Kā es varu mainīt savu neveselīgo dzīvesveidu uz veselīgu dzīvesveidu?

Ingemārs Mežs

Izlemt kaut ko mainīt savā dzīvē nekad nav viegli. Atteikties no vecajiem ieradumiem un radīt veselīgus ieradumus dažkārt var būt grūti un pat atturoši. Tomēr tas nav neiespējami, kā daudzi domā. 

Neatkarīgi no tā, vai cilvēks meklē pozitīvu skatījumu uz dzīvi, vēlas mainīt savu diētu un ēst veselīgu pārtiku vai arī ir nepieciešams jauns treniņu plāns. Šajā rakstā var atrast dažus ieteikumus par to, kā var mainīt savu neveselīgo dzīvesveidu uz veselīgu dzīvesveidu. 

Katram cilvēkam ir jānosaka sliktos un neveselīgos ieradumus savā dzīvē, kurus vajadzētu mainīt. Pēc tam katram ieradumam jāizdomā iemeslu, kuru vajadzētu mainīt. Varbūt tas ir cilvēka garīgās labklājības dēļ vai lai cilvēki varētu spēlēties ar saviem mazbērniem. 

Katram jāuzņemas atbildību par šo izmaiņu veikšanu. Nevajag vainot citus vai laika trūkumu par nespēju mainīt savus sliktos ieradumus. Tāpat kā citi cilvēki sauktu pie atbildības mīļoto, ja viņš dotu solījumu, jādod solījumu arī sev. 

Jānoņem negatīvie faktori savā dzīvē. Ja sociālie tīkli liek cilvēkiem justies slikti, tad vajag izdzēst kontu. Ja alkohola lietošana izraisa vēlmi pēc cigaretes, ir jāpaņem pārtraukums no alkohola lietošanas. Cilvēki droši vien jau zina, kas izraisa sliktos ieradumus, un jāatrod veidu, kā no tiem izvairīties. 

Vajadzētu izveidot kārtīgus treniņu plānus, kas varētu uzlabot cilvēka fizisko veselību un fizisko formu. Tad arī var pievienot dažādus sporta uztura bagātinātājus, kas varētu palīdzēt sasniegt mērķi. Kā piemēram, carnitine. Tas labi palīdzēs dedzināt taukus ātrāk, kā bija ieplānots. Ja ir vēlme pievienot citus uztura bagātinātājus, tad ir vērts apmeklēt https://www.mrbiceps.lv/katalogs/papildinajumi-sportam/aminoskabes/

Līdz ko ir noteiktas lietas, kuras vajadzētu izmainīt savā dzīvē, tad ir arī jānosaka savi mērķi, kas ir tiešām svarīgi. Veselīgu mērķu noteikšana ir viens no veidiem, kā nākt klajā ar plānu, kā uzsākt savu jauno veselīgo dzīvesveidu. Mērķu noteikšana sniedz katram cilvēkam kaut ko, pie kā strādāt, un palīdz saglabāt motivāciju smagi strādāt. Izvirzot sev mērķus, cilvēks sev piešķir kaut ko, uz ko koncentrēties. Turklāt mērķi ļauj izmērīt cilvēka progresu un redzēt, cik daudz ir sasniegts. Bieži vien cilvēki, kas izvirza sev mērķus, nostāda pārāk augstus mērķus. Katram ir jāatceras, ka ir jāizvirza savus mērķus tā, lai tie būtu reāli. Piemēram, ja vēlas atmest smēķēšanu, zaudēt 10 kilogramus vai noskriet maratonu – tas nenotiks vienas nakts laikā. Ja tiek uzlikti pārāk augsti mērķi, tos sasniegt nebūs viegli un ātri var zaudēt motivāciju. Tāpēc ir jāsāk likt mērķus pa mazumam. Līdz ko tas ir sasniegts, tad var jau izveidot jaunu mērķi. Tādā veidā var noturēt savu motivāciju un sasniegt savu veselīgo dzīvesveidu. 

Pats galvenais, kas ir vajadzīgs, lai varētu pāriet no neveselīga dzīvesveida uz veselīga dzīvesveida, ir pozitīva pašrunāšana. Tas, ko katrs cilvēks domā par sevi, var ļoti ietekmēt katra cilvēka garīgo un fizisko pašsajūtu. Negatīvas domas var nodarīt lielu ļaunumu cilvēka pašapziņai un ietekmēt arī tādā veidā apkārtējos. Ir jāmēģina praktizēt savu pozitīvo domāšanu, nevis negatīvo. Nevajag klausīties tajā balsī, kas ļauni izsaka lietas par savu izskatu vai to kas ir nepareizs cilvēka ķermenī. To jāaizstāj ar spēcīgu, pārliecinošu un pozitīvu balsi, kas palīdzēs sasniegt veselīgu dzīvesveidu. 

*
Raksts atspoguļo autora viedokli.
Raksts var saturēt linkus uz citām vietnēm, lai lasītājam sniegtu iespēju pēc savas iniciatīvas iegūt papildus informāciju.
Ja rakstā tiek pieminēti uztura bagātinātāji, tad jāievēro, ka uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Vairāk par šo tēmu: