Kā atrast uzticamu plastisko ķirurgu

Igors Pļava

Ar katru gadu plastisko operāciju veikušo vīriešu un sieviešu skaits palielinās, tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku izlemj uzlabot vai atjaunot savu estētisko izskatu. Tomēr jābūt uzmanīgam izvēloties īsto speciālistu, kam uzticēt šo uzdevumu.

 

Informācijas ieguve

Sākumā ieteicams pajautāt ģimenes, draugu vai paziņu rekomendācijas par kādu no plastikas ķirurgiem, lai iegūtu pēc iespējas vairāk informācijas. Uzticams draugs var sniegt patiesu informāciju par ķirurga darbu, procedūras norisi, atveseļošanās periodu.

Labs palīgs ir arī atsauksmes internetā, bieži vien tiek izveidotas speciālas grupas, kas ļauj izprast citu pacientu sajūtas un speciālistu darba profesionalitāti. Jāatceras, ka balstoties uz internetā atrodamo informāciju, jāprot atšķirt patiesas ziņas. Īpaši aizdomīgi ir negatīvi, anonīmi rakstīti ziņojumi, kas var tikt izmantoti, lai nepamatoti bojātu klīnikas reputāciju.

 

Tālākie soļi

Kad ir atrasti iespējamie kandidāti, pirms tikšanās dzīvē, nepieciešams pārbaudīt ķirurga kvalifikāciju, lai uzzinātu, vai speciālists ir piemērots veikt jums vēlamo operāciju. Mūsdienās ir daudz ķirurgu un citu speciālistu, kas veic kosmētiskās procedūras, tādēļ pacienti bieži mēdz apjukt.

 

Konsultācija ar speciālistu

Ierodoties uz konsultāciju, ir ļoti svarīgi jau laikus sagatavot jautājumus ķirurgam. Konsultācijas laikā jāsaprot, vai ķirurgs saprot jūsu vēlmes un sasniedzamo mērķi. Tikšanās dzīvē ir lieliska izdevība, lai aplūkotu ķirurga veiktā darba bildes, uzzinātu, vai viņš jau iepriekš ir veicis šāda veida procedūru. Kā arī tā ir iespēja izklāstīt savas bažas, atbrīvoties no liekām bailēm un vienoties par sadarbību ar kopīgu mērķi.

Konsultācijā ieteicams apspriest arī procedūras izmaksas, lai beigās tas neradītu liekus pārsteigumus. Dažās klīnikās anesteziologa, ķirurga un dzīvošanas izmaksas tiek rēķinātas atsevišķi, bet reizēm tas jau ir iekļautas kopsummā, tādēļ nekad nenāk par ļaunu pārliecināties. Pacienta un ķirurga attiecības ir īpašas un privātas, tas prasa lielu uzticību, lai izveidotu labāko sadarbību.

 

Kad speciālists nav jums piemērots

Ikviens pacients vēlas ķirurgu, kas ir pieklājīgs un izpalīdzīgs tik pat ļoti, cik prasmīgi un profesionāli darbojas operāciju zālē. Ir jāuzmanās, ja ķirurgs nepārtraukti ir steigā, pietiekami daudz neiedziļinās pacienta vēlmēs vai neuzklausa tās, reālistiski neizklāsta iespējamos riskus un ieguvumus.

Dr. Zarzečka un Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikas pieredze piedāvā profesionālu aprūpi un konsultācijas, kas ļauj pacientam veikt īsto izvēli un atrast sev piemērotāko ķirurgu.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »