Seksualitātes un veselības dabas dāvana

Dr.med. Evelīna Čelebija

Cilvēki kultivē kviešus jau aptuveni astoņus tūkstošus gadu. Un vienmēr tie ir kalpojuši par vienu no dzīves kvalitātes rādītājiem, par bagātības un veselības apliecinājumu. Par to ārstnieciski diētisko iedarbību rakstījuši Indijas, Senās Grieķijas un Romas, kā arī Ķīnas ārsti.

Viņu pieredzi daudzu gadsimtu garumā ar saviem atklājumiem apstiprina mūsdienu zinātnieki, konstatējot, ka dzīvo būtņu embrionālajās formās un augu dīgļos ir bioloģiski aktīvas vielas, kurām piemīt spēcīga atjaunošanās iedarbība. Bet pēc tam, kad tika izstrādātas kviešu dīgļu eļļas ieguves tehnoloģijas, kas pilnīgi saglabāja graudos ieslēgtās bioloģiski aktīvās vielas, kas spēj atjaunot to dzīvi, cilvēka rokās nokļuva īsts jaunības eliksīrs, ko tas meklēja gadu simteņiem ilgi.

Kāda ir kviešu dīgļu eļļas bioloģiskā iedarbība uz organismu?
• Tā nostiprina un tonizē organismu.
• Paaugstina imunitāti.
• Kā spēcīgs dabīgs antioksidants sekmē organisma novecošanās apturēšanu.
• Stimulē dzimumspēju un reproduktīvo funkciju.
• Regulē holesterīna daudzumu asinīs, novēršot sirds un asinsvadu slimību attīstību.
• Veicina sārņu un radionuklīdu izvadīšanu no organisma, novēršot onkoloģisko slimību attīstību.
• Veicina gremošanas procesa uzlabošanos, traucējot liekā svara uzkrāšanu.
• Sekmē ādas šūnu reģenerācijas procesus, veicinot brūču un apdegumu sadzīšanu.
• Regulē endokrīnās sistēmas funkcijas.
Pacentīsimies saprast, kas nosaka tik plašu kviešu dīgļu eļļas iedarbību. Vispirms tas ir dabīgais E vitamīns (tokoferols) vai jaunības vitamīns. Tulkojumā no grieķu valodas nozīmējot „atbildīgs par bērnu dzimšanu”. Tokoferols ir viens no aktīvākajiem cilvēka reproduktīvās un seksuālās funkcijas stimulatoriem.
Mūsdienu tirgus attiecību laikmetā mēs daudz un saspringti strādājam, pastāvīgi atrodamies stresa situācijās, paātrināta dzīves tempa dēļ nepagūstam ievilkt elpu. Pat mazāk mīlējamies … Mēs aizmirstam, ka pilnvērtīga dzimumdzīve ne tikai uzlabo laulāto attiecības, bet uztur mūsu garīgo līdzsvaru, stiprina pārliecību par sevi.
Pēc kardiologu domām cilvēki ar aktīvu dzimumdzīvi labāk prot tikt galā ar stresu, viņu vidū ir mazāk sirds slimnieku. Šie cilvēki ne tikai dzīvo ilgāk, bet arī saturīgāk.
Kas nosaka mūsu aktivitāti dzīvē un guļamistabā? Tas ir hormonu valdnieks Testosterons. Eļļā, kura iegūta no augstas raudzes svaigiem kviešu dīglīšiem pēc aukstā spiešanas paņēmiena, ir augsts augu hormona fitosterona līmenis; šis hormons palīdz mūsu organismam atjaunoties. Kad cilvēka organisms saņem fitosteronu, viņš aktīvi sāk producēt testosteronu, kurš pietiekamā daudzumā sastopams tikai pusaudžu un jaunu cilvēku organismā. Trīsdesmitgadīgo organismā testosterona pietiekamā daudzumā nav. Nav brīnums, ka šodien vidējais statistiskais vīrietis, kurš cieš no impotences, vecuma cenzu samazinājis no 60 uz 40 gadiem.
No kviešu dīglīšiem vēl iegūst virkni citu ļoti nozīmīgu vielu. Tie ir A, D un B grupas vitamīni, nepiesātinātās taukskābes, folijskābe, kas ļoti nepieciešama vīriešiem, un liels daudzums minerālvielu, ieskaitot cinku un selēnu. Vīriešiem tas ir ļoti no svara – jo vecāks ir vīrietis, jo viņam jābūt fiziski, psihiski un seksuāli aktīvākam. Bet seksuālā aktivitāte sekmē labu garastāvokli, tai piemīt spēcīga pretstresa iedarbība, tā uzlabo cilvēka fizisko un psihisko stāvokli, attālina vecumu. Lai risinātu potences problēmas, kompleksajā ārstniecībā reizē ar citiem preparātiem jāiekļauj kviešu asnu eļļa. Lai izvairītos no dažādiem traucējumiem, 35 – 40 gadīgiem vīriešiem to ieteicams lietot profilaktiski.
Kviešu dīgļu eļļa nepieciešama arī sievietēm, jo dzimumhormonu trūkuma dēļ samazinās vēlme pēc seksuālās dzīves. Viņas parasti nepiegriež tam vērību, piepilda savu dzīvi ar rūpēm par bērniem un mazbērniem, bet viņu vīri, nevarēdami samierināties ar novecošanās problēmām, „dzīves priekus” sāk meklēt pie daudz jaunākām partnerēm.
Speciālisti iesaka kviešu asnu eļļu lietot:
• aterosklerozes profilaksei un organisma aizsargspēju stiprināšanai;
• cīņai pret pārpūli paaugstinātas slodzes periodos;
• holesterīna līmeņa pazemināšanai;
• ja ir ateroskleroze, sirds išēmiskās slimības un insulta profilaksei;
• ja ir diabēts, lai palēninātu diabētiskās retinopātijas attīstību;
• lai izvairītos no vīriešu un sieviešu seksuālajiem traucējumiem, kā arī uzlabotu dzimumfunkciju un pastiprinātu libido un potenci;
• rehabilitācijas periodā pēc pārciestām operācijām;
• ja ir prostatas adenoma (kompleksajā terapijā);
• ja cilvēks smēķē, pakļauts toksisko vielu iedarbībai, sistemātiski lieto alkoholu;
• lai novērstu un palēninātu priekšlaicīgu novecošanos.
Esiet veseli, enerģiski un baudiet dzīvi!
Šo produktu ir iespējams iegādāties visās Latvijas aptiekās un internetā.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »