Kavitācija – neinvazīva ultraskaņas bezoperācijas liposakcija

Uldis Mežs

Vairāk nekā 10 gadus kosmetoloģijas tirgū figūras korekcijas un celulīta ārstēšanā neparādījās jaunas idejas, kā rezultātā mazinājās interese par ārstniecības metodēm šo problēmu risināšanā.
Ķermeņa korekcijas terapeitiskās metodes galvenokārt ietver: miostimulāciju, elektrolipolīzi, vakuuma un limfodrenāžas masāžu, endermoloģiju un dažāda veida ietīšanas. Šīs metodes ir ilgi pētītas un tiek piemērotas praksē; ir identificētas šo metožu pozitīvās un negatīvās puses. Fakts, ka nevienai no iepriekšminētajām metodēm nav tiešas ietekmes uz pašiem taukaudiem (kas apvieno visas šīs metodes), ierobežo to efektivitāti, risinot problēmas saistībā ar celulītu un lieko svaru.

Vēl pavisam nesen atbrīvoties no liekiem taukiem varēja tikai ar ķirurģisku iejaukšanos. Tādēļ, speciālisti ārstnieciskās metodes neuzskatīja kā alternatīvu ķirurģiskai liposakcijai. Miostimulācija, ķermeņa ietīšanas un masāžas varēja tikai daļēji atrisināt šīs problēmas. 
Nopietna konkurence ķirurģiskai liposakcijai vienkārši neeksistēja.
Bet tā bija pagātne. Šodien parādījās jauna, efektīva metode, kas ietekmē taukaudus – kavitācija. Šodien tā ir vienīgā terapijas metode, kas varētu būt nopietns konkurents ķirurģiskai liposakcijai (tauku atsūkšana). 
Kavitāciju izmanto: 
– tauku slāņa mazināšanai 
– lipomu likvidēšanai 
– defektu labošanai  pēc liposakcijas operācijas 
-celulīta ārstēšana 

Kavitācijas metodikas būtība ir spējā ar zemas frekvences ultraskaņas impulsu palīdzību radīt akustisko vilni, kā rezultātā veidojot šķidrumā mikrotukšumu, vienkāršāk izsakoties, burbuļus. Pārvietojoties  vietās ar zemu vai augstu spiedienu, burbuļi maina izmēru un daži no tiem pārplīst, izraisot triecienvilni un lielas enerģijas daudzuma atbrīvošanos. 
Taukaudi, kā zināms, satur diezgan daudz šķidruma, tāpēc iedarbojoties uz tiem ar ultraskaņas impulsiem diapazonā no 38-42 kHz, mēs izraisām “vētru” zemādas taukaudos. Burbuļiem palielinoties,  tauki izšķīst un tiek izvadīti no šūnām. Daļa burbuļu plīst, radot tauku šūnās mikroeksploziju, bojājot šūnas membrānu, un faktiski iznīcinot tauku šūnas. “Eksplodē” parasti šūnas, kas ir visvairāk piepildītas ar taukiem, jo tieši tās saņem vislielāko slodzi/spriegumu.  
Sadalīšanās un iznīcināšanas “produkts” no bojātām tauku šūnām nokļūst starpšūnu telpā un tiek izvadītas caur limfrites un daļēji caur asinsrites sistēmu. Lai palīdzētu organismam un paātrinātu šo procesu, kavitācija vienmēr ir saistīta ar limfodrenāžas procedūrām: manuālā, aparatūras un hidro-
masāžas, spiediena terapija, ķermeņa ietīšana.
Kavitācija ir ļoti efektīva, tomēr tā nav ekspresmetode. Lai sasniegtu patiešām labus rezultātus, būtu nepieciešams veikt kursu 3-5 procedūras, katru no tām drīkst veikt ne biežāk kā reizi 10 dienās. 10 dienu pārtraukumā starp kavitācijas procedūrām tiek veikti 3-4 seansi limfodrenāžas procedūras. Tas viss prasa laiku. Tātad, gatavoties pludmales sezonai var sākt vismaz 1,5-2 mēnešus iepriekš.

Vienas procedūras laikā tiek apstrādāta ķermeņa zona 25×25 cm platībā. Pati kavitācijas procedūra aizņem apmēram stundu, bet kombinācijā ar sekojošām limfodrenāžas procedūrām 1,5 -2 stundas. Pirmais efekts ir manāms uzreiz, bet nākamajās dienās, atkarībā no iznīcināto tauku šūnu izvadīšanas no organisma, efekts kļūst vēl izteiktāks. Vienas procedūras laikā var samazināt vidukļa apkārtmēru no 1-3 cm.
Lai panāktu lielāku efektivitāti, pirms kavitācijas procedūras ir pieņemts veikt sāls šķīduma injekcijas iedarbības zonās. Pacientam šī procedūra ir pilnīgi droša, bet taukaudiem – gluži pretēji. Jo vairāk šķidruma taukaudos, jo lielāka ir kavitācijas iedarbība, attiecīgi,  labāks rezultāts.
Ir  patīkami apzināties, ka procedūra ir pilnīgi droša un nesāpīga. Pacients tikai dzird skaņu līdzīgu putnu čivināšanai. Kavitācija neatstāj uz ķermeņa nekādas pēdas, līdz ar to nevajadzēs atcelt pirts un baseina apmeklējumu.  
Ņemot vērā kavitācijas procedūras kontrindikācijas, tās parasti ir kopīgas visām fizioterapeitiskām procedūrām: akūta iekaisuma process, skrambiņas vai iekaisumi iedarbības vietā, onkoloģiskās slimības. Turklāt personai nevajadzētu būt patoloģijai vai smagām aknu, nieru un asinsvadu sistēmas slimībām, jo tieši uz šiem orgāniem ir vislielākā slodze tauku „utilizācijā” un izvadīšanā.  
Rehabilitācija pēc šīs procedūras nav nepieciešama, bet ir dažas rekomendācijas. Ārsti iesaka sekot dzeršanas režīmam – izdzert apmēram 2 litrus ūdens dienā. Tas ir nepieciešams limfrites uzlabošanai, lai tauku masa nesacietētu vados. Rezultāta nostiprināšanai ieteicams ievērot diētu, ne pārāk stingru, bet ierobežojot alkohola, kafijas, taukus un ogļhidrātus saturošas pārtikas produktu lietošanu. Ideālā variantā, rezultātu var nostiprināt, veicot fiziskus vingrojumus vai ilgstošus pārgājienus un pastaigas. 
Vēlreiz gribētos atzīmēt, ka kavitācija – ir vienīgā metode tiešai ietekmei uz taukaudiem. Tā ir ļoti efektīva metode aptaukošanās ārstēšanai un tāpēc kavitāciju var pamatoti saukt par bezķirurģisko liposakciju. Pēc ilgiem stagnācijas gadiem estētiskā medicīna, kosmetoloģija un to klienti ieguva jaunu, efektīvu un drošu veidu, kā atrisināt problēmas ar lieko svaru un celulītu.

Kosmetoloģijas centrs „Vip Style”
Daugavpils,Ģimnāzijas iela 23
Tel.65457034, 26665048
Rīga, Birznieka – Upīša iela 20A. 
Tel.26333008.
www.vipstyle.lv

Vairāk par šo tēmu:

Celulīts

Nivea želejkrēms pret celulītu Solveiga Aminjara Līdzko sākas bikini sezona, bieži vien tikai ieskatīšanās spogulī pirms iešanas uz pludmali sabojā garastāvokli uz visu dienu. Pesimistiski

Lasīt »

Uz pludmali peldkostīmā

Vita Priedīte Tieši tā – uz pludmali peldkostīmā, nevis plandošos svārkos līdz potītēm. Pēc garās ziemas, vērīgi palūkojoties, pamanām, ka kājas vairs nav tik gludas

Lasīt »

Estētiskā ķirurģija

Evija Rodke Vārds plastika nāk no grieķu valodas vārda plastikos, kas nozīmē ‘veidot vai dot formu’. Plastiskā ķirurģija veido vai pārveido cilvēka ķermeni. Plastikas ķirurgiem,

Lasīt »