Bišu peru pieniņš – visspēcīgākais lādiņš  imunitātei, atmiņai un enerģijai!

Gunita Gaide

Bites, ēdot bišu māšu peru pieniņu, ļoti ātri izaug, jo tas satur visas attīstībai nepieciešamās vielas. Tieši tāpat cilvēks, lietojot bišu māšu peru pieniņu, uzņem veselu  lādiņu –   imunitātei, veselībai, domāšanai, jaunības saglabāšanai nepieciešamo vielu. Jo īpaši vērtīgi to lietot ir pavasarī, kad organisma  rezerves ir iztukšojušās. “Mākslīgi šādu produktu saražot nav iespējams. To var tikai bites,” uzsver apiterapeite – neiroloģe Maruta Naudiņa.

Ar peru pieniņu darba bites baro savus mazuļus (perus) un bišu māti. Pieniņš, ko izstrādā bišu dziedzeri, satur ļoti daudz aktīvo vielu. Pateicoties vērtīgajam un sabalansētajam sastāvam, bišu mazuļi izaug aptuveni 21 dienā, bet bišu māte 16 dienās.  Ir izpētīts, ka peru pieniņa sastāvā kopumā ir 21 aminoskābe (olbaltumvielas), 15 minerālvielas (K, Na, Ca, Mg, Fe, Cu u. c), deviņi B grupas vitamīni, kā arī citas vielas.

Salīdzinot ar govs pirmpienu, bišu māšu peru pieniņš ir apmēram 7 reizes spēcīgāks.

Apiterapeite – neiroloģe Maruta Naudiņa atklāj, ka cilvēki peru pieniņu bieži lieto ziemā un pavasarī, kad organisma rezerves ir izsīkušas, jo tas ļoti labi palīdz atgūt spēku un enerģiju, kā arī stiprina imunitāti – īpaši veciem cilvēkiem un bērniem. Tas ir ļoti ieteicams pēc pārslimotām infekcijas slimībām, antibiotiku kursa u.c.

Profilakses nolūkos bišu māšu peru pieniņu būtu ieteicams lietot kursa veidā (apmēram 30 kapsulas pa vienai kapsulai dienā), un šādu kursu veikt divas reizes gadā, piemēram, ziemā un pavasarī. Savukārt, ja cilvēks slimo vai ir pārslimojis kādu slimību un tāpēc novārdzis, bišu māšu peru pieniņu var lietot kursa veidā četras reizes gadā, kursu atkārtojot ik pēc diviem mēnešiem.

Priekšrocība ir tā, ka peru pieniņu var lietot gan bērni, gan cilvēki spēka briedumā un veci cilvēki, arī jaunās māmiņas, kuras baro bērnu ar krūti, jo peru pieniņš veicina piena sekrēciju.

Bišu māšu peru pieniņu kapsulās var iegādāties Medus veikalos 

Uzlabo domāšanu, atmiņu un palīdz atgūties pēc insulta.

“Bišu māšu peru pieniņš ir tik spēcīgs, ka to var lietot arī dažādu slimību gadījumā, tas palīdzēs ātrāk atveseļoties. Taču tad gan pirms tā lietošanas jākonsultējas ar apiterapeitu. Tas ir ārsts (medicīniska persona), kas specializējies ārstēšanā ar medus produktiem. Apiterapeits ieteiks kompleksu terapiju konkrētās slimības ārstēšanai – tie var būt dažādi medus produkti, kas jālieto noteiktā secībā, precīzā koncentrācijā, devās un laika periodā. Jāņem vērā, ka ir arī slimības, kad bišu māšu peru pieniņu neiesaka lietot, jo organismam nav vēlama stimulējoša iedarbība,” norāda Maruta Naudiņa.

Bišu peru pieniņam piemīt brīnišķīga spēja – tas uzlabo smadzeņu šūnu darbību (vielmaiņu), tāpēc to iesaka lietot, lai uzlabotu atmiņu, uztveres spējas, koncentrēšanos. To var lietot periodos, kad cilvēkam ir liela garīgā slodze, piemēram, jāsagatavojas eksāmeniem, jāuzraksta diplomdarbs vai disertācija.

Maruta Naudiņa stāsta: ”Lai studenti sesijas laikā galīgi neiztērētu spēkus, cenšoties visu pagūt un apgūt, mēs viņiem iesakām lietot bišu māšu peru pieniņu – kā dabīgu organismu stimulējošu un smadzeņu darbību veicinošu līdzekli.”

Peru pieniņš ir arī ieteicams pēc galvas traumām, insulta, encefalīta, meningīta un citām ar galvas smadzenēm saistītām saslimšanām. Protams, šādos gadījumos to vajadzēs kombinēt ar ārsta nozīmēto terapiju, medikamentiem.

Peru pieniņš var palīdzēt pat depresijas gadījumā. Depresiju tas, protams, neizārstēs, taču padarīs pašsajūtu mundrāku un dos enerģiju, līdz ar to uzlabosies arī garastāvoklis.

Noderīgs arī sirds slimniekiem.

Bišu peru pieniņš uzlabo audu trofiku. Proti, ja organismā ir audu bojājumi, lietojot peru pieniņu kā uztura bagātinātāju, audi ātrāk atveseļosies, būs pilnvērtīgāki. Peru pieniņš labvēlīgi iedarbojas uz sirds muskuļiem, tāpēc to iesaka lietot cilvēkiem, kas sirgst ar sirds išēmiskajām slimībām.

