šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Pajautā intīmi! senāki jautājumi III

Uldis Mežs

Sveicināti!
Man ir intīmas dabas jautājums. Aizpagājušo nakti pirmo reizi mīlējos ar savu draugu (kas bija arī mana pirmā reize vispār), bija sāpēs, arī asiņošana, kas mazliet turpinājās nākamo dienu, bet, cik saprotu, tad tas ir normāli. Mans jautājums ir – kad es atkal varu nodarboties ar mīlas priekiem? Vai ir jāpaiet noteiktam laikam, lai viss nomierinās un sadzīst, vai arī jāskatās pēc pašsajūtas, kad jūtos gatava to atkal darīt? Un varbūt ir kādi ieteikumi, kas nākamās reizes varētu padarīt mazāk sāpīgas? Ar puisi esam emocionāli tuvi, tur problēmu nav, diemžēl, man ir tāda ķermeņa uzbūve, ka zinu, ka arī nākamās reizes būs sāpīgas.

Liels paldies par atbildi un man ir prieks, ka ir šāda vieta, kur mājas apstākļos iespējams nomierināt sev prātu par šāda veida jautājumiem. 🙂

Ar cieņu, Zane

Atbilde

Sveika!

Apsveico ar skaisto notikumu 🙂

Tas tiešām ir normāli, ka ir asiņošana un sāpes arī nedaudz pēc pirmās reizes. To var darīt atkal tad, kad ir vēlēšanās to darīt. Asiņošana var būt vairākas pirmās reizes, neatkarīgi no tā, cik liela ir atstarpe starp šiem notikumiem.

Par sāpēm. Vispirms jau ir vērts vismaz censties aizmirst visu par ”ķermeņa uzbūvi” un to, ka tā vienkārši ir lemts. Jo mazāk noskaņosies uz sāpēm, jo mazāk tās būs. Sāpes vairāk rada nevis jaunavības plēves plīšana, bet tieši tas, ka ir saspringums un maksts nav īsti ”atbrīvojusies”. Maksts ir ļoti staipīgs orgāns – iedomājies, pa to var piedzimt bērniņš! Un, kad sieviete uzbudinās, maksts kļūst mitra, pagarinās un arī kļūst nedaudz platāka, lai dzimumakts varētu notikt bez sāpēm. Tādēļ ir jāsāk tieši ar priekšspēli un uzbudinājumu – Tev ir jājūtas tiešām uzbudinātai, lai sāpes būtu pēc iespējas maz vai nebūtu. Sākumā var lietot arī speciālus lubrikantus (ja lietojat prezervatīvus, tad noteikti nevar lietot parastās eļļas un krēmus – tie sabojā prezervatīvus!). Tas uzlabos slīdamību un sāpes būs mazāk.

Ja sāpes vai asiņošana ir tiešām stipras, tad gan ir vērts aiziet pie ginekologa aprunāties.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 

Labdien! Augusta beigās es zaudēju nevainību. Darījām to bez prezervatīva. Nākamajā dienā sākās uzreiz mēnešreizes, viss bija normāli. Pēc tam nākošajā mēnesī sakās arī laikā, bet ļoti maz to bija. Šodien sākās, bet  nedēļu ātrāk, bet atkal viss ir normāli! Kāpēc tā? Es tak nevarētu būt stāvoklī? Grūtniecības testi rāda negatīvu, bet mazliet bailes ir!Man ir 16 gadi.

 

Atbilde

Sveika!

Šādās situācijās tiešām mēdz pārņemt satraukums!

Tomēr  – mēnešreizes ir bijušas (jau vairākas) un arī testi ir negatīvi – tas nozīmē, ka grūtniecība nav iestājusies. Grūti pateikt, kādēļ vienreiz mēnešreizes bija vājākas – tā mēdz gadīties un tas neliecina, ka kaut kas nebūtu kārtībā. Ja patiešām vēlies pārliecināties, ka viss ir kārtībā, vari aiziet aprunāties ar ārstu.

Nākamreiz gan labāk ir lietot prezervatīvu, lai šādi stresi nebūtu jāpiedzīvo 🙂

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Labdien!! Esmu liela nezinaa, pirms 2dienam uztaisuju grutniecibas testu paradija otru svitrinu, bet gaisaku par otro, vakar uzradija nedaudz, bet sodien jau pavisam negativs. Esmu nezinaa kapec taa?? Vai ir kaut kas ,kas var ietekmet testa rezultatu??

 

Atbilde

Sveika!

Šādās situācijās noteikti jāgriežas pie ārsta, lai veiktu vēl kādus papildus izmeklējumus (ultrasonogrāfiju, speciālas asinsanalīzes). Protams, var testu vēlreiz atkārtot, bet drošības pēc tomēr jāaiziet pie daktera.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

sveiki,

es gribetu zinat vai mana draudzene drikst masturbet, ja vinja ir nevainiga un velas taada arii palikt?

Atbilde

Sveiks!

Priecājos, ka uzdod tik svarīgu jautājumu tieši man!

Masturbēšana jeb pašapmierināšanās ir savu dzimumorgānu (un citu erogēno zonu) glāstīšana, lai gūtu baudu, mazinātu spriedzi un iepazītu savu ķermeni. Katrs to dara citādāk. Ir meitenes, kas ievada makstī pirkstu, citas to nedara.

Jā, ievadot makstī, piemēram, pirkstu, ir iespējams ievainot jaunavības plēvi, kas atrodas tieši pirms ieejas makstī, tomēr…

Ir jautājums, ko īsti nozīmē būt ”nevainīgai”. Nevainības zaudēšana, manuprāt, ir process, kas vairāk notiek ”galvā” – emocionālā līmenī. Galu galā, šo jaunavības plēvīti var ievainot arī, piemēram, sportojot vai lietojot tamponus; citas meitenes vispār piedzimst bez tās – bet tas nenozīmē, ka viņas ir ”zaudējušas nevainību”.

Masturbēšana ir katra cilvēka privāta lieta un to drīkst darīt vienalga, vai cilvēks ir vai nav nevainīgs; vai viņam ir vai nav patstāvīgas attiecības.

Svarīgi tomēr ievērot dažas ”drošības” lietas. Neievadīt makstī nekādus priekšmetus – jo tā var savainoties. Kā arī pirms un pēc pašapmierināšanās nomazgāt rokas, lai neievazātu kādu infekciju.

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Labdien,
Esmu tas pats 14. gadus vecais zēns kuru satrauca problēmas ar priekšādiņu un dzimumlocekļa galviņas iekaisumu , gribēju pajautāt , ja es uralogu apmeklēšu kad būšu pilngadīgs , vai varētu būt kādas nenovēršamas problēmas? Piemēram ka galviņa paliek jūtīga uz mūžu. Un vēl es pamaniju ka galviņa ir savienota ar priekšādiņu ar kautkādu saitīti , vai viņa pati kādreiz plīsīs?

Atbilde

Sveiks vēlreiz!

Urologa apmeklējumu tiešām nevajadzētu atlikt, jo visādi ieilguši iekaisumi noteikti nav Tev veselīgi un var kaitēt ilgtermiņā. Tev nav obligāti uzreiz jāsaka vecākiem, ka dodies pie ārsta. Diemžēl, ja gribi tikt pie ārsta bez maksas, tad vispirms jādodas pie ģimenes ārsta,. Bez ģimenes ārsta nosūtījuma urologa apmeklējums diemžēl ir par maksu.

Varbūt vari aprunāties ar kādu pieaugušo, kas var palīdzēt? Tu jau neesi izdarījis neko sliktu vai nosodāmu – šādas lietas gadās. Un, tāpat kā mums ir jāiet pie zobārsta vai acu ārsta, šad tad var būt vajadzība iet arī pie urologa…

Tas ir normāli, ka starp priekšādiņu un dzimumlocekli ir saitīte – tā neplīsīs un tai nav arī jāplīst. Tā vienkārši savieno priekšādiņu ar pašu dzimumlocekli.

Turu īkšķus, lai Tu tomēr saņemtu drosmi 🙂

Dr. Lāsma Līdaka

 


 


Labdien,

man ir 15 gadi un esmu zēns, man palika lielakas krutis un kad piespiez tad sap tur iekšā ir kaut kas ciets, es nezinu ko darīt, kauns iet peldēt, kapēc tā ir. Tas jau ir kādu laiku.

 

Atbilde

Sveiks!

Saprotu, ka jūties noraizējies un centīšos palīdzēt.

Tas ir normāli, ka arī puišiem pusaudžu vecumā krūtis palielinās un kļūst sāpīgas. Tas parasti pats no sevis pēc kāda laika pāriet.

Retos gadījumos gan tomēr nepieciešama kāda papildus medicīniska palīdzība. Ja krūtis ir palielinājušās tiešām redzami, būtu jāaiziet aprunāties pie ģimenes ārsta.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 

 


 


Labdien 
Esmu 14.gadus vecs zēns un mani satrauc dažas lietas:

1. Man ir jūtīga dzimumlocekļa galviņa un tā ir sarkana, kad pieskaros sāp.

2. Es līdz galam nevaru atvilkt priekšādiņu , tas ir normāli? Vēlos lai jūs man pateiktu kā es pats varētu novērst šīs problēmas. Un kā ar higēnu , ja es nevaru atvilkt priekšādu kā lai nomazgāju?

Atbilde

Sveiks!
Saprotu, ka jūties uztraucies – šādās situācijās vienmēr labāk ir paprasīt padomu.

Jāsaka gan, ka Tevis aprakstītajās situācijās noteikti ir jāgriežas pie ārsta, jo tikai ārsts, ar Tevi izrunājoties un Tevi apskatot var atbildēt uz Taviem jautājumiem.

Apsārtusi un jutīga dzimumlocekļa galviņa var būt dažādu iemeslu dēļ. Arī priekšādiņu ir jāizvērtē ārstam. Normāli būtu, ka to ir iespējams atvilkt pilnībā.

Nekādā gadījumā nemēģini to atvilkt ar spēku! Ja tomēr to nejauši izdodas atvilkt, bet pēc tam vairs nevari to dabūt atpakaļ – tad gan jāmet kauns pie malas un UZREIZ jāmeklē ārsta palīdzība. Ja tās ir brīvdienas tad slimnīcu uzņemšanas nodaļā. Jo šādā situācijā priekšādiņa var tikt neatgriezeniski bojāta.

Diemžēl elektroniski tiešām nevarēs palīdzēt. Varu Tevi tikai iedrošināt griezties pie urologa vai ģimenes ārsta. Tici – šādas problēmas puišiem mēdz būt un tādēļ arī šie ārsti ir tik daudzus gadus mācījušies, lai varētu tādos gadījumos palīdzēt.

