmenis. Jā, ir ļoti ieteicams ēst savvaļas zivis, nevis audzētas zivis, jo gaļa ir augstākas kvalitātes.
Zivju eļļu daudzumi un veidi
Precīzs daudzums katram indivīdam būs atšķirīgs atkarībā no viņu vajadzībām.
Ieteicamā dienas deva ir no 1 līdz 4 gramiem, ko var palielināt pēc vajadzības. Bērniem parasti nepieciešama puse no devas nekā pieaugušajiem. Pēc veida zivju eļļu iedala divās kategorijās: parastā zivju eļļa un koncentrēta zivju eļļa.
1) Parastā zivju eļļa satur dabiskās Omega-3 un Omega-6 taukskābes, kā arī vitamīnus D, E un K.
2) Tieši otrādi, bagātināta zivju eļļa ir spēcīgāka viela. Tajā ir lielāks omega-3 taukskābju daudzums, dažreiz pat līdz 90% vai vairāk.
Zivju eļļa bērniem
Omega-3 jeb zivju eļļas trūkums bērniem var palēnināt augšanu un attīstību, pasliktināt mācīšanās spējas, izraisīt atkārtotas saaukstēšanās slimības un palielināt nogurumu. Taukskābes bērna uzturā paaugstinās viņa imunitāti un izturību.
Omega-3 kapsulu priekšrocības:
Ja organisms ar ēdienreizēm neuzņem pietiekami daudz Omega-3, jāiegādājas uztura bagātinātājs, piemēram interneta aptieka. Tas piedāvā tādus pašus ieguvumus veselībai kā Omega-3, kas atrodams uzturā.
Svarīga detaļas
Zivju eļļa nav farmaceitisks līdzeklis, tāpēc jūsu veselība un labsajūta, visticamāk, būtiski neuzlabosies pēc vienas pudeles. Lai gūtu ievērojamas priekšrocības veselībai, tas jālieto regulāri, aptuveni deviņus mēnešus katru gadu. Meklējiet vairāk Gudra-aptiekā.