šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Gurnu un augšdelmu plastika

Haralds Adovičs

Tauki diemžēl mēdz uzkrāties ne tikai vēdera priekšējā sienā. Tie var nogulsnēties jebkurā jūsu ķermeņa daļā, arī gurnos un vietā, ko tautā sauc par dibenu. Gurnos tauku uzkrājums var būt pat tik lielā mērā uzkrītošs, ka nereti to salīdzina ar galifē biksēm. Pēc novājēšanas procedūrām, arī celulīta gadījumā var veidoties lieka, neglīta ādas kroka, tas notiek arī ādai novecojot pēc 40 gadu vecuma. Šajos gadījumos bieži mēdz jautāt — kā šo problēmu var risināt ar operācijas palīdzību?

Tiek marķēts vārpstveida formas grieziens. Pēcoperācijas rēta tiek noslēpta zem biksītēm.Operācijas grieziens “galifē” gadījumā tiek marķēts simetriski abu gurnu arējā virsmā, bet “nokarena” dibena gadījumā — tā apakšējā mugurējā rievā. Abos gadījumos operācijas laikā tiek izoperēts liekais ādas — zemādas — taukaudu slānis. Grieziena vieta un pēcoperācijas rētas atrašanās vieta vienmēr tiek izvēlēta tā, lai to varētu nomaskēt zem biksītēm. Līdzīgas problēmas ar taukaudiem un nokarenu ādas — zemādas — taukaudu slānis var izveidoties augšdelmos. Ādas vecuma izmaiņas šajā vietā parasti sāk veidoties pēc 50 gadu vecuma — āda kļūst neelastīga, nokarena. Šajos gadījumos griezienu forma var būt dažāda, bet visiem ir kopēja tā atrašanās vieta  — operācijas grieziens tiek marķēts augšdelma virsmā, projicējas augšdelma ass virzienā praktiski visā tā garumā. Visas minētās operācijas tiek veiktas narkozē.Jūs jautāsiet, kādi ir rezultāti?Operācijas laikā bieži var izoperēt pietiekami lielu segmentu, taču pēc tam vienmēr paliek lielas pēcoperācijas retas, kas, neskatoties arī uz to profilaksi, ne vienmēr apmierina pacientu, jo rētas ir garas un bieži labi pamanāmas.Tādēļ, pirmkārt, jebkurā gadījumā no sākuma ir jāmēģina tikt galā ar šo problēmu bez ķirurga palīdzības; otrkārt, izšķiroties par labu operācijai, atcerieties, ka tieši jums diemžēl varbūt nāksies saskarties ar rētu problēmām; treškārt, jādodas uz konsultāciju pie plastikas ķirurga, jo iespējams, ir nepieciešama cita veida operācija.

Vairāk par šo tēmu:

Implantāti

Haralds Adovičs Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par silikona implantātu izmantošanu plastiskajā ķirurģijā.

Lasīt »

Estētiskā ķirurģija

Evija Rodke Vārds plastika nāk no grieķu valodas vārda plastikos, kas nozīmē ‘veidot vai dot formu’. Plastiskā ķirurģija veido vai pārveido cilvēka ķermeni. Plastikas ķirurgiem,

Lasīt »