Ceru, ka iedrošināju meklēt palīdzību!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Sveiki 🙂

Velejos uzzinat vai maigi roza izdalijumi ir normali pec seksa ja esi stavokliii ..ka esmu stavokli uzzinaju tikai nesen man varetu but tikai 4 nedeljas.
Iepriekshejo reizi dakters teica ka viss kartiibaa bet pazaudeju berninju, esmu nobazhijusies 🙁

Atbilde

Sveika!
Saprotu, ka jūties noraizējusies, bet šajā situācijā elektroniski tiešām neko nevarēs palīdzēt.
Tev pēc iespējas drīz ir jāgriežas pie sava ginekologa (nav gluži tā, ka jāskrien nakts vidū uz slimnīcu, bet pārāk atlikt arī to nevajadzētu). Tikai ārsts ar Tevi aprunājoties, izmeklējot, un, iespējams, veicot kādas papildus pārbaudes (piemēram ultrasonogrāfiju), var pateikt, kas par lietu un ko iesākt.

Ceru, ka viss nokārtosies!

Dr. Lāsma Līdaka


Labdien!
Man ir 23 gadi un ir radies jautājums ko nevaru saņemties nevienam uzdot. Mums ar draugu sanāca kā saka ČP. Lietoju kontracepcijas tabletes regulāri bija beigušās 21 diena un tas notika dienu pirms mēnešreizēm, kad 1 diena jau bija tukšā kurā nav jādzer zāles. Mēnešreizes man bija pēc nepilnām 14 stundām izdzēru ESCAPELLE un turpinu lietot kontracepcijas tabletes, kā ierasts. Gribu zināt vai ir iespējama grūtniecība pēc šada gadījuma vai nē?

 

Atbilde

Sveika!
Prieks, ka uzticēji savu jautājumu tieši man!

Sākšu ar to, ka mīlēties šajās 7 brīvajās dienās ir droši. BET ar noteikumu, ka astotajā dienā sāc jaunu paciņu. Cik saprotu, Tavā gadījumā tā arī darīji. Tabletes ir speciāli radītas tā, lai pasargātu no grūtniecības arī 7 brīvo dienu laikā.
Tas nekas, ka iedzēri arī avārijas kontracepciju – tas neko sliktu nedara. Vienkārši nākamreiz zini, ka ja lieto tabletes tā, kā rakstīts instrukcijā, nekāda papildus aizsardzība nav nepieciešama.

Ja jūties pavisam sabijusies, vari nogaidīt vismaz 2 nedēļas kopš šī notikuma un veikt mājas grūtniecības testu. Tas ir pieejams visās aptiekās un lielveikalos. Cena ir 1-4Ls.

Ceru, ka izdevās nomierināt!

Dr. Lāsma Līdaka

 Labdien.
Gribu pakonsultēties. Mans draugs mani šodien pierunāja uz anālo seksu, izmēģinājām, problēma ir tajā, ka viņš nobeidza manā tūplī, biju uz tualeti likās ka viss kārtībā, bet vakarā tas viss iztecēja manās biksītēs, uzreiz gāju uz dušu mazgājos ar karstu ūdeni un intīmziepēm, sakiet mums būtu jāsatraucas un jādodas uz aptieku pēc kontracepcijas tabletes?

“Baidos, jo pēc 3-4 dienām man jāsākas MR”.

Jau iepriekš pateicos par palīdzību.

ar cieņu: Linda

 

Atbilde

Sveika!
Šis ir visai biežs jautājums, kuru cilvēki uzdod saistībā ar anālo seksu.
Spermatozoīdi tiem nepiemērotā vidē (t.i. visur ārpus sievietes dzimumceļiem) visai ātri iet bojā. Tomēr šādā situācijā 100% garantiju neviens sniegt nevarēs…
Visticamāk grūtniecība neiestāsies, tomēr – ja vēlies 200% garantiju, 72 stundu laikā vari lietot avārijas kontracepciju.

Piebildīšu, ka arī anālā seksa laikā var inficēties ar seksuāli transmisīvām infekcijām, ja kāds no partneriem ir slims. Turklāt – arī no higiēnas viedokļa (un, lai nepiedzīvotu Tevis aprakstīto stresu), labāk tomēr lietot prezervatīvu arī anālā seksa laikā.
Veiksmi!
Dr. Lāsma Līdaka

 


Sveiki!
Mani nomoka viens jautājums.

Man ir 19 gadi, es lietoju pretapaugļošanās tabletes tāpēc ar draugu ar sexu nodarbojamies bez prezervatīva. Viņš vinmēr nobeidz manī. Vēlējos zināt vai tas ir normāli, kad tad ,kad viņš manī nobeidz un velk savu dzimumlocekli ārā , vai tas ir iespējams, ka viņa sperma tāpat izlīst/iztek ārā, velko savu dzimumlocekli ārā no manis?!

Lūdzu palīdziet tik man ar šo jautājumu skaidrībā !

 

Atbilde

Sveika!
Prieks, ka jautā tieši man 🙂

Tas ir normāli, ka pēc seksa nedaudz spermas iztek ārā. Ir vienalga, vai sieviete lieto hormonālo kontracepciju vai, piemēram, dzemdes spirāli – kaut kas vienmēr iztek. Turklāt, tā nav tikai sperma, bet arī izdalījumi, kas sievietei rodas, kad viņa uzbudinās.
Ja hormonālo kontracepciju lieto, kā noteikts instrukcijā, tad grūtniecības risks ir ļoti, ļoti mazs.
Vari pēc seksa ielikt biksīšu ieliknīti, ja Tevi šis mitrums traucē.

Ceru, ka kļuva skaidrāks!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

 

Labdien 
Gribu jautāt man ir 28.gadi. Un man tagat ir kautkādi izdalījumi no dzimum locekļa baltā un dzeltenā krāsā un kad čurāju tad ar sāp.

Kas man ir jādara lai tas vis pāriet?

Atbilde

Sveiks!

Saprotu, ka jūties tiešām noraizējies, bet šajā situācijā elektroniski tiešām nekas nav iesākams. Tev būtu jāgriežas pie ārsta. Un, jo ātrāk, jo labāk. Tikai ārsts var pateikt, kas par lietu un izrakstīt zāles.

Pat tad, ja sūdzības pāriet, tik un tā ir jāgriežas pie urologa vai dermatovenerologa. Līdz brīdim, kamēr noskaidrojas, kas tieši par lietu, noteikti jālieto prezervatīvs visu dzimumaktu laikā vai jāatturas no dzimumdzīves.

Ceru, ka viss nokārtosies!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Labdien!
Man būtu tāds delekāts  jautājums.Varbūt jūs varētu sniegt kādu noderīgu padomu. Mana problēma ir tāda ,ka mans dzimumloceklis darbojas pārāk bieži,teiksim tā. Erekcijas stāvoklis ir pārāk bieži. Esot kopā ar meiteni kaut tikai,piemēram,skūpstāmies. Ir ļoti jākoncentrējas,lai tas paliktu lejā. un tas rada diskomfortu. Varbūt ir kādas zāles ko palietot vai arī jūs ieteiktu pie kāda ārsta dodties?Man ir 22 gadi.

Atbilde

Sveiks!

Šādās situācijās tiešām mēdz gadīties neērti brīži, centīšos atbildēt.

Sākšu ar to, ka tas ir pilnīgi normāli – erekcija liecina, ka es spējīgs veikt dzimumaktu un ar Tavu potenci viss ir kārtībā. Tas ir arī normāli, ka sākumā, kad attiecības vēl ir tikai nesen, uzbudinājums visu laiku ir diezgan liels, tādēļ pietiek pat ar nelielu kairinājumu, lai ķermenis jau būtu gatavs ‘’iet tālāk’’.

Jautājums – kādēļ tik briesmīgi jākoncentrējas? Erekcija ir pilnīgi normāla lieta un no tās nav jākaunas. Protams, dažreiz ir grūti par to runāt un tas mēdz būt neērti. Bet meitenes parasti saprot, un, diezgan bieži pat jūtas glaimotas. Atceries – pat ja tas notiek publiskā vietā, cilvēki parasti to nemaz tā nepamana. Protams, tas ir vājš mierinājums, bet tomēr…

Protams, ja Tev šķiet, ka kaut kas tiešām nav kārtībā, vari aiziet aprunāties ar urologu – viņš noteikti spēs kliedēt Tavas bažas.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

labdien!
man ir taads jautaajums vai arii vrb probleema! man dzimumakta laikaa vairaakas reizes loceklis takaa nomierinaas un tad ir atkal nepieciesham stimulaacija:( esot augsha seksa laika viss ir daudz maz labi,bet tas notika tikai tagad peedeejaa laika.

 

Atbilde

Diemžēl neesi minējis savu vecumu – tam ir liela nozīme šajā jautājumā, bet centīšos paskaidrot tik un tā.

Šādas problēmas visbiežāk izraisa stress – turklāt, tas var nebūt arī saistīts ar pašu seksu. Varbūt ir pārslodze darbā, pārāk intensīvi fiziskie treniņi, kaut kādas citas problēmas ar veselību… Šādas situācijas var izraisīt arī partneru maiņa vai ilgstoša atturēšanās no seksa, un tad, atsākot dzīvot dzimumdzīvi, kādu brīdi var būt šādas problēmas.

Turklāt nereti ir tā, ka vienreiz kaut kas nav sanācis un tad katru reizi atkal ir stress: ,,Izdosies? Neizdosies?”

Ja Tavs vecums jau ir virs 40 – 50 gadiem, palielinās iespēja, ka iemesls ir kādas medicīniskas problēmas.

Ko darīt?

Jebkurā situācijā ir vērts aiziet pie urologa aprunāties – ārsts tad varēs izslēgt medicīniskos iemeslus. Ja iemesli ir psiholoģiski, tad var mēģināt ar tiem tikt galā pašu spēkiem, tomēr citreiz ir jāmeklē seksologa palīdzība.

Noteikti palīdzēs izrunāšanās ar partneri – citreiz sievietes jūtas vainīgas, ja tā notiek. Turklāt – tas nomierinās arī Tevi  – atklātība attiecībās rada drošības sajūtu, līdz ar to arī stress samazinās. Svarīgi ir censties uz to pārāk nekoncentrēties – nesanāca, nu nekas, pamainām kaut ko un turpinām tālāk. Var pagarināt priekšspēli, izrauties no ierastās vides…

Ja nekas nelīdz, tad gan tiešām vajadzētu aprunāties ar psihologu vai seksologu.

Veiksmi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Sveiki! 🙂

man ar manu puisi nesen bija sekss..(pirms 1dienas) prezervatīvs bija, bet kad mēs beidzām tad viņš man pēkšņi sāka jautāt par pretapaugļošanās tabletēm un es jautāju kpc viņš tā prasa.

prezervatīvs esot bijis caurs.. 🙁

es tiešam ļoti,ļoti uztraucos.. 🙁 + tas notika manu mēnešreižu 5-tajā dienā! vai ir iespēja,ka es esmu stāvoklī?

kas man būtu jādara?

 

Atbilde

Sveika!

Diemžēl tādu drošo dienu nav, un iespēja palikt stāvoklī pastāv arī mēnešreižu laikā (vienalga kurā dienā).

72 stundu laikā pēc neaizsargāta dzimumakta aptiekās ir iespējams iegādāties avārijas kontracepciju (tai nevajag ārsta recepti), cena ir apmēram 12Ls. Ir pieejams arī jauns medikaments – EllaOne – to var lietot piecu dienu laikā, tas gan diemžēl nav pieejams visās aptiekās un cena ir ap 25Ls.

Ja abi šie laiki jau nokavēti, var nogaidīt vismaz 14 dienas kopš negadījuma un veikt mājas grūtniecības testu, lai pārliecinātos, vai viss tiešām kārtībā.

Ceru, ka viss būs labi!

Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Labdien!
Man draudzene uzdeva jautājumu,priekspeles laikaa man pa dzimumlocekli izdalas neliels daudzums kautkada skidruma vai tas satur spermotozidus? Un kape taa notie?man rodas diskomforta sajuta jokad vinja poeskaras tur ir
slaps!

Atbilde
Sveiks!
Uzreiz varu Tevi nomierināt -šāda šķidruma izdalīšanās ir pilnīgi normāla. Tas ir sķidrums no dažādiem dziedzeriem vīrieša organismā, tas domāts, lai uzlabotu slīdamību dzimumceļos. Arī sievietēm, kad viņas uzbudinās dzimumceļi kļūst mitri, lai atvieglotu dzimumlocekļa ievadīšanu. Tas nav nekas tāds par ko būtu jākaunas vai jāslēpj – tas ir pilnīgi dabiski.
Šajā šķidrumā var būt nedaudz spermatozoīdu, tādēļ arī pārtrauktais dzimumakts ir nedroša metode – jo nedaudz spermatozoīdus var izdalīties vēl pirms beigšanas.
Ceru, ka kļuva skaidrāks!
Dr. Lāsma Līdaka


 

Sveiki! Gribeju pajautat, vai pie arpusdzemdes grutniecibas notiek ovulacija? Vispar ovulacija var notikt ja ir arpusdzemdes grutnieciba? Paldies

Atbilde
Sveika!
Neesmu droša, ka pilnībā izprotu situāciju. Mēģināšu atbildēt, bet, ja esmu ko pārpratusi, droši uzraksti vēlreiz.
Ja ir iestājusies grūtniecība, tad olšūnas vairs nenobriest, un ir vienalga, vai grūtniecība ir dzemdē, vai ārpusdzemdes. Organisms ‘’domā’’, ka ir stāvoklī un vairs olšūnas uz to laiku neražo.
Tomēr – var būt situācija, ka ir nobriedušas divas olšūnas ar nelielu laika intervālu (vienkārši sakot – organisms nav vēl paspējis noreaģēt) . Tādā situācijā var gadīties tā, ka ir divas grūtniecības – viena dzemdē, otra ārpus dzemdes. Protams, tas ir jārunā ar ārstu – ginekologs to var noteikt veicot ultrasonogrāfijas izmeklējumu.
Ja ārpusdzemdes grūtniecība ir izoperēta vai izārstēta ar medikamentu palīdzību, tad gan ovulācija var notikt, bet neviens nevar pateikt, kad tieši.
Ceru, ka kļuva skaidrāks!
Dr. Lāsma Līdaka

 


 

Labdien!!! Esmu ļoti noraizējusies…arī kauns jautāt, bet esmu jo nomocījusies no sliktām domām….man liekas, ka pārāk bieži masturbēju, bieži gadījās stresa situācijās, vairākas reizes pēc kārtas.Tas arī, liekas, atņem daudz enerģijas.Sekmes ir labas, taču pieķēru sevi, ka tas notiek par biežu un esmu savu organismu pieradinājusi pie pārlieku bieža ritma. Tagad, jau vairākas dienas, nedaru to vispār, jo nomāc doma, ka esmu vienīgā tāda, kas to darīja tik bieži, katru dienu! Ceru, ka neskaitos ar garīgām novirzēm.

Atbilde
Sveika!
Saprotu, ka jūties noraizējusies un centīšos Tevi nomierināt.
Neviens nevar pateikt, cik bieži masturbēt ir ‘’normāli’’ vai ‘’nenormāli’’. Katrs to dara tik bieži, cik vēlas – un tas nav nekas nosodāms. Arī meitenes masturbē (un noteikti ir arī tādas, kas to dara katru dienu vai pat vairākas reizes dienā), tikai bieži kaunas par to runāt.
Pašapmierinoties cilvēks iepazīst savu ķermeni, mazina spriedzi un gūst baudu. Turklāt, pašapmierinās arī cilvēki, kuriem ir regulāras seksuālas attiecības.
Diemžēl dažreiz gadās tā, ka cilvēki masturbē, jo jūtas vientuļi, nepieņemti, nomākti vai stresā. Protams, tas arī ir veids, kā mazināt stresu, tomēr, ja to dari tieši tādēļ, tad drīzāk ir jādomā, kādēļ ir stress un kā to novērst. Tas ir tāpat kā ar ēšanu – citreiz cilvēki, kad jūtas noguruši, nomākti, nevis cenšas saprast, kas par vainu un kā to risināt, bet vienkārši pārēdas, jo pēc tam daļēji kļūst vieglāk.
Savelkot to visu kopā vēlos uzsvērt, ka masturbēt ir normāli. Un, ja jūties nomākta vai stresā, meklē kādu ar ko aprunāties (psihologu, draudzeni, mammu…)
Dr. Lāsma Līdaka


 

Sveicināti!
Man ir 16 gadi un esmu nenormāli uztraukusies, es ar savu draugu pārgulēju no 10-11. augutsa naktī un protams, esmu vienmēr izsargājusies, bet šoreiz bija tā, ka mēs nodarbojāmies ar seksu bez prezervatīva. 🙁 Viņš, protams, nebeidza manī, bet beidza uz vēdera, viņš pēc brītiņa ar rokām apgāpstija organismu manu un pēc mirkļa mēs turpinājām tālāk noraboties, bet neilgi, bet viss jau bija sakaltis ir tāda iespēja, ka es varētu būt stāvoklī? Ir pagājušas sešas dienas, mani stres moca, maliņas trīc un lidz ar to dīvainas sajūtas ir..

Atbilde
Sveika!
Saprotu, ka jūties tiešām noraizējusies un centīšos paskaidrot situāciju.
Ir grūti teikt, cik liels bija risks šajā situācijā, jo nedaudz spermatozoīdu var izdalīties vēl pirms puisis ir beidzis, kā arī nevar izslēgt iespēju, ka tomēr kāds izturīgāks spermatozoīds bija palicis uz dzimumlocekļa, kad otreiz sākāt mīlēties.
Tā kā šobrīd ir pagājusi jau nedēļa kopš šī notikuma, Tu vari veikt speciālas asinsanalīzes, kurās nosaka grūtniecības hormonu (HCG). To var izdarīt jebkurā Gulbja laboratorijā vai poliklīnikā. Rezultāts zem 1 nozīmē, ka grūtniecība nav iestājusies. Ar jebkuru citu rezultātu, vai ja tomēr māc šaubas, ir jāgriežas pie ginekologa, jo tikai ārsts var apstiprināt, vai grūtniecība tiešām ir iestājusies.
Šobrīd vēl nekādas grūtniecības pazīmes noteikti nevar izpausties, tā ka visas dīvainās sajūtas, visticamāk, ir no stresa.
Nākotnē zināšanai. Protams, vislabāk ir lietot prezervatīvu vai kādu citu drošu kontracepcijas metodi. Bet, ja nu tomēr nekas nav lietots, 72 stundu laikā aptiekās ir nopērkamas speciālas avārijas kontracepcijas tabletes, kuras var lietot šādās situācijās. Cena ir apmēram 12Ls.
Cerams, ka viss būs kārtībā!
Dr. Lāsma Līdaka

 


Sveiki,
mani uztrauc mani izdalijumi!Lieta ir tada ka vini man ir roza dazreiz burkanakrasa…Unprotamsir ari nepatikama smaka!varat kautko ieteikt?
Sliktakais ir tas ka neatrodos lv..

Atbilde
Sveika!
Diemžēl elektroniski tiešām grūti ko ieteikt. Protams, atrašanās ārpus valsts visu sarežģī, bet – varbūt tomēr ir iespēja tikt pie ārsta? Šādas sūdzības var būt pie dažādām saslimšanām, un tikai izrunājoties ar ārstu un veicot analīzes ir iespējams noteikt, kas par lietu un ko iesākt.
Varbūt vari interesēties Latvijas vēstniecībā? Varbūt Tev ir apdrošināšana – tad apdrošināšanas kompānija noteikti var ko ieteikt… Eiropas Savienības valstīs darbojas EVAK karte, kas garantē veselības aprūpi neatliekamās situācijās – ja tā Tev ir, vari noskaidrot tuvējā slimnīcā/poliklīnikā, kādus tieši pakalpojumus vari saņemt.
Līdz brīdim kamēr noskaidrojas, kas tieši par vainu, centies atturēties no dzimumdzīves vai noteikti lieto prezervatīvus visu dzimumattiecību laikā.
Tiešām žēl, ka elektroniski nekā vairāk palīdzēt nav iespējams…
Turies!
Dr. Lāsma Līdaka


 

sveiki.
pirms 11 dienām man ar puisi 3 reizes bija sekss un visas reizes viņš beidza manī. tuvākajās dienās (jo būtu pagājušas aptuveni 2 ned.) gribējām pirkt grūtniecības testu un pārbaudīt vai neesmu stāvoklī, jo pēdējās dienās krūtis ir palikušas cietākas un jūtīgākas. pirms 3 dienām gribējām mīlēties, bet nekas nesanāca. es nespēju atslābināties, viņš mēģināja ar roku, bet man nedaudz sāpēja, tā nekas nenotika. nākamajā dienā man sāka tecēt asinis, mēnešreizes tās nevarēja būt, jo pat ja izrādītos, ka neesmu stāvoklī tām būtu jāsākas tikai pēc nedēļas un arī nav kā mēnešreižu laikā kopā ar izdalījumiem, bet vienkārši parastas asinis. esmu uztraukusies, man tikai 19 gadi.
kas varētu būt noticis un ko man darīt??.

Atbilde
Sveika!
Neskaidrību šajā situācijā varētu būt tiešām daudz, bet diemžēl elektroniski saprast, kas tieši ir noticis, nebūs iespējams.
Tev noteikti vajadzētu griezties pie ārsta, lai saprastu, kas tieši ir radījis asiņošanu. Iemesli tam var būt daudz un dažādi, arī tas, ka vienkārši mēnešreizes ir sākušās ātrāk. Bet droši to var pateikt tikai ginekologs ar Tevi izrunājoties, veicot analīzes un ultrasonogrāfiju.
Par grūtniecības noteikšanu. Visprecīzāk to šajā laikā (jo citreiz mājas grūtniecības testi tomēr ticami rezultātu vēl neuzrāda), ir veikt speciālās asins analīzes, kurās nosaka HCG (grūtniecības hormona) līmeni. Vari tās veikt poliklīnikā vai Gulbja laboratorijā un tad paņemt rezultātu līdzi pie ārsta.
Elektroniski diemžēl tas būs viss, ko varu ieteikt…
Veiksmi !
Dr. Lāsma Līdaka

 


Kā plīst nevainības plēvīte,vai tas sāp,vai ir asiņošana..?
Man ir 17 gadi un puisim arī tik pat,vēlamies pārgulēt,bet baidos par sāpēm…. Varat lūdzu palīdzēt un pastāstīt kā tas viss notiek…

Atbilde
Sveika!
Tā tiešām mēdz būt, ka pirms dzimumdzīves uzsākšanas ir bailes no sāpēm un asiņošanas. Tomēr pirmajā reizē ne vienmēr ir sāpes un asiņošana. Tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem.
Pirmkārt, no tā cik gatava jūties seksam tieši ar šo cilvēku – svarīgi , lai justos tiešām pārliecināta, atbrīvojusies un uzbudināta. Tad arī sāpes ir mazākas, jo dzimumorgāni uzbudinājuma laikā izdala sekrētu, kas uzlabo slīdamību. Svarīgi ir arī laiks un vieta – lai nekur nav jāsteidzas un neviens nevar iztraucēt. Vēl – ja ir uztraukums par grūtniecību un slimībām, tas nekādi neveicina atbrīvošanos un seksa baudīšanu, tādēļ vērts padomāt arī par šiem jautājumiem.
Pati jaunavības plēvīte īstenībā ir gļotādas krociņa, kas daļēji sedz ieeju makstī. Tajā ir atverīte pa kuru iztek mēnešreižu asinis. Pirmā seksa laikā šīs atveres malās rodas plīsumiņi, kas var radīt sāpes un asiņošanu. Tomēr ir meitenes, kam šī plēvīte ir ļoti plāna vai tās nemaz nav…
Fantastisks sekss ar pirmo reizi parasti ir tikai filmās. Tam ir nepieciešams laiks, ‘’pieslīpēšanās’’, sarunas… Turklāt – nav tā, ka tikai pats dzimumakts ir īstais un vienīgais veids, kā sagādāt otram baudu. To saku tādēļ, lai mazinātu spriedzi un tām gaidām, kas tiek liktas uz pirmo reizi – vissvarīgākais jau ir kopā būšana! J
Dr. Lāsma Līdaka


 

Sveiki, jūtos mazliet stulbi to jautājot, bet esmu nevainīga un šķiet, ka morāli esmu gatava sākt nodarboties ar seksu. Man ir 17 gadi un kad masturbēju, tad izmantoju dušas spiedienu kairinot kliktoru.
Esmu nobriedusi pārgulēt ar puisi, bet baidos no sāpēm, ja pati tākā, izmantojos vidēji resnu priekšmetu, laiku pa laikam “paniekošos” un mēģināšu ievadīt mākstī, tad pastāv iespēja, ka pirmejā reizē ar puisi sāpes būs mazākas? Esmu mēģinājusi to ar priekšmetu pāris reizes, sākumā bija traki, bet, mēģinot atkal un atkal, varu to iebāzt dziļāk. Nav jau tā, ka nesāp, bet vai tā būs, ka, šādi te trenējoties, pirmā reize būs ciešamāka?
Atbilde
Sveika!
Mēdz teikt, ka nav stulbu jautājumu, ir tikai stulbas atbildes. Un tā ir pilnīgi taisnība – ja ir kas neskaidrs, labāk pajautāt, nevis mocīties neziņā J
Lasot Tavu vēstuli radās dažas pārdomas. Ir ļoti forši, ja pirmā reize notiek ar kādu, ar ko tiešām vēlies būt kopā, kuru mīli un pret kuru ir jūtas. Lasot Tavu vēstuli šķiet, ka tik tiešām ļoti gatavojies pirmajai reizei (kas pats par sevi, protams, nav nekas slikts), bet kaut kā neesi pieminējusi attiecības,kurās vēlies to darīt. Jo sāpes ir atkarīgas ne tik daudz no intensīviem ‘’treniņiem’’ pirms tam, bet tā, cik emocionāli jūties gatava to darīt tieši ar konkrēto cilvēku. Tas nav tā, ka Tev ir pilnībā ‘’jāsagatavojas’’ pirms tam. Nevainības zaudēšana ir process, kurā piedalās abi, un ir ļoti jauki, ja tas nav tikai pirmais dzimumakts kopā, bet arī vienam otra ķermeņa iepazīšana, saprašana, kas kuram patīk, kas uzbudina, utt.
Protams, tas ir Tavs ķermenis un Tava izvēle, ar ko Tu to vēlies darīt. Un nevienam nav tiesību Tevi par to nosodīt. Šo visu rakstu vienkārši tādēļ, ka šķiet, ka fizisko sajūtu priekšā kaut kur ir pazudušas jūtas… J
Vēl kāda lieta – ar priekšmetu ievadīšanu makstī jābūt ļoti uzmanīgiem – jo tā var maksti savainot un arī ievazāt kādu infekciju.
Sāpes pirmajā reizē ir atkarīgas no daudzām lietām. Pirmkārt, no tā cik gatava jūties seksam tieši ar šo cilvēku – svarīgi , lai justos tiešām pārliecināta, atbrīvojusies un uzbudināta. Tad arī sāpes ir mazākas, jo dzimumorgāni uzbudinājuma laikā izdala sekrētu, kas uzlabo slīdamību. Svarīgi ir arī laiks un vieta – lai nekur nav jāsteidzas un neviens nevar iztraucēt. Vēl – ja ir uztraukums par grūtniecību un slimībām, tas nekādi neveicina atbrīvošanos un seksa baudīšanu, tādēļ vērts padomāt arī par šiem jautājumiem.
Ļoti iespējams, tas, ko dari, varētu sāpes padarīt mazākas, jo būsi jau ‘’pieradusi’’ pie sajūtām, kas ir dzimumakta laikā. Tomēr es tiešām ieteiktu tik ļoti nesatraukties. Pirmā reize ne visiem ir tik briesmīgi sāpīga – citiem sāpju gandrīz nav.
Dr. Lāsma Līdaka


 

Sveicinati.
Man bija dzemdibas un ir pagajusas nju jau 2 nedelas. Jutos lieliski.
Saprotu ka ar draugu vel mileties nedrikst,kamer arsts nebus apskatijis. Bet gribeju Pajautat ka ir ar seksu pecpuse? Vai tas ir atlauts?

Jo nekas nesap,izdalaijumi samazinas,un suvites bija tikai arpuse 2 mazas,kuras vairs nav jutigas.

Atbilde
Sveika!
Apsveicu ar ģimenes pieaugumu! 🙂
Protams, dzimumdzīve ir ļoti svarīga katru attiecību sastāvdaļa, bet pēcdzemdību periods ir laiks, kad tiešām jāapdomā radoši risinājumi. Anālajam seksam pēc dzemdībām ierobežojumu nav, ja pašiem tas ir patīkami un nerada sāpes,diskomfortu. Anālā seksa laikā gan noteikti būtu jālieto prezervatīvi.
Ar vaginālo seksu var sākt nodarboties 4 -6 nedēļas pēc dzemdībām. Tas tādēļ, ka dzemdes kakls pēc dzemdībām ir pavērts un tas pilnībā aizveras tikai šajā laika posmā. Neaizmirsti, ka pat tad, ja baro bērniņu ar krūti, grūtniecība var iestāties tik un tā, tādēļ, ja tik drīz vēl vienu mazuli neplānojat, jāpadomā par drošu kontracepciju.
Orālajam seksam nekādu ierobežojumu nav.
Dr. Lāsma Līdaka


 

Labdien!
Man ir 16 gadi. Esmu ļoti noraizējusies,jo nav mēnešreižu. Parasti mēnešreizes sākas ap 17 datumu,bet nav! Pagāšo mēnesi sākās 14 un bija pamatīgas sāpēs. Aizpagāšo mēnesi bija arī dzimumakts,bet nākošajā dienā uzreiz tika iedzerta avārijas kontracepcija. Nebija ne slikta dūša,ne vemšana – nekādas blakus parādības. Arī šobrīd jūtos labi un divu mēnešu laikā nav bijušas nekādas pazīmes,ka varētu būt stāvoklī,vienīgi tas,ka mēnešreižu šajā mēnesī nav. Varbūt tas ir saistīts ar to,ka ir bez miegs – pa naktīm nesanāk gulēt,tikai ap 4 -5 no rīta aizmiegu. Arī esmu sākusi nodarboties ar sportu,varbūt arī tas kaut kā ietekmē,ja pirmstam nebija tik aktīvs dzīvesveids?

Es tiešām nezinu,ko darīt! Lai pati sevi nomierinātu cenšos domāt,ka tā avārijas kontracepcija kaut kā izbojā menstruāciju ciklu vai arī bez miegs pie vainas. Ko Jūs varētu ieteikt? Nopirkt testu vai aiziet pie ārsta?
Paldies jau iepriekš
Atbilde
Sveika,
saprotam, ka esi noraizējusies un centīsimies Tev palīdzēt!
Tu pareizi iedomājies par to, ka mēnešreižu neesamība liecina par grūtniecību, tā tas tiešām ir! Taču menstruālo ciklu var ietekmēt arī daudz citas lietas, piemēram, stress, kāda slimība, zāles, diēta. Protams, Tavai drošībai mēs Tev ieteiktu veikt mājas grūtniecības testu.
Tie ir nopērkami aptiekās un lielveikalos un maksā no 1 līdz 4 latiem. Testu būtu ieteicams veikt atkārtoti, jo pirmais tests var būt viltus negatīvs.
Iespējams, ka tieši Tavs dzīvesveids ir ietekmējis ciklu un tieši tādēļ mēnešreizes kavējas, taču ja tās vēl nav sākušās, tad iesakam griezties pie ginekologa, jo tikai dakteris aprunājoties ar Tevi un izmeklējot Tevi, spēs precīzi teikt, kāds ir iemesls tam, ka mēnešreizes vairs nav regulāras.
Droši raksti, ja ir vēl kādi jautājumi! Prieks palīdzēt! 🙂
Tavs Papardes Zieds


 

Sveiki.
Man ir maza problema. Man ir 15. Gadi, un man jau diwus menesus kavejas mr, padejas bija 8 jun. Man ir kops junija vidus naga valnisa iekaisums, kurs wel naw sadzijis.Gribeju pawaicat, wai tas war but iemesls kapec naw mr..? Ari stresoju es diezgan daudz. + wel es medzu masturbet, bet ne regulari…
Ceru, ka spesiet man sniegt atbildi, jo mamma saka ka tas esot vienkarsi neregulars mr cikls.
Paldies jau ieprieks, un ceru ka spesiet man pec iespejas atrak atbildet…
Ar cienu, uztraukta…

Atbilde
Sveika!
Saprotu Tavu satraukumu, jo, protams, gribas taču būt drošai, ka viss tiešām ir labi.
Sākšu ar to, ka divus gadus pēc mēnešreižu sākšanās tās var būt neregulāras un kādu mēnesi arī izkrist – tas neliecina par kādu saslimšanu. Tomēr, ja ir pagājuši vairāk kā 2 gadi, tad gan būtu jāgriežas pie daktera, lai noskaidrotu, kur mēnešreizes pazudušas. Jā, mēnešreižu ciklu var ietekmēt arī stress, kāda blakus saslimšana, tomēr vienmēr labāk ir pārliecināties, ka no ginekoloģiskā viedokļa viss ir kārtībā. Neuztraucies – Tavā vecumā parasti tas nav nekas nopietns!
Mēnešreizēm ir jābūt regulārām (var būt dažu dienu nobīde, bet ne vairāk). Ja tā nav, tad parasti var atrast iemeslu un to ārstēt.
Jauku dienu!
Dr. Lāsma Līdaka


 

Sveiki.
Pirms divām dienām es ar savu puisi pārgulēju. Mēs neizsargājamies, jo zinam, ka abi esam veseli. Esam pārbaudījušies. Viņš beidza, bet ne manī. Neaizgāja nomazgāties un nākamās dienas rītā, mēs pārgulējām, bet nepabeidzām.
Vai ir tāda iespēja, ka es varētu būt stāvoklī?

Atbilde
Sveika!
Diemžēl šajā situācijā pastāv iespēja, ka iestājas grūtniecība, jo nedaudz spermatozoīdu var izdalīties vēl pirms puisis ir beidzis. Tādēļ paļauties tikai uz to, ka ”puisis nebeidz” diemžēl var izrādīties bīstami.
Šobrīd būtu jānogaida vismaz 2 nedēļas pēc notikušā un vari veikt mājas grūtniecības testu – tas ir nopērkams visās aptiekās un lielveikalos, cena ir 2 – 4Ls. Kā arī ir vērts nākotnē padomāt par kādu citu drošu izsargāšanos, lai šādi stresi vairs nebūtu jāpiedzīvo.
Citās reizēs (šobrīd tas jau droši vien ir par vēlu), 72 stundu laikā aptiekās iespējams iegādāties avārijas kontracepciju, tā pieejama bez ārsta receptes un maksā apmēram 12Ls. Jau kādu laiku Latvijā ir pieejams arī medikaments, kuru var lietot 5 dienu laikā, tas saucas EllaOne, diemžēl tas ir apmēram divreiz dārgās un nav pieejams visās aptiekās – tomēr, arī šāds risinājums pastāv.

Dr. Lāsma Līdaka


 

Sveiki !
Es vēlos pajautāt, ko darīt ja ir pārplīsis pie dzimumlocekļa priekšādiņa, kas savieno dzimumlocekļa galviņu? Vai tas ir nopietni un vai tas var ietekmēt turpmākās intībās attiecības?
Paldies par sapratni.

Krišs
Atbilde
Sveiks, Krišs,
paldies, ka dalies un uzdod savu jautājumu tieši mums!
Diemžēl elektroniski nebūs iespējams Tev palīdzēt, vienīgais, ko varam ieteikt ir griezties pie ārsta, vislabāk uzreiz pie urologa, jo tikai ārsts, aprunājoties ar Tevi un izmeklējot Tevi spēs pateikt, vai tas ir kaut kas nopietns, vai tomēr nav.
Ja ir vēl kādi jautājumi, tad droši uzdod! 🙂

Tavs Papardes Zieds


 

Sveiki !
Esmu šausmīgi pārstresojusies, tāpēc būtu pateicīga, ja Jūs man atbildētu pēc iespējas ātrāk .
Man ir puisis, esam kopā jau gadu. Nesen uzsākām intīmās attiecības. Vakarnakt (13.07.) nodarbojāmies ar seksu. Vienmēr lietojam prezervatīvu, taču šoreiz nedaudz darījām to bez prezervatīva. Zinu, ka tas ir šausmīgi stulbi. Taču laiku atpakaļ nevaru pagriezt. Puisis nebeidza, taču zinu, ka nemaz nevajag beigt, lai es varētu tikt apaugļota.
Man ir neregulāras mēnešreizes, tāpēc nekad nezinu, kad tās sāksies . Pēdējās mēnešreizes man bija jūlija pašā sākumā. Un nezinu, kad man vipār varētu būt tās ”auglīgās dienas”.
Puisis arī ir ļoti uztraucies un nožēlo izdarīto. 🙁 Tagad vispār nezinu, ko man iesākt. Zinu par ”avārijas kontracepcijas tabletēm” . Taču jāatzīst, ka ir problēmas ar naudiņu un vecākiem es nevaru pajautāt. Un arī negribas bojāt savu veselību ar tādiem līdzekļiem. 🙁
Gaidīt septiņas dienas un veikt grūtniecības testu nevaru, jo tad jau būs par vēlu, ja nu kas. Man ir šausmīgi bail 🙁 Stāvoklī es nedrīkstu palikt, man ir tikai 16 gadu . 🙁 Es nezinu, kā varētu būt droša, ka neesmu stāvoklī!
Lūdzu, lūdzu palīdziet man ! Nezinu kur likties aiz stresa, vispār nevaru neko ieēst un domāt par ko citu. Ko man tagad iesākt ????
Ar cieņu,
Bailule
Atbilde
Sveika,
saprotam, ka esi satraukta un noraizējusies. Centīsimies Tev palīdzēt!
Tas ir ļoti lieliski un apsveicami, ka Jūs ar puisi vienmēr esat lietojuši prezervatīvu, jo tieši prezervatīvs ir viens no visdrošākajiem kontracepcijas līdzekļiem, kas pasargā ne tikai no nevēlamās grūtniecības, bet arī no seksuāli transmisīvām infekcijām. Prieks arī par to, ka Tu zini, ka meitene var palikt stāvoklī pat ja puisis nav beidzis, jo nedaudz spermatozoīdu izdalās arī seksa laikā. Bet diemžēl mūsu zināšanas ne vienmēr garantē to, ka mēs rīkosimies pareizi un saskaņā ar tām… 🙁
Tieši tā, laiku nevar pagriezt un kas noticis, tas ir noticis. Jāatzīst, ka šobrīd Tu neko vairs nevari izdarīt, kā tikai izdzert kontracepcijas tableti, kas būtu jādara 72 stundu laikā pēc neizsargātā dzimumakta un, jo ātrāk, jo labāk. Avārijas kontracepcija maksā vidēji 12 latus. Jā, Tev taisnības, tas nav maz…
Runājot par auglīgām dienām, tās parasti ir cikla vidū, tātad, ja mēnešreizes Tev ir bijušas mēneša sākumā un vidēji cikls ilgst 28 dienas, tad ļoti iespējams, ka ap šo laiku Tev arī ir auglīgas dienas, jo ir aptuveni cikla vidus. Taču, ja Tu saki, ka mēnešreizes tev nav regulāras, tad iespējams, ka tā nav. Vispār būtu ieteicams konsultēties ar ginekologu par to, kāpēc mēnešreizes Tev nav regulāras. Tikai ārsts, izmeklējot Tevi un aprunājoties ar Tevi, spēs pateikt, kāds tam ir iemesls.
Ko Tu vari darīt šobrīd? Kā jau minējām iepriekš, vienīgais līdzeklis, kas varētu šobrīd palīdzēt ir avārijas kontracepcijas tabletes. Diemžēl tas arī viss. Sākot ar 10. dienu pēc Jūsu dzimumakta (sanāk, ka tas būs 23. jūlijs) var veikt mājas grūtniecības testu, kuru var nopirkt lielveikalos vai aptiekās. Cena 1-4 Ls. Testu pēc dažām dienām vajadzētu atkārtot, lai būtu drošai par tā rezultātu. Tas diemžēl būs viss, ko mēs Tev uz šo brīdi varam ieteikt…
Un, protams, uz priekšdienām – vienmēr izsargājies! Lai pēc tam nevajadzētu satraukties un pārdzīvot.
Turies!.
Ja ir vēl kādi jautājumi, tad droši uzdod! 🙂

Tavs Papardes Zieds


 

Sveiki!
Vai dzemdes kakls var būt par īsu? (Es domāju tādā ziņā, ka vai dzimumakta laikā loceklis nevar atdurties pret dzemdes ieeju? Vai kkā tā?)
Un cik dziļi vispār seksa laikā ieiet dzimumloceklis? Un cik dziļš vidēji ir dzemdes kakls?
Paldies, jau iepriekš par atbildi!
Atbilde
Sveika,
paldies, ka uzdod savu jautājumu tieši mums! Prieks palīdzēt!
Sāksim ar nelielu stāstu no sievietes anatomijas. 🙂 Dzemdes kakls atrodas maksts augšējā daļā. Maksts ir muskuļains cauruļveida orgāns, kas savieno ārējos dzimumorgānus ar dzemdi. Caur maksti no ķermeņa izplūst menstruālais šķidrums, savukārt dzimumakta laikā makstī tiek ievadīts dzimumloceklis. Vidējais maksts garums ir 8-10 cm. Liekas, ka ir pa īsu, vai ne? 🙂 Bet! Maksts, tāpat kā dzimumloceklis, var būt atslābusi, tas ir miera stāvoklī vai tieši otrādāk – uzbudinātā. Sievietei uzbudinoties, dzemdes kakls nedaudz paceļas uz augšu un atvirzās dziļāk vēdera dobumā, tādēļ maksts kļūst garāka un arī platāka.
Maksts sieniņas ir ļoti elastīgas un izturīgas pret iestiepumu. Miera stāvoklī esot, maksts iestiepums sievietei rada sāpju sajūtas, taču uzbudinātā stāvoklī – patīkamas izjūtas. Uzbudināta maksts garumā (dziļumā) var sasniegt līdz pat 15 cm, taču sieviete dzimumakta laikā sevī var uzņemt locekli, kura izmēri erekcijas stāvoklī ir līdz pat 22 cm, tādā veidā tiks kairināts dzemdes kakls. Dzimumakta laikā dzimumloceklis nevar ieiet dziļāk par dzemdes kaklu, jo tieši pret to tas arī atduras. Dzemdes kakls ir ļoti šaurs, līdz ar to dzimumloceklis nekādā veidā nevar tikt dzemdē.
Ja ir vēl kādi jautājumi, tad droši uzdod! 🙂

Tavs Papardes Zieds


 

Labdien,
man ir 18 gadi.
Saskāros ar tādu problēmu, ka nevaru uzsākt dzimumattiecības. Satiekos ar vienu un to pašu cilvēku jau divus gadus. Mēģinājuši esam neskaitāmas reizes, bet sāpes ir ļoti lielas un tās nevar paciest.
Esmu bijusi pie ginekologa (līdz 18 gadiem) Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tur man teica, ka nekā nopietna nav, jāmēģina iedzert pirms mēģinājuma un viss, kā arī mēģināt lietot gēlus.
Ir mēģināts – dzerts mazliet vīna (es, nevis partneris), ir mēģināti gēli.nekas neizdodas. Ir aizdomas, ka es pārāk stipri izjūtu sāpes (jebkādas). Vai šo problēmu kaut kā var atrisināt? varbūt ginekologs var kaut kā palīdzēt? esam lielā izmisumā.. ko varētu darīt un cik tas varētu maksāt? liels Jums paldies par atbildi.
Atbilde
Sveika!
Saprotam, ka jūties izmisusi un centīsimies palīdzēt.
Labi ir tas, ka ir skaidrs, ka fizisku iemeslu sāpēm nav – tas jau noteikti ir ļoti pozitīvi :)Ko darīt? Tā kā situācija ir tiešām ieilgusi, vislabākais tomēr būtu aiziet aprunāties ar psihologu vai seksologu. Šādās reizēs var būt ļoti grūti tikt galā vienai pašai un speciālists var Tevi atbalstīt un palīdzēt. Psihoterapeitu koordinātes ir pieejamas mājaslapā www.psihoterapija.lv . Protams, vienmēr vēlreiz sev ir vērts pajautāt, vai tiešām jūties tam gatava. Tas nekas, ka ar draugu esat kopā tik ilgi – katram ir vajadzīgs cits laiks. Noteikti arī puisis var kaut ko darīt, lai Tu justos labāk. Bet ir svarīgi par šīm lietām runāt – diemžēl otra domas no acīm nolasīt ir grūti :)Citreiz ir tā, ka vienreiz ir bijušas sāpes un vēlāk tas jau izstrādājas kā reflekss, ka baidies un uztraucies, ka atkal sāpēs, līdz ar to – sāp vēl vairāk. Tādēļ var sarunāt, ka pašu seksu pat uz kādu brīdi atliekat – ir tik daudz veidu, kā sagādāt prieku un baudu otram.
Tas nav tā, ka tikai pats dzimumakts ”skaitās” un ir labi. Viss, kas jums abiem patīk un sagādā baudu ir okey un super. Tas ir tāpat, kā, ja kādam negaršo saldējums, jo to ēdot salst zobi, tas taču nenozīmē, ka ar viņu ”kaut kas nav kārtībā”.
Tīri fiziski sāpes parasti ir nevis no jaunavības plēves, bet no tā, ka maksts ir sapringusi (jo Tu esi saspringusi…). Maksts ir ļoti muskuļots orgāns un var ievērojami izstiepties (iedomājies, caur to taču var piedzimt bērniņš!!!), līdz ar to nav iemesla tam, lai dzimumloceklis nevarētu tajā iekļūt. Jā, tiešām, gēli var palīdzēt, lai uzlabotu slīdamību. Tomēr vissvarīgākais, ir lai Tu justos mierīga,atslābusi un uzbudinājusies. Citiem palīdz tas, ja sākumā puisis ievada tikai pirkstu (vai vēlāk vairākus), lai Tu sajustu, kā tas ir, un ka nekas slikts nenotiek. Tu arī pati vari ievadīt savus pirkstus makstī, lai saprastu, kas un kā. Tas ir Tavs ķermenis un Tev ir visas tiesības to izpētīt. Un tā nekas slikts nevar notikt – tici, tur neko savainot nevar 🙂

Un galvenais, protams, ir kopā būšanas prieks un mīlestība 🙂
Neaizmirstiet izbaudīt arī to!

Ja vēl ko varam darīt, droši raksti! Priecāsimies, arī, ja padalīsies,
kā veicas 🙂
Tavs Papardes Zieds


 

Sveiki.
Man ir 16 gadi un esmu nobažījusies. Radās jautājums vai pēc tam , kad zēna sperma ir nonākusi uz meitenes pirkstiem , pēc tam nomazgāta ar ziepēm un tad meitene masturbē un pirksti tiek ievadīti nepieciešamajā caurumā , vai ir iespēja palikt stāvoklī? Vai sperma pēc mazgāšanas vēl atrodas uz meitenes pirkstiem?
Paldies jau iepriekš , ceru uz ļoti ātru atbildi .

Atbilde
Sveika!
Izklausies satraukta, tāpēc steidzamies Tev atbildēt un nomierināt Tevi!:)
Tavā gadījumā palikt stāvoklī ir tikpat kā neiespējams, tādēļ, ka spermatozoīdi ļoti ātri iet bojā ārejā vidē, turklāt, ja rokas tika nomazgātas ar ziepēm, tad var droši apgalvot, ka spermatozoīdi tur nav palikuši vai arī ir gājuši bojā. Atceries, ka meitene var palikt stāvoklī ja:
– vīrietis ir ievadījis savu dzimumlocekli makstī, pat ja viņš nebeidz, jo nedaudz spermatozoīdu izdalās arī seksa laika pirms ejakulācijas (tā sauc brīdi, kad puisis beidz). Tas viss, protams, pie nosacījuma, ja abi neizsargājas;
– sperma ir nonākusi tieši uz meitenes ārējiem dzimumorgāniem;
– sperma nonāk uz rokām un UZREIZ (!!!), nevis pēc kāda laika un nenomazgājot , ar tām pašām rokām tiek glāstīti meitenes dzimumorgāni.
Kā pareizi saproti, Tavam satraukumam nav pamata, taču, lai turpmāk tā nenotiktu un lieku reizi nevajadzētu satraukties, vēlamies uzsvērt, ka vienmēr vajag izsargāties!

Ja vēl ir kādi jautājumi – tad droši raksti!
Tavs Papardes zieds


 

Labdien.
Es jau vairakas dienas pec kartas esmu aizmirsusi iedzert pretapauglosanas tabletes. Ko man tagad darit? Vai viss efekts,kurs bija izveidots pirms tam ir zudis? Sakara ar to,ka biju aizmirsusi par tam tabletem,man ir sakusies bruni izdalijumi,ko tie izdalijumi nozime?

Atbilde
Sveika!
prieks, ka uzdod savu jautājumu tieši mums! Centīsimies Tev palīdzēt!
Aizmirstā tablete jāiedzer tiklīdz tas ir iespējams un nākoša jādzer ierastajā laikā, bet papildus drošības pasākumi ir atkarīgi no tā, kura paciņas lietošanas nedēļa tablete ir aizmirsta. Vislabāk nākamās 7 dienas būtu lietot vēl kāds papildus aizsardzības līdzeklis, piemēram, prezervatīvs. Runājot par izdalījumiem, būtu jāuzsver, ka asiņošana un izdalījumi ir viena no hormonālās kontracepcijas blakusparādībām, un tas var notikt, ja pēkšņi pārtrauc lietot hormonālo kontracepciju vai arī aizmirsti izdzert kārtējo tableti. Jā izdalījumiem parādas neraksturīga smaka, tad gan būtu ieteicams griezties pie ginekologa, jo tas varētu liecināt par kādu citu iemeslu.

Ja ir vēl kādi jautājumi – droši raksti! Prieks palīdzēt!
Tavs Papardes Zieds


Labdien.
Manas dzives laika ir radies sads jautajums. Man ir beigusas menesreizas apmeram 1,5 gadu, bet dzivoju ar virieti ar kuru jau ir diezgan regularas dzimumattiecibas. Man ir 47 gadi(mani mammai ari beidzas menesreizes 45 gadu vecuma). Saku uztraukties vai ir kartiba viss ar mani. Man ir bijusi 2 keizari un arpusdzemdes apauglosanas. Ka ari viens olvads ir izgriezts. Jautajums: vai ir iespeja palikt stavokli?

Cita veida jautajums. Ja virietim paradas uz adas balti adas plankumi (adas pigmentacija). Vins ir mulats. Cik tas ir bistami un vai ir arstejams? Lieto zales, bet pariet un atkal paradas.Saules daudzums vinam ir pietiekoss vina kermenim.
Paldies, Ar cienu Nina
Atbilde
Sveiki,
saprotam, ka esat noraizējusies, taču diemžēl elektroniski nebūs iespējams Jums palīdzēt. Abos gadījumos ir nepieciešams griezties pie ārsta, jo tikai ārsts, aprunājoties un izmeklējot Jūs, spēs palīdzēt.
Jūsu Papardes Zieds


 

Sveiki.
Esmu meitene. Man ir 16 gadi. Pavisam nesen (17.06.2012) naktī pārgulēju ar savu draugu. Tās bija trīs reizes vienā naktī.

Pirmajā reizē – ar prezervatīvu. Otrajā reizē – viņš savu dzimumlocekli laikus izņēma laukā, bet trešajā reizē sanāca to darīt bez, kā arī viņš beidza manī. Tas ir neprāts, es zinu, bet jau biju noskaņojusies uz nākamās dienas stresu.
Pienāca jauna diena. Devos pēc avārijas kontracepcijas “Escapelle”, kura man izmaksāja, ja pareizi atminos, 11,59Ls ! Gāju pie draudzenes. Mēs ilgi spriedām par šo visu. Izlasot instrukciju, nevilcinājos un steidzos iedzert šo tableti, jo, kā zināms, jo ātrāk, jo labāk, jo efektīvāk un, protams, drošāk. Iedzēru tableti apmēram 15:00 pa dienu
Sekss man bija apmēram 02:00 naktī, tāpēc, manuprāt, esmu iekļāvusies 13 stundās. Tagad ir (22.06.2012), piektdienas vakars. Drīz jau būs pagājusi nedēļa. Man patiešām tagad ir bail, ka es varētu palikt stāvoklī. Man nav bijusi vemšana vai kādas citas parādības pēc avārijas kontracepcijas lietošanas. Pēdējo divu dienu laikā ir miegainība un nogurums, kas nekad tā nav bijis, bet es arī pietiekami stresoju un uztraucos, kas arī varētu būt vainojams faktors.
Plānoju (27.06.2012) veikt grūtniecības testu. Bet jau tagad vēlos atslābt un nomeirināt sevi. Jūs varētu dot kādus ieteikumus, lūdzu?
Paldies.
Ar cieņu, meitenīte.

Atbilde
Sveika,
Prieks, ka izdomāji griezties ar savu jautājumu tieši pie mums! Centīsimies Tev palīdzēt.
Pirmkārt, sāksim ar to, ka grūtniecība var iestāties ja:
1) Vīrieties ir ievadījis dzimumlocekli makstī, pat ja viņš “nebeidz”, jo nedaudz spermatozoīdu var izdalīties vēl pirms pašas beigšanas (kā Tu saproti, grūtniecība VAR iestāties pat ja puisis nav beidzis, vai arī tad, ja viņš it kā laikus ir izvilcis savu dzimumlocekli no Tavas maksts).
2) Sperma ir nokļuvusi tieši uz meitenes ārējiem dzimuorgāniem.
3) Svaiga sperma nokļuvusi uz rokām un UZREIZ (nevis pēc kāda laika) ar šīm pašām rokām tiek glāstīti meitenes dzimumorgāni.
Tu rīkojies pareizi, izdzerot avārijas kontracepcijas tableti, turklāt diezgan ātri (vispār to ir ieteicams darīt 72 stundu laikā, bet jo ātrāk, jo labāk). Protams, būtu vēl labāk, ja Jūs abi izsargātos, taču laiku nevar pagriezt atpakaļ, un, kas ir noticis,tas ir noticis.
Pirmā grūtniecības pazīme ir mēnešreižu neesamība. Vemšana, galvassāpes un nogurums parādās 2. , 3. grūtniecības mēnesī, tāpēc visdrīzāk Tava miegainība un nogurums nav saistīti ar to, ka ir iestājusies grūtniecība. Kā jau Tu pati zini, tad sākot ar 10. dienu pēc dzimumakta var veikt grūtniecības testu un, lai būtu drošai par testa rezultātu, ir ieteicams to veikt atkārtoti. Savukārt sākot ar 7. dienu pēc dzimumakta var veikt asinsanalīzi, piemēram, Gulbja laboratorijā, bet ir jāsaka māsiņai, ka vēlies noteikt grūtniecību, nevis veikt parasto asinsanalīzi. Tas izmaksā aptuveni 4 Ls.
Un vēlreiz vēlamies uzsvērt to, ka vajag vienmēr izsargāties! 🙂

Droši raksti, ja ir vēl kādi jautājumi.
Tavs Papardes Zieds


Jau vairākus gadus mani moka neziņa .gribu zināt kurā brīdī zaudēju nevainību. Stāsts nav no patīkamākajiem. Kad man bija 9 gadi mani seksuāli izmantoja puisis kuram bija 13 gadi .tas notika vairākas reizes, apmeram 7 cik atceros. Tad atkal kad man bija 14 gadi mani izvaroja un divas dienas pēc tam man sākās mēnešreizes kaut ari kopš iepriekšējām bija pagājušas tikai 2 nedeļas. Tad nu ceru ka spesiet man atbildet kura reize tad zaudeju nevainibu. Jautaju tā jo nezinu vai 9gadu vecumā tur viss ir tā izveidojies lai varētu zaudēt nevainību.
Atbilde
Sveika,
Paldies, ka raksti tieši mums, centīsimies Tev palīdzēt!
Ir pieņemts uzskatīt, ka meitene zaudē nevainību, kad viņas makstī tiek ievadīts dzimumloceklis un tiek pārplēsta (jeb pastiepta) jaunavības plēve. Lielākai meiteņu daļai jaunavības plēve ir kopš dzimšanas, taču tā nav visām! Jaunavības plēve var arī nebūt, vai var tikt pārplēsta, piemēram, bērnības traumas dēļ, braucot ar riteni vai vingrojot. Bet
tādā gadījumā, tas nenozīmē, ka meitene ir zaudējusi nevainību. Jaunavības plēve var izaugt no jauna, bet tā arī nav bieža parādība. Faktiski nevainību meitene zaudē pirmā dzimumakta laika. Diemžēl ne vienmēr dzīvē notiek viss tā kā mēs to vēlamies, un pirmā reize parasti ir skaista un bezrūpīga tikai filmās.
Ja vēl ir kādi jautājumi – tad droši raksti!
Tavs Papardes zieds

 


Sveiki!
kāda ir iespēja kļūt stāvoklī mēnešreižu laikā neizsargājoties? un ja arī meitene kļūst stāvoklī mēnešreižu laikā, mēnešreizes turpinās vai pazūd uzreiz?

Atbilde
Sveika!
Iespēja palikt stāvoklī mēnešreižu laikā ir tikpat liela kā citās reizēs, kad mēnešreižu nav. Drošo dienu nav un sieviete jebkurā cikla dienā var palikt stāvoklī! Pirmkārt tādēļ, ka nevar zināt, kuras tieši dienas sievietei ir auglīgas jeb kad ir ovulācija (tā parasti notiek cikla vidū, bet var notikt arī ātrāk vai vēlāk, to nevar paredzēt). Otrkārt, vēlamies uzsvert to, ka spermatozoīdi var izdzīvot sievietes organismā līdz pat 7 dienām un ir spējīgi apaugļot, tādēļ ir svarīgi izsargāties vienmēr, arī mēnešreižu laikā.
Ja mēnešreižu laikā meitene kļūst stāvoklī, mēnešreizes turpinās un nepazūd, taču nākamās mēnešreizes nesāksies vai to vietā iespējams būs neliela smērešanās, ko sievietes bieži vien jauc ar mēnešreizēm. Sākot ar 10. dienu pēc dzimumakta var veikt mājas grūtniecības testu, lai noteiktu, vai ir iestājusies grūtniecība. Testus var nopirkt
lielveikalos un aptiekās un to cena svārstās no 1 līdz 4 latiem.

Ja vēl ir kādi jautājumi – tad droši raksti!
Tavs Papardes zieds

 


 

Labdien man jums ir trīs intīmi jautājumi.
Es diezgan bieži masturbēju. Ar laiku sapratu ka kaut kas nav kārtībā. Meklēju informāciju vai kādam tā ir kā man. Tad nu sākšu. Es sākot masturbējot zinu kad viss ir kārtībā, taču masturbējot augstākais līdz 3 minūtēm man sāk sāpēt dzimumloceklis un es vienkārši nespēju turpināt masturbēt. Lūdzu izskaidrojiet kā rīkoties.
Otrais jautājums ir tāds, ka es nesaprotu kapēc man nav sperma, bet citiem ir. Sajūta ir briesmīga. Un trešais jautājums ir tāds, ka man no dzimumlocekļa galviņas nav nogājusi priekšādiņa.
Lūdzu atbildiet uz visiem jautājumiem un pateicos par uzklausīšanu!
Atbilde
Sveiks,
Saprotam, ka esi satraukts, bet Tu esi malacis, ka esi saņemies un raksti par savām intīmām problēmām. Prieks par to, ka raksti tieši mums! Par tādām lietām runāt nav viegli, ikviens cilvēks uztraucās, kad ar viņu kaut kas nav kārtība, taču ne katrs no mums varēs droši padalīties ar savu satraukumu ar kādu citu. Šajā situācijā ir nepieciešams ne tikai ārsta atbalsts, bet arī citu cilvēku padoms, kā rīkoties, lai uzlabotu savu stāvokli.
Diemžēl nevarēsim Tev palīdzēt elektroniski, bet silti iesakam griezties pie ārsta. Tikai ārsts, izmeklējot Tevi un aprunājoties ar Tevi, spēs pateikt, kāds ir iemesls tam, ka Tu izjūti diskomfortu masturbējot. Tas nenozīmē, ka mēs uzskatam, ka Tev ir kaut kas slikts, taču pārbaudīties pie ārsta būtu ļoti ieteicams. Varam ieteikt kādu no jauniešiem draudzīgajiem ārstiem:
http://papardeszieds.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=265&Itemid=61
Sarakstā ir arī urologi.

Ja vēl ir kādi jautājumi – tad droši raksti!
Tavs Papardes zieds


 

Sveiki!
Mans stāsts ir šāds :
Vai varētu būt iespējams, ka esmu stāvoklī, ja pēdējo reizi sekss ir bijia 18.martā. Ar puisi , kuru tas bija īsti nespējam vairs atcerēties vai šajā reizē no sākuma līdz beigām viss notika ar prezervatīvu. Abiem šķiet, ka šī bija tā reize, kad viss process notika ar… Bet neesam droši, tas tomēr bija sen. Aprīlī mēnešreizes sākās kā parasti pēc cikla , t.i 6aprīlī un ilga 6/7 dienas, bija stipras un sāpīgas- arī tas man ir vienmēr. Aprīļa beigās (neatceros precīzu datumu) aptuveni 2, varbūt trīs dienas kopā ar izdalījumiem bija tāda kā rozīga, sarkanīga nokrāsa, kā tādas nelielas asins pilītes
Tad 5.maijā atkal sākās mēnešreizes, diemžēl neatceros vai bija ļoti spēcīgas un āpīgas.. Ilga 6 dienas.

Tātad , principā tagad jau pirms dažām dienām vajadzēja sākties mēnešreizēm, bet vēl nav nekādu pazīmju – ne pumpas, ne sāpīgas krūtis, kā mēdz būt vienmēr
To, ka man būtu slikta dūša itkā neesmu ievērojusi, bet iepriekšējā nedēļā, ja nemaldos visu nedēļu man sāpēja galva.

Varbūt mēnešreizes ietekmē tas, ka maijā ( no 11.maija – 13.maijam) bija tāda neliela draugu ballīte un šo dienu laikā gandrīz neko neēdu… Tikai varbūt vienu no šīm dienām kādu konfekti un viss.. Bet tika lietots alkohols.
Svars nav strauji zaudēts, arī ne pieaudzis. Esmu 172cm 71kg, jau ļoti ilgu laiku man ir šādi parametri. Tā kā, tas nav tā pēkšņi.
Un stress… Tgd sāku domāt vai man tāds ir šajā laika posmā bijis vai nav… Tiešām pati nesaprotu. It kā tuvojas eksāmens un man bija problēmas, ka divi cilvēciņi netiek uz eksāmenu, varbūt kaut kā iekšēji, tas mani ietekmē, bet pati tam nepievēršu uzmanību.
Esmu salasījusies dažādu info internetā un esmu pārbijusies, jo nevēlos nevēlamu grūtniecību – diemžēl. Man ir tikai 19gadu.

Teiksiet, lai iegādājos testu, bet es nevaru saņemties, jo mani biedē, kas parādīsies, jo nezinu, ko iesākšu, ja būs pozitīvs.
Gribēju vēl pieminēt, ka biju dzirdējusi, ka izdurot pīrsingu nabā var būt neregulāras mēnešreizes..
Vai tā ir taisnība? Vienkārši pīrsingu izdūru tieši 11.maijā

Atbilde
Sveika!
Saprotam, ka esi uztraukusies un centīsimies sniegt atbildes uz visiem Taviem jautājumiem, kā arī nedaudz nomierināt Tevi 🙂
Sāksim ar to, ka grūtniecība var iestāties ja:
1) Vīrieties ir ievadījis dzimumlocekli makstī, pat ja viņš “nebeidz”, jo nedaudz spermatozoīdu var izdalīties vēl pirms pašas beigšanas ;
2) Sperma ir nokļuvusi tieši uz meitenes ārējiem dzimumorgāniem, pat ja dzimumloceklis netika ievadīts meitenes makstī;
3) Svaiga sperma nokļuvusi uz rokām un UZREIZ (nevis pēc kāda laika) ar šīm pašām rokām tiek glāstīti meitenes dzimumorgāni.
Pirmā grūtniecības pazīme nav ne slikta dūša, vemšana vai galvassāpes (tas viss parādās nedaudz vēlāk), bet gan mēnešreižu neesamība, tiesa gan pirmajos grūtniecības mēnešos mēnešreižu vietā var būt viegla smērēšanas, ko dažas sievietes pieņem par mēnešreizēm, taču ja Tev mēnešreizes ir bijušas spēcīgas un intensīvas kā parasti, tad visticamāk stāvoklī Tu neesi. Tiesa gan grūti pateikt elektroniski, kas tie par izdalījumiem Tev ir bijuši aprīļa beigās, te Tev noteikti varētu palīdzēt ārsts.
Bet kāpēc mēnešreizes šomēness nav sākušās laicīgi? Tu pareizi pieminēji stresu. Stress ir viens no faktoriem, kas var ietekmēt sievietes ciklu, tāpat kā slimības vai diētas. Tas, ka Tu neesi kārtīgu ēdusi trīs dienas un tikai lietojusi alkoholu, ir radījis pamatīgu stresu Tavam organismam, jo tas nesaņema ne enerģiju, ne arī vielas, kuras ir nepieciešamas normālai organisma funkcionēšanai. Iespējams, tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc mēnešreizes nav sākušās laicīgi. Bet Tu jau noteikti pati zini, ka alkohols nenes nekādu labumu Tavam ķermenim un organismam. Dari secinājumus.
Ja nu tomēr mēnešreizes vēl nav sākušās un Tu vēlies pārliecināties, vai esi stāvoklī vai neesi, tad, protams, kā jau Tu pati esi pieminējusi, mēs Tev ieteiktu uztaisīt mājas grūtniecības testu, ko var nopirkt gan lielveikalos, gan aptiekās. Cena 1-4 Ls. Vēl viena opcija ir taisīt asinsanalīzes, piemēram, Gulbja laboratorijā, taču būs jābrīdina medicīnas māsiņa, ka vēlies noteikt grūtniecību, nevis veikt parasto asinsanalīzi. Cena 4 Ls. Nevajag baidīties! Ja esi stāvoklī, tad būsim reāli – no tā nekur netiksi, taču iedomājies kāds atvieglojums Tev pašai būs, kad uztaisot testu, Tu pārliecināsies, ka stāvoklī neesi. Cik mēs esam sapratuši, tad Tev šobrīd grūtniecība nav vēlama.
Par pīrsingu – neesam redzējuši tādus pētījumus, kur būtu pieradīts tas, ka dēļ pīrsinga varētu būt neregulāras mēnešreizes…
Un visbeidzot, par prezervatīviem. Atceries, ka drošo dienu NAV! Un izsargāties vajag vienmēr neatkarīgi no cikla dienas. Tā Tev pašai būs drošāk un mierīgāk, jo nevajadzēs domāt un mēģināt atcerēties, vai tajā reizē prezervatīvs tika lietots vai ne. Atceries, ka prezervatīvs pasargā ne tikai no nevēlamas grūtniecības, bet arī no seksuāli transmisīvajām infekcijām.

Ja vēl ir kādi jautājumi – tad droši raksti!
Tavs Papardes zieds

 


 

Sveiki ,
man ir 16 gadi, puisis ar kuru jau kopā esmu gadu, tātad mums ir dzimumdzīve un tagad man kavējās mēnešreizes, esmu stresā un to ļoti pārdzīvoju. Ar pusi par šo lietu runājam , taču viņš saka, ka no 100% iespējami tikai kādi 1%, ka esmu stāvoklī, jo viņš esot pārliecināts par sevi un saka, lai uzticos viņam, lūdzu palīdziet un pasakiet, vai tas ,ka man 5-7 dienas kavējas mēnešreizes var liecināt par to, kas esmu stāvoklī?
Kā arī man jautājums ir par to, ka pieņemsim, puisim viss jau ir noticis, bet nevis manī iekšā , bet ārā, vai var būt tā, ka ja šī visa sperma nenonāk makstī, bet varbūt tikai pilīte notek gar maksti un iekļūst tajā iekšā, tad no tā var palikt stāvoklī? vai tomēr jābūt visam spermas daudzumam iekšā manī? es ceru,ka jūs sapratāt kā es to domāju.
Lūdzu palīdziet, man ir bail. Gaidīšu ar nepacietību atbildi

Atbilde
Sveika!
Prieks, ka izdomāji griezties ar savu jautājumu tieši pie mums! Saprotam, ka esi satraukusies un centīsimies Tev palīdzēt.
Sāksim ar to, ka grūtniecība var iestāties ja:
1) Vīrietis ir ievadījis dzimumlocekli makstī, pat ja viņš “nebeidz”, jo nedaudz spermatozoīdu var izdalīties vēl pirms pašas beigšanas (kā Tu saproti, grūtniecība VAR iestāties pat ja puisis nav beidzis un pat ja ir bijusi tikai pilīte spermas).

2) Sperma ir nokļuvusi tieši uz meitenes ārējiem dzimumorgāniem.

3) Svaiga sperma nokļuvusi uz rokām un UZREIZ (nevis pēc kāda laika) ar šīm pašām rokām tiek glāstīti meitenes dzimumorgāni.

Pirmā grūtniecības pazīme ir tieši mēnešreižu neesamība, bet mēnešreizes var kavēties arī citu iemeslu dēļ – stress, diēta, kaut kāda slimība. Lai noskaidrotu, vai esi stāvoklī, tad sākot ar 10. dienu pēc dzimumakta ir iespējams veikt mājas grūtniecības testu, tie ir nopērkami lielveikalos un aptiekas. Cena 1 -4 Ls. Lai būtu droša par testa rezultātiem, testu būtu nepieciešams veikt atkārtoti. Vēl viena no iespējām ir veikt asinsanalīzes, ko var darīt sākot ar 7. dienu pēc neizsargāta dzimumakta. Taču, atceries pabrīdināt māsiņu, ka vēlies noteikt grūtniecību, nevis veikt parasto asinsanalīzi. Cena 4 Ls.
Lai nebūtu aizdomu par iespējamo grūtniecību, labāk ir vienmēr izsargāties un lietot drošas kontracepcijas metodes, piemēram, tādu kā prezervatīvs. 🙂

Ja vēl ir kādi jautājumi – tad droši raksti!
Tavs Papardes zieds


 

Sveiki ,
man ir 13.gadi un esmu dažas reizes masturbējis tapēc man ir daži jautājumi :
* Vai tas ir slikti?

* Vai ir normāli tas ka priekšādiņā nenoiet līdz galam ?
* Ko man darīt ja galviņa ir sarkanīga un ja cenšos nomazgāt sāp?
Atbilde
Sveiks!
Prieks, ka raksti tieši mums, centīsimies Tev palīdzēt!
Masturbēšana nozīmē, ka cilvēks aiztiek vai glauda savus dzimumorgānus (zēni – dzimumlocekli, meitenes – klitoru), jo tas ir patīkami.
Masturbēšana ir katra paša izvēle. Daži cilvēki masturbē, citi – nē. To mēdz darīt jebkura vecuma sievietes un vīrieši. Tomēr pārlieku ar to aizrauties nevajadzētu.
Runājot par priekšādiņu, ir svarīgi uzsvērt, ka to jāspēj atvilkt, lai atsegtos dzimumlocekļa galviņa. Ja nevari atbīdīt priekšādiņu pilnībā vai arī tas ir sāpīgi, Tev jāvēršas pie ārsta (ģimenes ārsta vai urologa). Ja galviņa ir sarkanīga un sāp, kad centies to nomazgāt, tad noteikti vajadzētu griezties pie ārsta. Tikai ārsts, aprunājoties ar Tevi un izmeklējot Tevi, spēs pateikt, kāds tam ir iemesls.

Ja vēl ir kādi jautājumi – tad droši raksti!
Tavs Papardes zieds

 

Vairāk par šo tēmu: