Kā ātri tikt vaļā no putekļiem?

Igors Pļava

Vispārzināms, ka tīrā un sakārtotā mājā ir patīkami ienākt un tajā uzturēties. Ikreiz pēc kārtējās tīrīšanas mājā ir jūtams svaigums, virsmas spīd un laistās, taču jau pēc pāris dienām uz mēbelēm, istabas augiem un grīdām sāk veidoties plāna putekļu kārtiņa. Putekļi veidojas it visur, kur uzturamies un dzīvojam, un cīņai ar tiem, šķiet, nav gala, līdz talkā nāk efektīvi tīrīšanas līdzekļi un ierīces putekļu sagūstīšanai.

Diemžēl pilnībā atbrīvoties no putekļiem mēs nevaram, jo pats cilvēks, mīļdzīvnieki, mājoklis un tā aprīkojums ir daudzveidīgo putekļu avots. Aplūkojot tos tuvplānā mikroskopā ir redzams, ka putekļus veido dažādas izcelsmes un izmēru daļiņu kopums. Uzkopšanas mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk šo daļiņu un neļaut tām atgriezties atpakaļ telpā.

Visefektīvāk putekļus savākt, noslaukot virsmas ar putekļu lupatiņām un grīdu izpūšot ar putekļusūcēju, jo putekļi visvairāk krājas tieši uz grīdas un virsmām.

Mikrošķiedras lupatiņas

Mikroškiedras lupatiņas tika izgudrotas kā alternatīva tradicionālajām kokvilnas lupatiņām, lai samazinātu ķīmisko tīrīšanas līdzekļu un ūdens izmantošanu. Šīs lupatiņas izgatavotas no īsām šķiedrām jeb mikrošķiedrām, kas ir daudz plānākas un smalkākas nekā kokvilnas šķiedras. Tas ļauj mikroškiedras lupatiņām efektīvi uzsūkt un notīrīt putekļus, netīrumus un mitrumu no dažādām virsmām, it īpaši no taukainām virsmām un stikla. Dažkārt mikrošķiedru jauc ar speciālām elektrostatiski lādētām putekļu lupatiņām. Mikrošķiedra pati par sevi nav elektriski lādēta. Tā ir materiāla ķīmiskā struktūra, kas sastāv no ļoti plānām un mīkstām šķiedrām. Mikrošķiedras, piemēram, poliesters un poliamīds, ir elektriski neitrālas.

Mikrošķiedras lupatiņas uzkopšanas laikā nav jāslapina un virsmu tīrīšanai nav jāizmanto citi tīrīšanas līdzekļi, tādēļ tās ir ne tikai efektīvas, bet arī videi un mājoklim draudzīgs uzkopšanas līdzeklis. Svarīgi! Lupatiņas pēc katras uzkopšanas ir jāizmazgā, jo tām ir jābūt tīrām un sausām, lai saglabātu savu efektivitāti.

HEPA filtri

Ikdienas uzkopšanā ļoti populāri ir kļuvuši vienkārši putekļu sūcēju roboti (meklējiet šeit). Vai zināt, ka to efektivitāti var palielināt ar HEPA filtru?  HEPA filtrs tiek izmantots, lai attīrītu gaisu no dažādiem piesārņotājiem, it īpaši mikroskopiskām putekļu daļiņām un alergēniem.

Lai klasificētu filtru kā HEPA filtru, tas jāizgatavo, ievērojot noteiktas prasības, piemēram, tam jāspēj uztvert vismaz 99.97% daļiņu, kuru lielums ir 0.3 mikroni vai lielāks. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem ar alerģijām vai astmu, kuriem nepieciešama tīra un attīrīta iekštelpu vide.

HEPA filtrus var iegādāties atsevišķi sadzīves preču veikalos un tiešsaistes tirdzniecības platformās. HEPA filtri ir pieejami dažādās formās un izmēros, lai atbilstu dažādu ierīču specifikācijai, piemēram, putekļu sūcējiem vai gaisa attīrītājiem.

Lietojot neaizmirstiet regulāri tīrīt un mainīt putekļu sūcēju filtru, lai saglabātu tā efektivitāti.

Putekļu sūcēji ar mazgāšanas funkciju

Efektīvāko uzkopšanu demonstrē putekļu sūcēju roboti ar mazgāšanas funkciju.

Daži no zināmākajiem zīmoliem, kas ražo šādus putekļu sūcēju robotus ar mazgāšanas funkciju, ir:

  • iRobot Roomba

 iRobot Roomba ir viens no populārākajiem un pazīstamākajiem putekļu sūcēju  robotu zīmoliem. Daži Roomba modeļi ir aprīkoti arī ar mazgāšanas funkciju, kas ļauj gan sūkt putekļus, gan mazgāt grīdu.

  • Ecovacs Deebot

Ecovacs ir cits pazīstams zīmols, kas piedāvā dažādus putekļu sūcējus robotus  ar mazgāšanas funkciju. Piemēram,  Deebot Ozmo un citas sērijas.

  • Roborock

Roborock ir vēl viens iecienīts putekļu sūcēju robotu zīmols, kas piedāvā modeļus gan ar sūkšanas, gan mazgāšanas funkciju. Jāmin populārākais Roborock S7 modelis.

  • Neato Robotics

No Neato Robotics pazīstamākajiem modeļiem ir jāmin Neato Botvac D7.

Visi šie zīmoli piedāvā dažādus putekļu sūcēju modeļus ar noderīgo mazgāšanas funkciju atšķirīgā cenu diapazonā.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »