Lai slimība nepārsteidz: svarīgākās sastāvdaļas pārdomātai mājas aptieciņai

Ingūna Taiga

Mājas aptieciņa ir neatņemams pirmais palīgs negaidītu veselības problēmu gadījumā. Tā ir iespēja sniegt savlaicīgu palīdzību un mazināt sāpes, diskomfortu un citus simptomu, tāpēc mājas aptieciņai būtu jābūt katrā mājsaimniecībā. Taču kādas ir svarīgākās medicīnas preces un medikamenti, kas būtu jāiegādājas savai mājas aptieciņai?

Turpini lasīt un uzzini, vai Tavā mājas aptieciņā ir viss nepieciešamais, lai slimība nepārsteigtu nesagatavotu, un vienmēr pa rokai būtu efektīvs, drošs risinājums īslaicīgu veselības problēmu gadījumā!

Mājas aptieciņa – pirmais palīgs

Mājas aptieciņas sastāvs var nedaudz atšķirties, atkarībā no ģimenes locekļu vecuma, veselības stāvokļa un individuālajām vajadzībām. Piemēram, ģimenē ir mazi bērni, mājas aptieciņas sastāvā var iekļaut zīdaiņu termometru, pretsāpju un pretdrudža līdzekļus, kuru lietošana ir bērniem droša, kā arī speciālus pārsējus brūču apstrādei.

Savukārt senioriem svarīgi ikdienā sekot līdzi saviem veselības rādītājiem, tāpēc mājas aptieciņā vērts iekļaut arī medicīniskās diagnostikas ierīces, tādas kā asinsspiediena mērītājs vai pulsa oksimetrs.

  • Pirmā palīdzība: mājas aptieciņa noder situācijās, kad nepieciešams sniegt pirmo palīdzību nelielu traumu, apdegumu, saaukstēšanās un citu veselības traucējumu gadījumā, līdz brīdim, kad iespējams saņemt profesionālu medicīnisko palīdzību.
  • Simptomu atvieglošanai: saaukstēšanās, gripa un citas vīrusu saslimšanas pavada virkne nepatīkami simptomi, tomēr lielākajā daļā gadījumu, ārstēšanās notiek mājas apstākļos, tāpēc mājas aptieciņā iekļautie medikamenti palīdz īslaicīgi mazināt sāpes, drudzi, iekaisumu, iesnas, kakla sāpes un citus nepatīkamus simptomus.

Pārdomātas mājas aptieciņas sastāvs

Pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļi: bezrecepšu medikamenti, kas palīdz mazināt īslaicīgas sāpes un iekaisumu galvas, zobu, menstruālo un citu sāpju radītā diskomforta mazināšanai, kā arī īslaicīgai sāpju ārstēšanai pēc gūtām traumām vai pēcoperācijas periodā.

  • Ibumetin: nesteroīds ibuprofēnu saturošs pretsāpju un pretiekaisuma medikaments, kas piemērots galvas, muskuļu, menstruāciju, zobu sāpju, migrēnas, kā arī pēcoperāciju vai pēctraumu īslaicīgu sāpju mazināšanai. Lieto arī hronisku stāvokļu, piemēram, reimatoīdā artrīta, osteoartrīta un mīksto audu reimatisma ārstēšanai. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Pretdrudža līdzekļi: medikamenti, kas primāri palīdz mazināt paaugstinātu temperatūru un drudzi, taču iegādājoties kombinētos pretsāpju un pretdrudža medikamentus, tie palīdz mazināt arī  sāpes un atsevišķus slimību simptomu, piemēram, aizliktu degunu, klepu vai kakla sāpes.

  • Theraflu: kombinētais medikaments, kas pieejamas 3 formās: Theraflu ND pulveris bez miega efekta, Theraflu NT pulveris ar miega efektu un Theraflu kapsulas. Theraflu lieto, lai mazinātu tādus saaukstēšanās un gripas simptomus kā drudzi, galvas un kakla sāpes, deguna un deguna blakusdobumu aizlikumu un klepu. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Līdzekļi simptomu mazināšanai: medikamenti un līdzekļi saaukstēšanās, gripas, augšējo elpceļu un vēdera vīrusu simptomu mazināšanai un atvieglošanai, piemēram, klepus sīrupi, sūkājamās pastilas un aerosoli kakla sāpju mazināšanai, deguna aizlikumu atvieglojoši pilieni, medikamenti kuņģa-zarnu trakta problēmu novēršanai.

  • Enterol: satur aktīvo vielu rauga šūnas Saccharomyces boulardii CNCM I-745, kas palīdz uzlabot vēdera izeju un mazina caureju. Enterol ieteicams lietot akūtas, infekciozas caurejas, ko izraisījis vīruss vai baktērijas, kairinātu zarnu sindroma vai antibiotiku terapijas izraisīta kolīta un caurejas ārstēšanai un mazināšanai. Pieejams gan pulvera, gan kapsulu formā. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.
  • Brontex: aptiekās pieejams gan Brontex sīrups bērniem, gan pieaugušajiem paredzētās Brontex tabletes un putojošās tabletes. Brontex satur aktīvo vielu ambroksola hidrohlorīdu, kas iedarbojās kā atkrēpošanos veicinošs medikaments. Lieto produktīva klepus ārstēšanai akūtu un hronisku elpceļu slimību, piemēram, akūts balsenes, trahejas vai bronhu iekaisuma, hronisks bronhīta un hroniska obstruktīva plaušu slimības ārstēšanai. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.
  • Vibrocil: nodrošina ātru un ilgstošu aizlikta un tekoša deguna simptomu atvieglošanu, ko izraisa dažādas infekcijas vai alerģiski augšējo elpceļu traucējumi, piemēram, saaukstēšanās, akūts un hronisks rinīts, siena drudzis vai citi alerģiski rinīti, vazomotorais rinīts un deguna blakusdobumu iekaisums. Vibrocil var lietot arī kā papildterapiju vidusauss iekaisuma jeb otīta ārstēšanai. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Medikamenti alerģijas simptomu mazināšanai: antihistamīna līdzekļi, kas palīdz mazināt siena drudža simptomus, piemēram, šķaudīšanu, iesnas un acu niezēšanu, alerģiskas ādas reakcijas pēc kukaiņu kodumiem, saskares ar mājdzīvniekiem u. c.

Pārsienamie materiāli: marle, bintes, plāksteri, šķēres, pincete, antiseptiskie līdzekļi un citi piederumi, kas nepieciešami brūču apstrādei un aizsardzībai nelielu traumu vai pēcoperācijas periodā.

Termometrs: viena no svarīgākajām mājas aptieciņas sastāvdaļām. Aptiekās plašā klāstā pieejami gan ērti lietojamie digitālie un bezkontakta, kā arī standarta bezsudraba termometri.

Roku dezinfekcijas līdzeklis: infekciju izplatīšanās novēršanai.

Svarīgi!

  • Regulāri pārbaudi savas mājas aptieciņas saturu un medikamentu derīguma termiņu. Atceries, ka medikamentus pēc derīguma termiņa beigām lietot nedrīkst, un tos droši un ērti iespējams nodot tuvākajā aptiekā.
  • Mājas aptieciņu jāglabā bērniem nepieejamā, vēlams tumšā, sausā vietā.
  • Ja māc šaubas par to, kādas medicīnas preces iekļaut mājas aptieciņas sastāvā, vēlams konsultēties ar farmaceitu vai savu ģimenes ārstu. Turklāt pirms jebkuru medikamentu lietošanas, vienmēr nepieciešams pārlasīt lietošanas instrukciju.

Iegādājies visu nepieciešamo mājas aptieciņai InternetAptieka.lv!

Viss nepieciešamais mājas aptieciņai par vienmēr izdevīgām cenām InternetAptieka.lv! Medikamenti, medicīnas preces, kosmētika un higiēnas preces, specializēta pārtika un veterinārās preces – tas viss vienuviet, ātri ērti un izdevīgi InternetAptieka.lv!

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Reklāmraksts

Reklāmdevējs: SIA Panpharmacy

Vairāk par šo tēmu: