šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Kas atšķir kondicionieri no matu maskas?

Indriķis Pakalns

Vai esi kādreiz prātojusi, kāda gan ir atšķirība starp kondicionieri un matu masku? Lai mati būtu veselīgi un skaisti, tiem nepieciešama rūpīga kopšana, tai skaitā – atbilstoša matu kosmētika. Kas ir kondicionieris, ar ko tas atšķiras no matu maskas un kuru no abiem izvēlēties (vai varbūt nepieciešami abi), apskatīsim šajā rakstā.

Kondicionieris 

Kondicioniera galvenais uzdevums ir nodrošināt matu kopšanu ikdienā. Tas ir līdzeklis, kas nogludina matus, mitrina tos un samazina to spurošanos. Būtiski, ka kondicionieris palīdz saglabāt un atjaunot dabiskās eļļas, kas atrodas matos. Kondicionieri ir gan izskalojami, gan neizskalojami. 

Kondicionieri ieklāj vai izsmidzini matos uzreiz pēc šampūna lietošanas katrā mazgāšanas reizē. Vēlams to likt tikai matu galos, izvairoties no bagātīgas lietošanas pie matu saknēm, jo citādi tas veicinās ātrāku matu taukošanos. Izvēlies kondicionieri atbilstoši savam matu tipam, lai iegūtu vislabāko rezultātu.

Matu maska

Matu maskas ir matu kopšanas līdzeklis, kas rūpējas par sausu un bojātu matu atjaunošanu. Ja kondicionieris ir ikdienas lietošanas līdzeklis, tad matu masku lieto ne biežāk kā 1-2 reizes nedēļā. Arī matu masku izvēlies atbilstoši matu tipam un vēlamajam rezultātam – intensīvi barojošu, mitrinošu vai atjaunojošu. 

Matu masku matos jātur ilgāku laiku, tāpēc šim procesam ieplāno vairāk laika. Vari to apvienot ar nesteidzīgu vannas rituālu brīvdienās. Matu maska ir veids, kā vari palutināt savus matus ar īpašu kopšanu mājas apstākļos, ne tikai friziera krēslā. 

Būtiskākās atšķirības

  • Lietošanas biežums. Kondicionieri nepieciešams izmantot katrā matu mazgāšanas reizē pēc šampūna. Maskas matiem var lietot 1-2 reizes nedēļā.
  • Lietošanas ilgums. Abus produktus jālieto atbilstoši norādījumiem uz iepakojuma. Kondicionieri ieklāj matos un izskalo pēc neilga brīža. Dažus kondicionierus ieklāj vai izsmidzina matos un atstāj neizskalotus. Matu masku ieklāj matos un ļauj tai iedarboties ilgāku laiku. Vidēji tās ir 5-20 minūtes.
  • Produkta uzdevums. Kondicionieris uztur matu mitruma līmeni ikdienā, turpretī matu maskas dziļi mitrina un baro matus, atjaunojot bojātus un sausus matus. 
  • Lietošanas veids. Kondicionieri jāieklāj izmazgātos, mitros matos. Matu masku var ieklāt gan pirms, gan pēc matu mazgāšanas. 
  • Matu tips. Kondicionieri var lietot ikviens, jo tie ir piemēroti gan sausiem, gan taukainiem matiem. Matu maskas biežāk tiek lietotas sausu un bojātu matu gadījumā, tomēr arī taukainu matu īpašnieces var atrast sev piemērotu matu masku.

STENDERS matu maskas

STENDERS radījis matu maskas sausiem matiem un bojātiem matiem no dabiskas izcelsmes sastāvdaļām. Ziemeļnieciskās dabas iedvesmoti aromāti ļaus sajust dabas spēku un varenību. Atrodi piemērotāko matu masku saviem matiem, sniedzot tiem īpašas rūpes. 

  • Matu maska intensīvai atjaunošanai. Papildināta ar maigu ziedu un citrusu aromātu. 
  • Matu maska “Ingvers un citrons”. Barojoša matu maska veselīgiem matiem.
  • Matu maska “Piparmētra un šī sviests”. Atvēsinošā piparmētru ēteriskā eļļa un keratīns nogludina matus.
  • Matu maska “Melnās dūņas”. Matu maska bojātiem matiem, kuras sastāvā atrodamas 96 % dabiskas izcelsmes sastāvdaļas.

Kuru izvēlēties?

Apkopojot lielākās atšķirības, top skaidrs, ka kosmētikas plauktiņā nepieciešams gan kondicionieris, gan matu maska. Kondicionieris nepieciešams ikdienas lietošanai, un matu maskas īpašām matu lutināšanas reizēm ik nedēļu. Tas ļaus matus uzturēt veselīgus un skaistus. Velti laiku rūpēm par sevi un saviem matiem.

Vairāk par šo tēmu:

Lai mati augtu kupli!

Kurš cilvēks gan nevēlas, lai viņa mati būtu veselīgi, kupli un mirdzoši? Pat ja daba tādus nav devusi, pārsvarā gadījumu labu matu izskatu ar rūpīgu

Lasīt »

Kas ir blaugznas?

Saistītie produkti – Ducray matu kopšanas līdzekļi Vilis Krasts Fizioloģiskie ādas pašattīrīšanās procesi notiek nepārtraukti: virsādas kārtiņa pastāvīgi pārvēršas ragvielā, kam ir arī aizsargnozīme, jo

Lasīt »

Nepiebarojamie mati

Arvien biežāk pētījumi liecina, ka, regulāri lietojot vitamīnus, mati kļūst ievērojami skaistāki un veselīgāki. Katru dienu mata folikuls producē aptuveni 0,35 milimetrus garu mata stiebru.

Lasīt »