5 Veselīgi paradumi vasaras sezonā

Igors Pļava

Tuvojoties vasarai, vienlaikus ir jūtams gan patīkams saviļņojums, gan neliels uztraukums. Kādam tie ir kreņķi par formas atgūšanu, bet kādam citam raizes sagādā nepabeigtā vasarnīca. Lai arī kas tas būtu, vasara tomēr ir gadalaiks, kurš ir jāizbauda uz visiem simt procentiem. Tādēļ esam sagatavojuši nelielu veselīgu paradumu ceļvedi, kas palīdzēs justies un izskatīties tā, kā vasarā ir jājūtas un jāizskatās – starojoši!

1. Uzturs

 Uzturs ir ne vien organisma pamatnepieciešamība, bet arī veselības stūrakmens. Tādēļ šeit lieliski iederas teiciens “tu esi tas, ko tu ēd”. Ja ziemā mēs biežāk atļaujamies pagrēkot, tad vasara ir periods, kad jāļauj organismam atpūsties no smagākas pārtikas un jālieto pēc iespējas svaigākas dabas veltes. Jo sabalansētāks būs uzturs, jo ātrāk izdosies atgūt formu, iegūt spēku un arī āda izskatīsies mirdzošāka un “svaigāka”.

2. Sports

Šis vārds noteikti daudziem uzdzen šermuļus, jo liek domāt par piespiešanos, slinkuma pārvarēšanu, mocībām un arī sirdsapziņas pārmetumiem. Bet sports nav tikai sporta zāle vai skriešana līdz spēku izsīkumam. Sports var būt jebkas, kas cilvēkam liek kaut nedaudz iesvīst:

  • soļošana,
  • ravēšana,
  • peldēšana,
  • remonta darbi,
  • riteņbraukšana,
  • mājas uzkopšana.

Galvenais priekšnoteikums ir darīt to regulāri – pietiks ar trīs reizēm nedēļā, bet ideāli būtu kārtīgi izkustēties katru dienu. Galu galā vasaras sezonā par bezmaksas baseiniem kļūst visas ūdenstilpes un došanās uz tām ar velo ir vesels piedzīvojums.

3. Svaigs gaiss

Svaigs gaiss ir būtisks priekšnoteikums labai pašsajūtai vasarā. Ziemā mēs lielāko daļu laika pavadām telpās, kuras bieži ir nevēdinātas un tas veicina dažādas saslimšanas un ādas problēmas. Tagad, kad daudzi strādā attālināti, ir perfekts brīdis, lai dotos uz laukiem vai vasarnīcu – strādāšana svaigā gaisā noteikti būs daudz produktīvāka!

Vienīgā problēma varētu rasties mirklī, kad domas sāk ceļot pie nepabeigtajiem darbiem. Īpaši tad, ja visu darāt pats savām rokām. Būsim reāli – apvienot pamatdarbu ar mājas darbiem var, bet vai tas ir tā vērts, ja jums dienas beigās neatliek laika ne sev, ne ģimenei? Aizdevums.lv ir lieliska iespēja, kā ļaut sev atpūsties brīdī, kad to visvairāk esiet pelnījis.

 4. Miegs

 Paturpinot iepriekšējo punktu par atpūtu, noteikti ir jāpiemin miegs. Vai zinājāt, ka regulāra neizgulēšanās var novest pie ļoti nepatīkamām un pat letālām sekām? Tas liek aizdomāties par dzīves pamatvērtībām un to, kas ir svarīgāk – strādāt, lai dzīvotu vai dzīvot, lai strādātu. Fakts, ka aizdevums var kļūt par nastu ir nenoliedzams, taču tā parasti notiek tikai ar tiem cilvēkiem, kuri rīkojas neapdomīgi un impulsu vadīti. Ieguldījums ģimenes ligzdiņā noteikti nav impulss.

 5. Auksta duša

Ja ziemā doma par aukstu dušu liek justies vēl aukstāk, tad vasarā tā ir nepieciešamība. Jo biežāk sevi radināsiet pie auksta ūdens, jo ērtāk tajā jutīsieties un pat sajutīsiet baudu. Kas zina – varbūt pat kļūsiet par ziemas peldētāju! Tomēr sākumā iesakām nepārspīlēt ar ūdens temperatūru – ja tas būs pārāk auksts, tad iegūsiet pretēju efektu. Vislabāk aukstās dušas sākt ar remdenu ūdeni, ļaujot ķermenim pie tā pierast.

Lai arī kāds ieteikums var šķist triviāls un pašsaprotams, tomēr pieredze rāda, ka cilvēki mēdz aizmirst par šādām vienkāršām lietām. Lai veselīga un izdevusies vasara bez liekām raizēm!

 

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »