Mūzikas terapeits palīdzēs cīņā ar emocionālo izdegšanu

Igors Pļava

Katram cilvēkam jebkurā vecumā var pienākt brīdis, kad sastopamies ar mūsdienās tik izplatītajiem emocionālās veselības traucējumiem. Tie mēdz būt dažādi – vienkārši “izdegšana”, veģetatīvā distonija, dažādas onkoloģisko un neiroloģisko saslimšanu blaknes, hroniskas sāpes, kas noved pie garīgām saslimšanām, atmiņas traucējumi. Visas šīs problēmas ir saistītas ar garīgo pasauli un emocijām, tāpēc ar medikamentiem vien palīdzēt ir grūti.

Kas ir mūzikas terapija?

Mūzikas terapija ir inovatīva un mūsdienīga ārstniecības metode, kas palīdz jebkurā vecumā, ar jebkādu veselības stāvokli, tai skaitā pēc smagām operācijām vai insulta. Tā palīdz arī gadījumos, kad cilvēks jūtas nomākti, nervozi, trauksmaini un nespēj relaksēties. Tikpat nozīmīga ir mūzikas terapeita sniegtā iespēja sevī atklāt nebijušas šķautnes, lai attīstītu iztēli, sadarbības spējas, veidotu struktūru domāšanas savā domāšanas veidā, mācīties organizēt vai tiks gala ar sāpīgu pārdzīvojumu.

Arī Latvijā iespējams pārliecināties par terapijas iedarbību – kompetents mūzikas terapeits Rīgā ir pieejams Prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā Rīgā, Sadovņikova ielā 20. Klīnikas speciālisti ar vibroakustisko mūzikas terapiju spēj darīt brīnumus, jo mazina sāpes, regulē bezmiegu un muskuļu spastiku, palīdz cīnīties ar psihosomatiskiem un ar stresu saistītiem simptomiem, palīdz cīnīties ar psiholoģiskām un emocionālām problēmām un atkarībām, ārstē no depresijas, panikas lēkmēm, samazina trauksmes sajūtu.

Kad mūzikas terapeits palīdz?

  • Pārvarot atkarību un līdzatkarības problēmas
  • Pārvarot psiholoģiskas un emocionālas grūtības
  • Ar psihiskās veselības traucējumiem – depresija, panikas lēkmes, trauksme, ēšanas traucējumi
  • Psihosomatisku simptomu gadījumā
  • Neiroloģisko funkciju traucējumu gadījumā – atmiņas, uzmanības, runas, kustības traucējumu gadījumā, kas radušies insulta, smadzeņu traumas vai neiroloģisku saslimšanu rezultātā.

Kā strādā mūzikas terapija?

Mūzikas terapija ir citas terapijas spēcīgi papildinoša metode, kuras mērķis ir palīdzēt uzlabot cilvēka psihisko, fizisko, kā arī sociālo veselību Terapijas pamatā ir zinātniski pierādītas metodes. Lai piedalītos terapijā, nav jāprot spēlēt kāds mūzikas instruments, dziedāt vai pazīt notis. Mūzika un instrumenti ir tikai palīgs, caur kuru pacients var izpaust jūtas vai domas. To izmanto gan bērniem, gan pieaugušajiem (individuāli vai grupās). 21. gs. lielākā problēma ir ģimeņu spēja palikt kopā, tāpēc, lai atrisinātu neizrunātās ģimenes grūtības, var palīdzēt muzikālās lomu spēles.

Prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika ir līderis nozarē

Mūzikai ir unikāla spēja izteikt milzīgu izjūtu gammu, kam palīdz tembrs, melodija, dinamika, forma un faktūra. Katra mūzikas skaņa ienes ķermenī ko nebijušu un ar vibrāciju atklāj jaunas iespējas satikt pašam sevi līdz šim neapzinātā veidā. Protams, šī metode nav paredzēta ikvienam, taču lielākoties nav daudz gadījumu, kad mūzikas terapija nespētu palīdzēt, jo mūzika jau gadu tūkstošiem ilgi ir viens no iedarbīgākajiem psihoemocionālajiem ietekmēšanas veidiem. Tās spēku apstiprina fakts, ka tā veidojusies vēl pirms rakstības izgudrošanas.

Pateicoties mūzikas terapijai, var uzlaboties dzīves kvalitāte un uzlaboties fiziskā un emocionālā veselība. Prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikas mūzikas terapeiti  ir pieredzējuši, par ko liecina līdzšinējie darbi klīniskajos pētījumos un nemitīgā attīstība. Klīnika atrodas Firsa Sadovņikova ielā 20, A ieeja, 4.st. 413. kabinetā; pieteikties vizītei gan modernajā mājas lapā dermatologs.com, gan rakstot info@dermatologs.com, kā arī zvanot 28699111.

Vairāk par šo tēmu: