Kredītlīnija – iespējams, draudzīgākais aizdevuma veids steidzamā situācijā

Igors Pļava

Ikvienam cilvēkam veselība ir vislielākā vērtība, taču atsevišķi ārstniecības pakalpojumi – maksas operācijas, diagnostika, protezēšana, – var būt dārgi. Reti kuram bankas kontā glabājas lieli iekrājumi, tāpēc papildu nauda jāmeklē kaut kur citur. Viens no iespējamiem variantiem medicīnas pakalpojumu apmaksāšanai ir kredītlīnija – elastīgs patēriņa kredīts, ko var viegli pielāgot aizņēmēja iespējām. Uzzini vairāk par kredītlīnijas priekšrocībām šajā rakstā!

Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnija ir patēriņa kredīta paveids ar plašām kredītlimita robežām un garu atmaksas termiņu. Abi aizdevumu veidi mūsdienās ir pieejami internetā, pie nebanku kreditoriem, taču patēriņa kredīts un kredītlīnija nav identiski. Galvenās atšķirības starp kredītlīniju un patēriņa kredītu ir šādas:

 • piesakoties kredītam, uzreiz ir jānosaka vēlamais atmaksas termiņš, kas ietekmē maksājumu grafiku un ikmēneša iemaksu apjomu. Kredītlīnijas nosacījumi ir elastīgāki – aizņēmējs pats var izvēlēties veikt minimālus vai lielākus maksājumus, kā arī var nenoteikt atmaksas termiņu pieteikšanās brīdī;
 • ne visi aizdevēji nodrošina iespēju papildināt patēriņa kredīta kredītlimitu, bet kredītlīnijas noteikumi ļauj aizņemties vairākas reizes viena kredītlīnijas līguma ietvaros. Pēc pirmā maksājuma veikšanas kredītlīniju var izmantot vēlreiz.

TOP iemesli izvēlēties kredītlīniju

Katrai situācijai ir piemērots savs aizdevumu veids, bet kredītlīnijas īpatnība ir iespēja izmantot aizdevumu dažādos apstākļos. Apsverot aizņemšanās iespējas, ņem vērā kredītlīnijas priekšrocības:

 • aizdevumu var izmantot gan īstermiņā, gan ilgtermiņā – tikai pats aizņēmējs izvēlas vēlamo līdzekļu atmaksas variantu. Ja maksātspēja ļauj segt parādsaistības vienā maksājumā, to var izdarīt, tādējādi ietaupot uz procentiem. Ja ērtāk ir atmaksāt aizdevumu pakāpeniski, arī to var izvēlēties bez papildu vienošanās ar kreditoru;
 • pateicoties elastīgām atmaksas iespējam, kredītlīnijas lietotājiem ir vieglāk izvairīties no parādu veidošanās. Mēnešos, kad ienākumi ir lielāki vai tēriņi – mazāki, var veikt lielākus kredīta maksājumus, tādējādi samazinot kopējās kredītlīnijas izmaksas, jo procentu maksājumi tiek pārrēķināti pēc katras aizņēmēja iemaksas;
 • kredītlīnija ir piemērota ne tikai pēkšņām ikdienas vajadzībām, bet arī ieplānotiem tēriņiem, piemēram, remontam vai ārstēšanai. Kredītlīnijas kredītlimita robežas pie visiem aizdevējiem ir pietiekami plašas, lai aizņēmējs ar pietiekamu maksātspēju varētu saņemt vajadzīgo summu savas situācijas atrisināšanai;
 • kredītlīnijai var tikt piemērota zemāka procentu likme nekā patēriņa vai ātrajam kredītam. Piemēram, aizdevējs lv šobrīd piedāvā kredītlīniju ar procentu likmi no 0,12% dienā.

 

Latvijā nebanku kredītu piedāvājums ir ļoti plašs, un kredītlīnijas ir pieejamas pie daudziem aizdevējiem. Katram variantam ir savas priekšrocības un trūkumi un izpētīt piesātināto tirgu patstāvīgi var būt gan grūti, gan laikietilpīgi. Ietaupi savu laiku, izmantojot speciālu kredītu salīdzināšanas palīgu – interneta platformu NetCredit.

Informatīvais atbalsts un noderīga informācija

Kredītu salīdzināšanas platforma NetCredit jau vairākus gadus nodrošina Latvijas iedzīvotājiem palīdzību kredīta meklējumos un finanšu pratības jautājumos. Platformā ir apkopoti visi nebanku kredītu piedāvājumi un nebanku kreditori, kā arī tiek publicēti padomi un noderīga informācija par un ap aizņemšanos un personīgo budžetu.

 

Platformā kredītlīnijas un citus aizdevumu veidus var salīdzināt pēc visiem svarīgākajiem parametriem, ieskaitot:

 • kredītlimita apjomu un atmaksas termiņu;
 • procentu likmes robežas;
 • prasības klientu vecumam un kredītvēstures statusam;
 • lietotāju atsauksmes un pakalpojuma novērtējumu;
 • naudas saņemšanas ātrumu.

 

Kredītlīnija var būt noderīga gan kā steidzama finanšu palīdzība pēkšņas saslimšanas gadījumā, gan kā drošības spilvens ilgtermiņa tēriņiem, piemēram, rehabilitācijai. Ienāc NetCredit platformā un uzzini, kādi kredītlīniju piedāvājumi ir spēkā šobrīd un izvēlies sev piemērotāko!

 

Vairāk par šo tēmu: