šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Kā viedpulkstenis var palīdzēt sekot līdzi veselībai?

Igors Pļava

Plānojot iegādāties jaunu rokas pulksteni, arvien biežāk izvēle ir par labu mūsdienīgam viedpulkstenim, kas dažādās dzīves situācijās pilda digitālā asistenta lomu. Viens no viedpulksteņu popularitātes iemesliem, nenoliedzami, ir iespēja ikdienā uzraudzīt savu fizisko veselību. Tādēļ sporta viedpulksteņi ir kļuvuši  par neaizstājamām ierīcēm, lai rūpētos par veselību un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Stiprināti uz plaukstas locītavas, šīs mazās un tehnoloģiski attīstītās ierīces ne tikai sniedz informāciju par mūsu veselību, bet arī šo informāciju saglabā, izstrādā ierīces valkātāja spējām atbilstošu fizisko aktivitāšu plānu, monitorē sniegumu un izvirza jaunus mērķus.

Šobrīd pircējiem tiek piedāvāta ļoti plašs ierīču klāsts – viedpulksteņi, cenas amplitūdā no 100 līdz 500 eiro vai pāris desmitus eiro vērtas viedās aproces, kam ir ierobežots papildu funkciju klāsts, piemēram, soļu un kaloriju skaitītājs. Pirms iegādāties viedpulksteni,  vēlams veikt  nelielu priekšizpēti, jo modeļu klāsts un piedāvātā funkcionalitāte nepārtraukti uzlabojas. 

Kādus rādītājus viedpulkstenis spēj nolasīt?

  • Fizisko aktivitāšu uzraudzība

Viedpulkstenis ir lielisks palīgs fiziskajās aktivitātēs, kā arī, prasmīgi izmantojot pulksteņa sniegtos datus, ir iespējams uzlabot savu sportisko sniegumu. Ja viedpulksteņa iegādes mērķis ir atbalstīt regulārus un aktīvus treniņus, tad jāmeklē ierīce ar plašu treniņu režīmu piedāvājumu un precīziem veselības rādītāju uzraudzības sensoriem. Treniņos būtisks ir pulsa mērījums, atkarībā no treniņa veida – distance, skriešanas temps, ātrums un laiks. Veiktspējas mērījumu funkcija parāda lietotāja sasniegumus attiecībā pret nosprausto mērķi.

Svarīgs ir rādītājs ir sirdsdarbības ātrums, kas var būt ļoti atšķirīgs atkarībā no piekoptā dzīvesveida, fiziskām aktivitātēm un arī veselības stāvokļa. Viedpulkstenis monitorē sirdsdarbības ātrumu un neļauj treniņā sevi noslogot līdz spēku izsīkumam.

Viedpulksteņu sniegtie mērījumi var veicināt aktīvu dzīvesveidu, savā ekrānā parādot norādījumus, kādas fiziskās aktivitātes būtu jāveic, nodrošinot arī to pašuzraudzību.

  • Sirds slimību noteikšana

Viedpulksteņi, izmantojot digitālos veselības sensorus, var noteikt sirds priekškambaru fibrilāciju jeb sirds saraušanos pēc neregulāriem intervāliem, laicīgi brīdinot par nopietno sirds slimību. Tāpat noteikt sirds mazspējas veidu – kreisā kambara disfunkciju.

  • Miega monitorings

Viedpulksteņi apkopo ar miegu saistītu informāciju:  cikos ejat gulēt; cik ilgi guļat; parāda vidējo gulēto stundu skaitu mēnesī – tādējādi sniedz ieskatu miega kvalitātē un ļauj izstrādāt ieteikumus tā uzlabošanai.

  • Slimību noteikšana

Viedpulksteņi var palīdzēt atklāt agrīnas infekcijas pazīmes, nosakot sirdsdarbības ātrumu un ādas temperatūras izmaiņas, kas palielinās, organismam cīnoties ar infekciju. Sevišķi jutīgi uzraudzības sensori jau var sniegt informāciju par sirds, elpceļu, neiroloģiskām, aknu slimībām, diabētu.

  • Datu kopīgošana ar ģimenes ārstu

Viedpulksteņa savienojums ar viedtālruni dod iespēju datus kopīgot ar savu ārstu, lai gūtu ieskatu par savu veselību un veiktu pasākumus, kas uzlabotu tās stāvokli.

Paredzams, ka viedpulksteņu tirgus turpinās augt, jo pieaug patērētāju pieprasījums pēc fizisko aktivitāšu uzraudzības un veselības pārraudzības funkcijām. Apple Watch viedpulksteņu sērijas popularitāte ir bijis nozīmīgs faktors, kas veicinājis pieprasījumu pēc viedpulksteņiem visa pasaulē. Uz iOS operētājsistēmu balstītie viedpulksteņi aizņem pusi no visa viedpulksteņu tirgus un Apple Watch ir vispopulārākais modelis ar dažām īpaši novērtētām funkcijām:

  • Atgādinājums iedzer zāles

Apple Watch nosūta atgādinājumu, kad ir pienācis laiks iedzert zāles.

  • EKG (elektrokardiogramma)

Daži Apple Watch modeļi piedāvā iespēju veikt EKG mērījumus tieši no pulksteņa.

  • Brīdinājums par kritienu

Apple Watch var noteikt, kad esat piedzīvojis smagu kritienu, un nosūtīt brīdinājumu neatliekamās palīdzības dienestiem, ja noteiktā laika periodā nereaģējat. Apple Watch cena noteikti ir augstāka par vidējo tirgū.

Ja mērķis ir iegādāties viedpulksteni, kas palīdzētu nodrošināt veselības uzraudzību, tad jāsāk ar modeli, kas vismaz ļauj ievadīt Jūsu vecumu, garumu un svaru. Par šogad populārākajiem viedpulksteņu modeļiem var lasīt šeit.

Vairāk par šo tēmu:

Ko Bites Dod Cilvēkam

Bites ir saimēs dzīvojoši kukaiņi, kuru daudzveidīgā produkcija izmantojama cilvēka uzturam un veselības stiprināšanai. Visi biškopības produkti ir dabīgi un augstvērtīgi. Biškopības produkti ir ar

Lasīt »

Kā gatavot veselīgi uz pannas?

Lai maltīte izdotos un gatavošana sagādātu prieku, ir nepieciešami atbilstoši virtuves piederumi. Kas gan nav dzirdējis par īpašo vecmammas pannu, uz kuras kartupeļi vienmēr sacepās

Lasīt »

Sāpes ciest vai ārstēt?

Viens no vismokošākajiem ķermeņa un dvēseles stāvokļiem, ko rada sāpes, ilgus gadus tika uzskatīts par nenovēršamu blakusparādību, kas rodas nopietnāku slimību un traumu rezultātā, «Sāp?

Lasīt »