šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Gadījies saslimt? Droša un iedarbīga Theraflu produktu lietošana

Igors Pļava

Rudens un ziemas sezonai raksturīgais mitrais un vēsais laiks strauji veicina dažādu akūtu elpceļu infekciju, gripas un saaukstēšanās izplatību. Gripa un citas vīrusu izraisītas saslimšanas ir īpaši lipīgas, tāpēc saslimt var gadīties katram, arī tiem, kas ikdienā cenšas stiprināt savu imunitāti un ievērot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Pirmās saslimšanas dienas nereti var ir īpaši nepatīkamas, jo saslimšanas simptomi izpaužas visspēcīgāk. Visbiežāk novēro galvas vai muskuļu sāpes, drudzi, kakla sāpes, iesnas un klepu. Diskomforts, ko izraisa nepatīkamie simptomi, traucē arī kvalitatīvam nakts miegam, līdz ar to pastiprinās nogurums un nespēks.

Kā uzsver ārsti un farmaceiti, pirmais un svarīgākais, kas slimniekam jāievēro – organismam nepieciešams miers un atpūta. Turklāt paliekot mājās, mēs pasargājam arī līdzcilvēkus, ierobežojot slimības tālāku izplatību. Savukārt, lai mazinātu nepatīkamos simptomus, palīgā nāk kompleksie preparāti, kas satur pretdrudža, pretsāpju un cita veida medikamentus.

Theraflu ir viens no iedarbīgākajiem kompleksajiem medikamentiem saaukstēšanās un gripas simptomu mazināšanai. Par to, kā pareizi lietot Theraflu, lai preparāta iedarbība būtu ne vien efektīva, bet arī veselībai droša, lasi raksta turpinājumā!

Kā atpazīt gripas un saaukstēšanās simptomus?

Lai savlaicīgi uzsāktu ārstēšanu un izvairītos no līdzcilvēku inficēšanas, svarīgi jau laikus atpazīt gripas un saaukstēšanās simptomus. Ja slimības gaita ir viegla un norit bez komplikācijām, jāarstējas mājās, līdz slimības simptomi izzuduši. Taču riska grupas pacientiem gan gripa, gan akūtas elpceļu infekciju slimības var izraisīt nopietnas komplikācijas, kad ārstēšanu jāturpina stacionāri.

Riska grupā ir cilvēki virs 65 gadu vecuma, pacienti ar hroniskām plaušu, sirds, asinsvadu un citām kaitēm, grūtnieces un mazi bērni. Tāpēc gadījumos, ja simptomi 5 dienu laikā nemazinās vai pastiprinās, parādās elpošanas grūtības, sirdsdarbības traucējumi, izteikts vājums, nekavējoties jāsazinās ar ģimenes ārstu vai neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Gripai raksturīga pēkšņa slimības parādīšanās un tai raksturīgi tādi simptomi kā:

 • drudzis, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās virs 38° C;
 • galvassāpes, muskuļu sāpes;
 • kakla sāpes, iekaisis kakls;
 • sauss klepus;
 • izteikts nespēks, miegainība, nogurums;
 • apetītes trūkums.

Saaukstēšanās ierasti norit vieglāk, ķermeņa temperatūra reti pārsniedz 38° C atzīmi. Saaukstēšanās gadījumā bieži pirmās pazīmes ir iesnas, šķaudīšana un aizlikts deguns, kakla sāpes, nespēks. Savukārt augšējo vai apakšējo elpceļu izraisītu infekciju gadījumos visbiežāk parādās paaugstināta ķermeņa temperatūra, aizlikts deguns, kakla sāpes, klepus, nereti var parādīties arī ausu sāpes, sāpes/spiedienu deguna blakusdobumos.

Ja gadījies saslimt, svarīgi pastiprināti uzņemt šķidrumu un dzert zāļu tējas un uzņemt imunitāti stiprinošus produktus, piemēram, ķiplokus, medu, dzērvenes, C vitamīnu saturošus augļus un dārzeņus. Lai imunitātei nodrošinātu papildu atbalstu, ieteicams iegādāties arī aptiekās pieejamos imunitāti stiprinošus preparātus ar augstāku C un D vitamīna sastāvu. Savukārt, lai pirmajās saslimšanas dienās mazinātu nepatīkamos simptomus un sāpes, palīdzēs kompleksie pretsāpju un pretdrudža medikamenti.

Kas ir Theraflu sastāvā un kā to pareizi lietot?

Theraflu ir komplekss medikaments īslaicīgai gripas un saaukstēšanās simptomu mazināšanai. Aptiekā pieejamas 3 medikamenta formas: Theraflu ND pulveris bez miega efekta, Theraflu NT pulveris ar miega efektu un Theraflu kapsulas.

Theraflu ND pulveris bez miega efekta (citronu) lieto, lai mazinātu tādus saaukstēšanās un gripas simptomus kā galvas un kakla sāpes, drudzi, deguna un deguna blakusdobumu aizlikumu un klepu. Tas ir komplekss medikaments, kura sastāvā ir 3 aktīvās vielas: 

 • paracetamols: piemīt pretsāpju jeb analgētiska un drudzi mazinoša iedarbība; 
 • pseidoefedrīna hidrohlorīds: deguna un deguna blakusdobumu tūsku mazinošs līdzeklis, atvieglojot deguna aizlikuma radīto spiedienu; 
 • dekstrometorfāna hidrobromīds: piemīt klepu nomācošs efekts.

Lietošana

Medikaments paredzēts lietošanai pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma un, lai nomāktu simptomus, ieteicamā deva ir pa 1 paciņai ik pēc 6 stundām. Lai pagatavotu šķīdumu, paciņas saturu nepieciešams iejaukt glāzē karsta, bet ne verdoša ūdens. 24 stundu laikā nedrīkst lietot vairāk par 4 paciņām. Precīzu zāļu lietošanu skatīt zāļu aprakstā vai lietošanas instrukcijā.

Theraflu NT pulveris pirms miega piemērots, lai 24 stundas diennaktī nodrošinātu saaukstēšanās un gripas simptomu atvieglošanu, simptomu mazināšanai dienas laikā lietojot TherafluND. TherafluNT lieto tādu saaukstēšanās un gripas simptomu mazināšanai kā galvas sāpes, drudzis, deguna un deguna blakusdobumu aizlikums, sauss, neproduktīvs klepus, iesnas un šķaudīšana, acu nieze un asarošana.

Theraflu NT sastāvā ir:

 • paracetamols, kas mazina drudzi un sāpes;
 • pseidoefedrīna hidrohlorīds, kas palīdz mazināt deguna aizlikumu;
 • dekstrometorfāna hidrobromīds, kas palīdz nomākt klepu.

Taču atšķirībā no Theraflu ND, tas satur arī hlorfenamīna maleātītu – antihistamīna līdzeklis, kas atvieglo iesnas, šķaudīšanu, acu niezi un asarošanu.

Lietošana

Medikaments paredzēts lietošanai tikai pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma, pēc nepieciešamības pa 1 paciņai ik pēc 6 stundām. Paciņas saturu jāsajauc ar karstu, bet ne verdošu ūdeni. 24 stundu laikā nedrīkst lietot vairāk par 4 paciņām. Precīzu zāļu lietošanu skatīt zāļu aprakstā vai lietošanas instrukcijā.

Theraflu 500 / 6.1 / 100 mg kapsulas paredzētas lietot īslaicīgai saaukstēšanās, drebuļu un gripas simptomu īslaicīgai atvieglošanai. Lieto tādu simptomu mazināšanai kā drudzis, vieglas līdz vidēji stipras sāpes, aizlikts deguns. Medikamentam ir arī atkrēpojoša iedarbība progresīva klepus gadījumā.

Theraflu kapsulu sastāvā ir:

 • paracetamols: mazina drudzi un sāpes;
 • fenilefrīna hidrohlorīds: mazina deguna gļotādas pietūkumu, atbrīvo degunu un tā blakusdobumus un atvieglo elpošanu;
 • gvaifenezīns: atkrēpošanas līdzeklis.

Lietošana

Theraflu kapsulas paredzētas lietošanai pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma, ar ķermeņa masu lielāku par 50 kg. Pēc nepieciešamības jālieto 2 kapsulas ik pēc 4–6 h, uzdzerot glāzi ūdens. Nelietojiet vairāk par 6 kapsulām (3 devas pa 2 kapsulām) 24 stundu laikā. Precīzu zāļu lietošanu skatīt zāļu aprakstā vai lietošanas instrukcijā.

Kas jāievēro lietojot Theraflu medikamentus?

 • Medikamenta ilgstoša lietošana var izraisīt atkarību, tāpēc to nedrīkst lietot ilgāk kā 3–5 dienas.
 • Medikaments paredzēts lietošanai tikai pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma.
 • Šo zāļu lietošana nav ieteicama sievietēm grūtniecības un krūts barošanas periodā.
 • Medikaments var izraisīt miegainību un reiboni, tāpēc zāļu lietošanas laikā nav ieteicams vadīt transporta līdzekli.
 • Lietojot šo medikamentu, jāievēro piesardzība un zāļu lietošanas laikā nedrīkst lietot citus paracetamolu vai citu sastāvā esošo aktīvo vielu saturošus medikamentus.
 • Medikaments var izraisīt tādās bieži novērotas (ietekmē 1 no 10 lietotājiem) blakusparādības kā nervozitāti, bezmiegu,  reiboni, vemšanu, sliktu dūšu, sausu muti. Vairāk par medikamenta izraisītām blakusparādībām skatīt zāļu aprakstā vai lietošanas instrukcijā.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Visu, kas nepieciešams Tavai mājas aptieciņai, atradīsi InternetAptieka.lv!

Parūpējies, lai slimība Tevi nepārsteidz nesagatavotu! Theraflu un citi gripas un saaukstēšanās simptomus mazinoši medikamenti par vienmēr izdevīgām cenām pieejami InternetAptieka.lv!

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Reklāmraksts

Reklāmdevējs SIA Panpharmacy

Raksts atspoguļo autora viedokli.
Raksts var saturēt linkus uz citām vietnēm, lai lasītājam sniegtu iespēju pēc savas iniciatīvas iegūt papildus informāciju.

Vairāk par šo tēmu:

Atkal saaukstēšanās?

Cilvēks mūžā parasti ir ieguvis krietnu saaukstēšanās pieredzi, tādēļ it kā zina, kas tādās reizēs darāms. Tomēr katru gadu nedaudz mainās saaukstēšanās slimību izraisītāju –

Lasīt »

Iztiksim bez kakla sāpēm

Kakla sāpes biezāk sastopamas kopā ar citiem saaukstēšanās simptomiem. Tomēr gadās, ka viss it kā ir labi, tikai kakls sāpīgs, apsārtis un iekaisis. Ja nav

Lasīt »

Kakla sāpes un angīna.

Dažiem cilvēkiem kakls mēdz sāpēt bieži, dažiem reti, bet citiem praktiski nekad. Kāpēc tā? Kakla sāpēm ir daudz iemeslu – tās var izsaukt gan dažādi

Lasīt »