Akupunktūra

Uldis Mežs

Anita Jaunzeme

Akupunktūra ir bioloģisko sistēmu stimulējoša un regulējoša terapija ar kairinājumu. Cilvēkā pa noteiktiem enerģētiskiem kanāliem jeb meridiāniem rit dzīvības enerģija. Cilvēks ir vesels, ja šī enerģija rit līdzsvaroti un harmoniski. To panāk, iedarbojoties uz bioloģiski aktīviem punktiem. Ir iespēja caur šiem punktiem koriģēt iekšējo orgānu funkcijas

Akupunktūru kā regulējošu
terapijas metodi izmanto:
* hronisku slimību ārstēšanā,
* funkcionālu iekšējo orgānu traucējumu novēršanā,
* migrēnas, īpaši mokošo sajūtu mazināšanā,
* osteohondrozes radīto sāpju mazināšanā,
* galvas smadzeņu asinsrites uzlabošanā (atmiņas un darbspēju paaugstināšanā),
* svara samazināšanā un vielmaiņas uzlabošanā,
* potences uzlabošanā,
* smēķēšanas atkarības pārtraukšanā,
* neirožu, stresa izraisīto problēmu mazināšānā,
* ginekoloģisko disfunkciju ārstēšanā u.c.
Lai izmantotu akupunktūru pareizi, precīzi jāzina akupunktūras punktu novietojums. Ar asinsvadu nervu pinumu akupunktūras punkts ir saistīts no vienas puses ar ādu un tālāk ar apkārtējo vidi, no otras puses – ar muskuļiem, iekšējiem orgāniem, muguras smadzenēm, endokrīno sistēmu un centrālās nervu sistēmas centriem. Tādā veidā akupunktūras punktu var uzskatīt posmu, kas savieno iekšējo un ārējo vidi. Akupunktūras punkti ir svarīgs pamatregulācijas orgāns. Uz akupunktūras punktiem var iedarboties dažādi: ar adatām (svarīgs ir arī materiāls, no kā tās veidotas), ar lāzeru, ar sildīšanu, ar homeopātiskiem preparātiem, ievadot tos akupunktūras punktos, un daudzām citām metodēm. Arī iedarbības ilgums ir svarīgs: ilgstoša kairināšana iedarbojas bremzējoši, īslaicīga – stimulējoši. Nozīmīgs ir arī adatas ievadīšanas virziens.
ķermeņa liekās masas samazināšanai jābūt mēreni pakāpeniskai un pastāvīgai, jo pretējā gadījumā ir risks saslimt. Nav ieteicama strauja svara samazināšana badojoties vai lietojot dārgus “brīnumlīdzekļus”. Akupunktūras mērķis ir palīdzēt pašam cilvēkam, nevis tikai simptomu novēršana. Ar akupunktūru tiek uzlabota vielmaiņa, pastiprināta barības vielu uzsūkšanās kuņģa zarnu traktā, stimulēta izvades funkcija, attīrot organismu no šlakvielām, un nomākta apetīte, lai ēšana vairs nebūtu dominante.
Akupunktūra ir perspektīva ārstēšanas metode, kurai nav blakņu, taču tā nav brīnumlīdzeklis, ar ko var atrisināt pilnīgi visas problēmas.
Akupunktūra mūsu dienās vairs nav eksotiska procedūra, ar to lielākoties vairāk vai mazāk ir pazīstami visi. Arī par tās efektivitāti vairs nav jāpārliecina, atliek vienīgi atrast savu sertificētu akupunktūras ārstu. Tikai jāpiebilst: lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, nevajadzētu pakļaut savu veselību “diletantiem”. Tāpēc, pirms sākt akupunktūras terapijas kursu, vajadzētu pārbaudīt, vai ārstam (ar akupunktūru Latvijā drīkst nodarboties tikai ārsti) ir Latvijas Ārstu biedrības izdots sertifikāts dotajā specialitātē.Šo izglītības dokumentu ir tiesīgs pieprasīt jebkurš klients.‑√

Vairāk par šo tēmu: