Vai, pērkot zāles, iespējams nopirkt veselību?
Pērkot medikamentus, mēs neiegādājāmies zāles kā tādas. Patiesībā – ar tām cenšamies nopirkt sev veselību, atvieglojumu no sāpēm, brīvību no apgrūtinājumiem: iesnām, klepus, arī paaugstinātas temperatūras. Tā kā esošajā ekonomiskajā situācijā nevaram atļauties slimot, jo pārdzīvojam par darba vietas saglabāšanu un iztikas nodrošināšanu, tad lielākoties iztiekam arī bez ārsta padoma slimību gadījumos.
Raksturojot simptomus, griežamies pēc palīdzības uzreiz aptiekā. Tā, visbiežāk nodarbojamies ar pašārstēšanos, jo aptiekāram uzreiz prasām konkrēto bezrecepšu medikamentu.
Pašārstēšanās var būt efektīva un tajā pašā laikā tai ir augsts riska faktors. Par savu veselību atbildīgākie esam paši, taču pastāv risks, ka konkrētās pazīmes, ar kurām organisms ziņo par veselības problēmām, nespējam iztulkot pareizi un cīnoties ar pazīmēm, patiesībā nokavējam īsto cīņas brīdi ar cēloņiem. Mediķu profesionālā padoma izmantošana ārstēšanās efektivitāti paaugstina.
Pasaules praksē pašārstēšanās ieņem būtisku lomu primārās veselības aprūpes sistēmā. Liela nozīme tās kvalitātes nodrošināšanā ir tieši farmaceitiskajai aprūpei. Līdz ar to uzticot aptiekāram būtisku lomu un nozīmi iedzīvotāju veselības aprūpē.
Lai
• atbalstītu profesionāļus – mediķus, farmaceitus, aptiekārus,
• sniegtu palīdzību tiem, kas nolēmuši savas veselības nodrošināšanai tomēr izmantot pašārstēšanos
vesels.lv uzsāk informatīvo rakstu sēriju – Pašārstēšanās
Aicinām portāla lasītājus uzdot jautājumus, iesūtot tos vesels@aa.lv.
Aicinām farmaceitus sadarbībā ar vesels.lv informēt par pašārstēšanās medikamentiem.
Aicinām aptiekārus un mediķus izmantot iespēju informēt potenciālos pacientus bezmaksas publikāciju veidā, lai kopīgiem spēkiem mazinātu pašārstēšanās riskus un izglītotu Latvijas iedzīvotājus.
Pērkot zāles, nevar nopirkt veselību, taču, atbilstošas zāles pareizi lietojot, veselību var nodrošināt!