Atopiskais dermatīts – kā to atpazīt un ārstēt?

Igors Pļava

Ādas stāvoklis ne tikai atspoguļo mūsu veselības stāvokli, bet nosaka to, kā jūtamies emocionāli un izskatāmies sabiedrībā. Ādas slimības rada diskomfortu, neērtības sajūtu un pazemina pašvērtējumu, tāpēc pieredzējuši speciālisti var palīdzēt būtiski uzlabot dzīves kvalitāti kopumā.

Prof. J. Ķīša Estētiskās Dermatoloģijas klīnika, ar ticību savam sapnim un smagu darbu, ir izaugusi par līderi dermatoloģijas jomā Latvijā un inovatīvu klīniku Baltijas reģionā kopumā. Ar teju 40 gadu pieredzi, prof. Ķīsis ir palīdzējis vairāk nekā 40 000 pacientu ar dažādām diagnozēm: psoriāze, kārpas, nelabvēlīgas dzimumzīmes, atopiskais dermatīts, u.c.

Kas ir atopiskais dermatīts un kā to atpazīt?

Atopiskais dermatīts ir viena no aizvien progresējošām ādas slimībām, par ko sabiedrībā zināms maz. Tas ir skāris 10-20% bērnu un 1-3% pieaugušo. Diemžēl, saslimšanu skaits ar atopisko dermatītu pēdējo 50 gadu laikā ir pieaudzis vairāk nekā 400 reižu, īpaši industriālajās un attīstītajās valstīs. Papildus ādas slimībai, secināts, ka apmēram 40% bērnu ar vidēji smagu un smagu ekzēmu papildus slimo ar kādu no pārtikas alerģijām.

Simptomi slimībai ir sekojoši:

  • Viens no raksturīgākajiem simptomiem ir ādas sausums;
  • Bērniem, kas slimo ar šo slimību redzami sārti, pacelti, niezoši izsitumi uz sejas, uz rokām, kājām, kā arī ādas krokās;
  • Pieaugušajiem izsitumi pārsvarā redzami elkoņu un paceles rajonā, kā arī var skart seju, kaklu, vai atrasties uz visa ķermeņa. Slimībai raksturīga ļoti izteikta nieze, kas nereti rada miega traucējumus. Sekas slimībai var būt samazināta augšanas hormonu izstrāde bērniem;
  • Krasas temperatūras svārstība un zems ādas mitruma līmenis sekmē atopiskā dermatīta attīstību, tāpēc parasti slimības saasinājumi novērojami gada aukstākajos mēnešos – rudenī un ziemā.

Pacientiem mājās noteikti jālieto gaisa mitrinātājs, un nevajadzētu uzturēties telpās, kur jūtami cigarešu dūmi vai ilgstoši atrasties vietās, kurās var kairināt satiksmes radītie izmeši. Tāpat rūpīgi jāizvēlas ķermeņa kopšanas līdzekļi un mājas tīrīšanas līdzekļi, jo arī kosmētika un ziepes var kairināt ādu un provocēt atopisko dermatītu. Ieteicams valkāt gludu, elpojošu, dabisku materiālu apģērbu un izvairīties no vilnas un sintētikas izstrādājumiem. Radīti arī īpaši apģērbi, kuru sastāvā ir cinks, kas palīdz radīt antibakteriālo efektu.

Ārstēšanā galvenais uzdevums ir nodrošināt aizsargbarjeru ādai, kas palīdzētu samazināt pārtikas, inhalāciju un ķīmisko alergēnu radīto slodzi organismam. Kā vairumam ādas saslimšanu, atopiskā dermatīta terapijai jābūt individualizētai un progresīvas ārstēšanas stūrakmens ir ne tikai medikamenti, bet arī dzīvesveida maiņa, kā arī slimnieku un tuvinieku izglītošana, ko var nodrošināt tikai pieredzējis dermatologs.

Atopiskā dermatīta klīniskais pētījums prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā

Prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika nepārtraukti meklē inovatīvus risinājumus veselības aprūpē un ņem aktīvu dalību klīniskajos pētījumos. Aktualizējot atopiskā dermatīta saslimšanas un ārstēšanas procesu, pašlaik klīnika aicina piedalīties klīniskā pētījumā cilvēkus, kuri cieš no vidēji smaga līdz smaga atopiskā dermatīta. Šī pētījuma mērķis ir pētāmo zāļu tablešu formas drošuma un efektivitātes novērtējums salīdzinājumā ar placebo efektu, ārstējot atopisko dermatītu. Sīkākai informācijai par pētījumu un dalību tajā aicinām ieskatīties klīnikas mājaslapas dermatologs.com bloga sadaļā.

Kāpēc izvēlēties profesora Jāņa Ķīša dermatoloģijas klīniku?

Tā kā ādas problēmas nereti rada kauna un neērtības sajūtu, veselības profilaksei un atgūšanai noteikti palīdz modernās un labiekārtotās telpas un speciālistu ētiskā attieksme. Ja pacients vēlas saņemt individuālu, īpašu pieeju ne tikai ādas veselībai, bet arī skaistumam, labsajūtai un ādas estētiskajam skaistumam, prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika F. Sadovņikova ielā 20, Rīgā būs pareizā izvēle! Zvanot +371 28699111 vai rakstot info@dermatologs.com, iespējams atgūt labu veselību un pašpārliecību.

Vairāk par šo tēmu:

Maigas rūpes par jaunu ādu

Kā jauniešiem rūpēties par savas ādas labsajūtu un izskatu, konsultē ģimenes ārste Inga Zemīte un uzņēmuma Carlen Hair Collection vadītāja Jolanta Reihmane. Visgludākā, maigākā āda

Lasīt »