Šis bišu radītais produkts arī normalizē arteriālo asinsspiedienu, novērš asinsvadu spazmas un samazina cukura līmeni asinīs. Peru pieniņu lieto arī aterosklerozes, stenokardijas, bronhiālās astmas un reimatisma gadījumā.

Lietojot peru pieniņu kā uztura bagātinātāju, tas arī uzlabo vielmaiņu. To iesaka cilvēkiem apetītes veicināšanai.

Mēdz būt viedoklis, ka bišu māšu peru pieniņš ir barojošs, taču šim apgalvojumam nav pamatojuma.

Peru pieniņš medū un kapsulās.

Medus veikalos peru pieniņš ir piejams divu veidu produktos.

Bišu māšu peru pieniņš medū. Ar to var uzņemt gan peru pieniņā, gan medū esošās vērtīgās vielas.

Medus veikalos ir pieejams arī bišu māšu peru pieniņš kapsulās. Kapsulām ir vairākas priekšrocības, tajās  pieniņš ir koncentrētākā veidā, tāpēc arī iedarbība ir spēcīgāka un ātrāka. Medus veikali konsultants Jānis Malcenieks atklāj : “Cilvēki, kas sākuši lietot bišu māšu peru pieniņa kapsulas, stāsta, ka efektu jūt jau otrajā, trešajā dienā. Ērti ir arī tas, ka var izvēlēties nepieciešamo koncentrāciju, kapsulas ir pieejamas 150, 200 un 300 miligramu ( mg)  koncentrācijā. Bērniem piemērotākas būs kapsulas ar zemāku koncentrāciju, pieaugušajiem profilakses nolūkos kapsulas ar vidēju koncentrāciju. Savukārt, ja bišu māšu peru pieniņu lieto ar mērķi atlabt no kādas slimības, ieteicams lietot kapsulas ar augstāku peru pieniņa koncentrāciju. Kapsulas ir arī piemērotas cilvēkiem, kam ir jāierobežo cukura un medus lietošana.

Maruta Naudiņa stāsta: “Bišu māšu peru pieniņu vislabāk lietot no rīta tukšā dūšā, jo tad tas vislabāk iedarbosies. Lietojot kapsulas, to paliek zem mēles līdz tā izkūst, tad vērtīgās vielas organismā vislabāk uzsūcas.

Kapsulu nevajadzētu norīt, jo kuņģa skābajā vidē vērtīgās vielas ies bojā.

Dažkārt veikalos ir pieejams arī bišu māšu peru pieniņš svaigā veidā, tas ļoti koncentrēti satur aktīvās vielas.

Peru pieniņš sieviešu veselībai un kosmētikā.

Bišu māšu peru pieniņš ir vērtīgs arī sievietes veselībai. Lietojot kopā ar ziedputekšņiem, mazina menstruālās sāpes un  klimaksa periodam raksturīgos simptomus – galvassāpes, paaugstinātu asinsspiedienu un nervozitāti.

Peru pieniņu nereti izmanto dažādos kosmētiskajos līdzekļos – ziedēs, dziedējošos aerosolos iekaisumu ārstēšanai un dezinfekcijai, krēmos, sejas maskās. Pateicoties spējai uzlabot audu trofiku, bišu māšu peru pieniņš kosmētiskajos līdzekļos labi baro ādu un veicina tās atjaunošanos, palīdz tad, ja ir ādas seboreja un ekzēma.

Mēdz būt arī matu šampūni un kondicionieri, kam ir pievienots peru pieniņš – ar mērķi sausus matus padarīt veselīgākus un mirdzošākus.

Peru pieniņš organismā darbojas arī kā antioksidants un tādejādi kavē novecošanos. Maruta Naudiņa, kura pati ikdienā nodarbojas ar biškopību, novērojusi – biškopji bieži lieto medus produktus, un, iespējams, tāpēc vairumam bitenieku ir laba veselība, tie ilgstoši saglabā darba spējas un parasti arī jūtas un izskatās jaunāki par saviem gadiem.

Tiesa, vajadzētu arī ņemt vērā, ka bišu māšu peru pieniņš ir ļoti spēcīgs, jutīgiem cilvēkiem var izraisīt alerģiju.

Bišu māšu peru pieniņu kapsulās un medū, kā arī citus medus produktus var iegādāties Medus veikalā, Rīgā, Alfrēda Kalniņa ielā 1a, kā arī aptiekās un veikalos visā Latvijā. http://www.deiva.lv/kur-nopirkt

Raksta tapšanā pateicamies par konsultāciju neiroloģei – apiterapeitei Marutai Naudiņai.

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Vairāk par šo tēmu:

Ko Bites Dod Cilvēkam

Bites ir saimēs dzīvojoši kukaiņi, kuru daudzveidīgā produkcija izmantojama cilvēka uzturam un veselības stiprināšanai. Visi biškopības produkti ir dabīgi un augstvērtīgi. Biškopības produkti ir ar

Lasīt »

Lienas Medus

Medus ir vispopulārākais biškopības produkts, kas izsenis lietots gan uzturā, gan ārstniecībā. Medus kā tonizējošs, vispārēji spēcinošs līdzeklis, tautas medicīnā plaši pielietots elpošanas ceļu slimību

Lasīt »