{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Esi vesels

Kā iemācīties ēst pareizi?

Inga Jaunzeme 

  1. PARADUMI

“ Latvijā cilvēki nemāk pareizi ēst, tāpēc daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir liekais svars, aptaukošanās un kā sekas - to izraisītās saslimšanas – diabēts, sirds asinsvadu saslimšanas, augsts spiediens”, tā, tiekoties ar zema ogļhidrātu satura Norvēģijas un Zviedrijas produktu ražotāju oficiālo pārstāvi Baltijā Juriju Jeremejevu teica  P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns.

Lasīt tālāk ...

Bišu maizē atrodams pat zelts un platīns...

Igors Pļava

"Ar ikdienas pārtiku ir gandrīz neiespējami nodrošināt    organismu ar visām tam nepieciešamajām vielām –  jo pat veikalā nopērkamie augļi un dārzeņi visbiežāk tiek mākslīgi audzēti, un tajos ir ļoti maz vērtīgā," uzsver ārste - pediatre Inese Sproģe. "Tādēļ ir ļoti vērtīgi,  ja pievēršam uzmanību tiem produktiem, kurus pati daba ir izveidojusi tā, ka tajos ir  pilnīgi visas vielas  - aminoskābes, minerālvielas, vitamīni, kas nepieciešamas, lai organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt, būtu vesels un spēka pilns."

Lasīt tālāk ...

Zinātnieki pierādījuši – ūdens uzlabo prāta spējas un atmiņu

Uztura un veselīga dzīvesveida speciālisti gadiem ilgi uzsver nepieciešamību uzņemt pietiekamu daudzumu ūdens, jo tas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu, precīzāk sakot – prāta spējas. „Nestlé” izpētes institūta un Kalifornijas Universitātes zinātnieki ir pierādījuši, ka pietiekams patērētā ūdens daudzums spēj uzlabot kognitīvo funkciju un atmiņu, kā arī palīdz koncentrēties.

Lasīt tālāk ...

Mūsu āda vasaras saules staros

Kā jūtas mūsu āda vasarā? Savu vēstījumu tajā diezgan nesaudzīgi raksta gan laiks, gan saule, un šis ir īstais brīdis, lai izvērtētu ādas stāvokli un labotu, kas labojams. «Ļoti bieži cilvēki atnāk pie dermatologa ar jautājumiem par ādas kopšanu vasaras mēnešos vai jau arī ar bojātu ādu » saka Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģe Kristīne Zabludovska.

Lasīt tālāk ...

Vēnu ārstēšana vasarā?!

Doties uz vēnu lāzeroperāciju vasarā? Vēl pirms dažiem gadiem tā nešķita laba ideja, bet tad, atsaucoties Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas aicinājumam un iesaistoties pētījumā, pacienti pārliecinājās, ka aizdomām nav pamata – operācija izdodas, diskomforts ir minimāls, kompresijas zeķes vasaras karstumā nav jāvalkā un arī atvaļinājuma plānus nenākas grozīt. Tagad potenciālie pacienti sāk jau laikus interesēties, vai arī šovasar notiks vēnu lāzeroperācijas un vai var cerēt uz maksas atlaidēm, kas daudziem ir visai būtiski. Vairāk par vēnu lāzeroperācijām lasiet šeit: http://venucentrs.lv/lv/venu-lazeroperacija

Lasīt tālāk ...

Attīri savu organismu veselīgai pavasara sagaidīšanai!

 

Māra Kondrāte

Organisma attīrīšana ir efektīvs veids, kā uzlabot vielmaiņu, optimizēt gremošanas procesu un gūt maksimālu enerģijas lādiņu, vienlaikus zaudējot arī svaru. Vairāk par to, kāpēc organisma attīrīšana ir labvēlīga un kā to veikt droši un efektīvi, stāsta farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Organisma attīrīšana labvēlīgi ietekmē jebkura cilvēka organismu, taču tādas pazīmes kā nespēks, izsitumi, liekais svars, nepareiza vēdera izeja un pietūkuši locekļi būtu trauksmes signāls tam, ka organismam nepieciešama attīrīšana jeb detoksikācija, kas ir dabiska organisma atbrīvošana no kaitīgajām vielām un sārņiem. Turklāt jāņem vērā, ka organismā ik dienas uzkrājas kaitīgi toksīni, kurus tas pats par sevi nespēj izvadīt, kā rezultātā organisms novājinās. Šādā vārīgā stāvoklī toksīnu darbība kļūst vēl intensīvāka – tie var iekļūt tauku šūnās un smadzeņu audos, novājinot imūnsistēmu, veicinot audzēju rašanos, hormonālus un reproduktīvus traucējumus, kā arī citas nopietnas veselības problēmas.

Lasīt tālāk ...

Dzelzs – spēkam un veselībai

Māra Kondrāte

Organisma veiksmīgai funkcionēšanai un spēcīgai imunitātei cilvēkam ik dienas ir jāuzņem noteikts daudzums vitamīnu un minerālvielu. Neņemot vērā pasaules ekonomikas attīstību, kā arī zinātnes straujo virzību, Pasaules Veselības organizācijas dati uzrāda, ka teju ceturtā daļa pasaules iedzīvotāju cieš no anēmijas, turklāt teju puse gadījumu raksturojami tieši kā dzelzs nepietiekamības izraisīta anēmija.

Lasīt tālāk ...

Nepatīkamā psoriāze jeb zvīņēde – kā ar to cīnīties?

Igors Pļava

Āda ir cilvēka lielākais orgāns, kas vistiešāk ikdienā tiek pakļauts apkārtējās vides iedarbībai gan iekšējo, gan ārējo faktoru ietekmē. Ādas stāvoklis, krāsa, elastīgums parāda kopējo veselības stāvokli. Regulāras vizītes pie dermatologa ļauj izvairīties no dažādām ādas problēmām, tai skaitā veselībai bīstamās un emocionāli nepatīkamās slimības psoriāzes jeb zvīņēdes.

Lasīt tālāk ...

Pavasarī, paskatoties uz kājām...

Pēteris Birze

Ja nepatīk tas, ko ieraugām, palūkojoties spogulī uz savām kājām, tad tur bieži vien vainojamas vēnu problēmas. Lai gan tās var risināt jebkurā gadalaikā, sasparoties šim solim nereti ir vieglāk tieši pavasarī, kad jo īpaši mostas vēlme labi justies un labi izskatīties. «Gan medicīniskais, gan estētiskais aspekts daudziem šodien šķiet vienlīdz svarīgs, un mēs, flebologi, to saprotam un respektējam,» saka Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas fleboloģe Sandra Prāve.

Lasīt tālāk ...

Kārpas - kāpēc tās ir svarīgi pārbaudīt un ārstēt

Kārpas ir izplatītākā ādas slimība, kas rada lielu emocionālo diskomfortu, jo visbiežāk izaugumi atrodas uz sejas vai rokām, un ir vizuāli nepievilcīgi. Kārpas var izraisīt vairāk kā 150 dažādu vīrusu infekcija. Tā skar 7-10% cilvēku visā pasaulē, pārsvarā bērnus un pusaudžus. Lai gan kārpas šķiet nekaitīgs ādas izaugums, to laicīga ārstēšana var novērst nopietnu veselības problēmu vai pat ļaundabīgu audzēju attīstību!

Lasīt tālāk ...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

 

   

 

Citi piedāvājumi