Dažādu iespēju salīdzinājums

Igors Pļava

 

Lietas, kas ar Jums var notikt biežāk, nekā laimēt loterijā

Ja reiz vēlaties laimēt loterijā, tad diemžēl jāsaka, ka lielāka iespējamība ir, ka Jums trāpīs zibens – burtiskā nozīmē. Piemēram, liela daļa amerikāņu uzskata, ka laimests loterijā ir vienīgais veids, kā nodrošināt sev pensiju, kas būtu apmierinoša. Izredzes laimēt Powerball vai Mega Millions loterijā ir aptuveni viens pret 292,2 miljoniem un viens pret 302,5 miljoniem. Ar šādām izredzēm Jums ir daudz lielāka iespēja kļūt par kinozvaigzni vai prezidentu.

Jāmin, ka daudzās spēlēs ir ļoti patīkamas bonusu un atmaksu sistēmas, piemēram, Laimz kazino bonusi ir vislielākie Latvijā un pēc izmēģinājuma ir iespēja saņemt atmaksu līdz pat 200 eiro. 

Piedzīvot meteorīta triecienu

Ir lielāka iespēja, ka Jūs piedzīvosiet meteorīta triecienu, nevis uzvarēsiet Powerball. Taču tas var šķist ļoti pārspīlēti, jo Jūs uz Zemes esat mazs mērķis. Un izredzes, ka Jūs varētu iet bojā no meteorīta, asteroīda vai komētas trieciena, ir 1 pret 1,6 miljoniem, ziņo National Geographic.

Kļūt par miljonāru

Iespējams, tas nekad nenotiks, bet tomēr ir liela iespēja, ka Jūs varētu kļūt par slavenu miljonāru, nekā uzvarēt loterijā. Pat ņemot vērā salīdzinoši nelielo miljonāru skaitu, daudzi cer, ka kādu dienu viņi kļūs bagāti. Visvairāk tieši iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 24 gadiem uzskata, ka kļūt par miljonāru kādā dzīves posmā ir ļoti iespējams.

Ciest aviokatasrofā

Lai cik biedējoša ir doma par metāla gabalu, kas atrodas vairāku kilometru augstumā, tomēr pastāv iespēja, ka Jūs varētu nokrist. Jūsu izredzes iet bojā aviokatasrofā var būt viena pret 20 miljoniem. 

Mirt no kukaiņu indes dzēliena

Lai arī bites vai lapsenes dzēliens ir nedaudz sāpīgs, pastāv iespēja, ka tas Jūs tomēr var nenogalināt. Nacionālā drošības padome aprēķinājusi, ka varbūtība mirt no dzēliena ir 1 pret 54 093.

Kļūt par prezidentu

Izredzes kļūt par prezidentu kādā valstī ir pietiekami lielas, un tās krasi palielinās, ja esat vecumā no 40 līdz 72 gadiem, Jums ir jurista grāds, esat kara veterāns, ticīgs un pietiekami gara auguma.

Tikt nepatiesi notiesātam par noziegumu

2006. gadā ASV Augstākās tiesas tiesnesis Antonīns Skalija (Antonin Scalia) norādīja, ka nevainīgu cilvēku notiesāšana par noziegumiem ir aptuveni 0,027 %, kā rakstīja laikraksts New York Times. Tas bija balstīts uz aptuveniem aprēķiniem, ko kāds Oregonas apgabala prokurors apkopoja New York Times publikācijai, taču daudzi eksperti uzskata, ka Jūsu iespēja tikt nepamatoti notiesātam ir daudz lielāka.

Kļūt par kinozvaigzni

Iegūt lomu kinofilmā ir daudz vieglāk, nekā laimēt loterijā. Īsāk sakot, Jums ir izdevīgāk iegādāties biļeti uz Ameriku, nekā iztērēt naudu loterijas biļetēm gada laikā.

Piedzīvot haizivs uzbrukumu 

Lai gan mirt no haizivs uzbrukuma ir reti sastopams gadījums, Jūsu izredzes laimēt loterijā ir vēl retākas. Saskaņā ar Starptautiskās haizivju uzbrukumu datubāzes datiem Jūsu izredzes nomirt no haizivs uzbrukuma ir 1 pret 3,7 miljoniem.

Trāpīt bedrītē ar vienu sitienu golfā

Iespējams, Jums nav labas prasmes golfā, bet Jūsu izredzes trāpīt bedrītē ar vienu sitienu joprojām ir lielākas, nekā izredzes laimēt loterijā. Saskaņā ar Nacionālās Hole-in-One asociācijas datiem, kas 2013. gadā balstījās uz 30 gadu laikā apkopotajiem datiem, profesionāla golfa spēlētāja izredzes trāpīt trāpīt ar vienu sitienu bedrītē ir 2500 pret 1, bet amatiera – 12 500 pret 1.

Vairāk par šo tēmu: