Ir variants kā atvadīties no veģetatīvās distonijas

Dace Meija

Tās briesmīgās sajūtas kad nāk panikas lēkmes  liekas, ka sirds pārplīsīs, elpas pietrūks, atslēgsies prāts, pārņems nāves bailes, izmisums, neziņa ko darīt, spēj izprast tikai tas, kas pats to piedzīvojis, Tās iepriekš nebrīdina, tās vienkārši sākas. Var iet pie visiem ārstiem, kas slimnīcas sarakstos, nekas netiks atrasts, jo tā nav sistēmas saslimšana, tā ir asinsvadu spazmu reakcija, ko mediķi sauc par veģetatīvo nervu distoniju.

Kas ir veģetatīvā nervu sistēma? Tā sastāv no divām daļām simpātiskās un parasimpātiskās.  Abu daļu uzdevums ir pretējs, ja viena pastiprina kāda orgāna daļu, tad otra pavājina, ja viena palielina kāda orgāna daļu, tad otra samazina. Pie katra mūsu orgāna pienāk kāds nervs, notiek katra orgāna simpātiskā un parasimpātiskā inervācija, var teikt, ka viens nervs ir gāze, otrs-bremze. Tātad katrā situācijā organismams it kā pats zina, kad vajag kuru lietot. Draudu un stresa situācijā aktivizējas simpātiskās ietekme, elpošanas un siltuma apmaiņas aktivizācija. Drošībā un atpūtas laikā aktivizējas parasimpātiskās ietekme, kas nodrošina mieru un gremošanu.

Problēmas sākas tad, kad nospiežam vienu pedāli, dzīvojam pastāvīgā stresa hormona ietekmē, organisms pierod pie šīs situācijas un palēnam pielāgojas dzīvot šādi, ik pa mirklim radot spazmas, kas vismaz uz īsu brīdi atslēdz mūsu pārslogoto stresa sistēmu. Organismam pietrūkst  prieka , laimes un miera sajūtas, kas attiecīgi baro otru sistēmu, “laimes hormona” ražošana paliek tikai nakts stundām, ja labs miegs. Smadzeņu garoza ir kā cietais disks, kas ielādē atmiņā visu, kas ar mums notiek, nobijāmies bērnībā, sajutāmies nemīlēti, salīdzināti, nenovērtēti u.t.t, tā šīs baiļu vibrācijas uzkrājas. Katrai šādai krātuvei ir tilpums, un vienā mirklī iekrīt pēdējā pile, kas iedarbina panikas lēkmes  mehānismu. Neviena emocija ne pozitīva ne negatīva, nevar iztikt bez muskuļu darbības komponenta.  Dotajā stresa variantā muskuļu saspringums, rada asinsvadu spazmas, kas izpaužas kā lēkmes.

Ko darīt?

Ir vairāki varianti, var meklēt savu treneri, skolotāju psihoterapeitu, iet sportot un citas aktivitātes, kas ļauj atbrīvoties no pastāvīgām bailēm, nemiera, spriedzes. Es padalījos savā pieredzē par atveseļošanos un  SCENAR terapijas dziedniecisko efektu bijušajam darba kolēģim,  kam bija apnicis iet pie ārstiem un bail no konsultantiem, tā mēs uzsākām terapiju. Rezultāts bija pārsteidzošs, pēc trīs mēnešu cītīga darba, paziņa bija atguvis dzīves prieku, iekšējo mieru, un atbrīvojies no panikas lēkmēm.  Kad iesākām, viņam panikas lēkmes bija vai katru otro dienu. Sākums nebija viegls, jo nav tās ticības, ka tagad sanāks, pēc tik daudziem un dažādiem speciālistu apmeklējumiem, analīzēm, un apgalvojumiem, ka tā nav ārstējama problēma, ar to jāsadzīvo. Arī darbā ar SCENAR rezultāts nāca pakāpeniski, jo organisms tiek “ lauzts” no vecās sistēmas uz jaunu, un kam patīk, ka traucē? Mūsu sadarbības laikā iesākumā gāja kā pa viļņiem, jā nācās man pat pierunāt nepamest šo dziedniecību, jo vīrietim nav viegli nākt regulāri, darbs parasti pirmajā vietā, arī paša līdzdalība iegādājoties mazo SCENAR mājas ierīci saņēma protestu. Un tad mana kā konsultanta darbs ir turēt roku uz pulsa, izskaidrot, atbalstīt, jā arī parunāt par jūtām, un pēc kādas 4 nodarbības, kad lēkmju skaits sāka strauji samazināties, notiek klikšķis, parādās ticība, un tad jau tikai kopdarbs un rezultāts. Asaras no prieka mums abiem, jo zinu, ko nozīmē atveseļoties un būt brīvai no šīs slimības.

Kas ir SCENAR?

Tā ir netradicionālās medicīnas ierīce, kas rada impulsu“ pietuvinātu “ veselam” nervu impulsam, radot dziedniecisku efektu,  atgriež organisma paša dziedinošās īpašības.  Organisms atpazīst šo veselības stāvokli, novērš trauksmes stāvokli, harmonizējas hormonu darbība, un lēkmes atkāpjas. Speciālists, kas pārzina cilvēka anatomiju, fizioloģiju vada šo procesu, zina kā iedarboties uz cilvēka  ādas bioloģiski aktīvajām zonām, veic atbilstošas metodes, kas radītas, pārbaudītas, pilnveidotas  35 gadu laikā. Tehnoloģijas pirmsākumi meklējami Krievijas militāro zinātnieku aprindās.

Visvienkāršāk to saprast ir refleksa lokā. Āda sajūt kairinājumu, pa nervu signāla ceļiem sūta informāciju muguras smadzenēm, kas tālāk sazinās ar galvas smadzeņu centru, kur saņemtā informācija tiek apstrādāta, un izmainīts signāls ar komandu “ dziedināt” sūtīts problēmas vietai. Organisms ražo vajadzīgās vielas, kas dziedina. Notiek tāds kā dialogs starp problēmas vietu un vadības centriem ķermenī.

Man ir patiess prieks par tiem,kam tas palīdzējis, ka ir terapija, kas dziedina bez medikamentiem un negatīviem blakus efektiem.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »