Salonu procedūras matiem: skaidrojam terminus

Igors Pļava

Šodien pastāv plašs pakalpojumu klāsts, ko mums piedāvā visdažādākās frizētavas un skaistumkopšanas saloni. Katram šādam piedāvājumam ir savs termins, kura nozīme zināma ne katram klientam.

Intensa.pro redakcija piedāvā lasītājiem dažu terminu skaidrojumu, kuri palīdzēs Jums tikt skaidrībā mūsdienu matu kopšanas industrijas plašajā piedāvājumā.

 

Matu laminēšana

Laminēšana – tā ir matu kopšanas tehnoloģija, kuras laikā uz matiem uzklāj speciālo līdzekli, kas satur keratīnu. Tādā vaidā, apkārt matam veidojas aizsargslānis, kurš nodrošina dabisku mirdzumu, gludumu un elastību.

Pastāv caurspīdīga vai krāsaina matu laminēšana.

Matu glazēšana

Matu glazēšana – viens no laminēšanas variantiem, kura laikā uz matiem uzklāj speciālo līdzekli, kas aizpilda matu šūniņas, salīmējot tos. Glazūras sastāvā esošie keramīdi (lipīdu molekulas) padara matus gludākus un elastīgākus, mati mazāk lūst un šķeļas. Mēdz būt bezkrāsainā un krāsaina (maina krāsu uz 1-2 toņiem) matu glazēšana.

Matu ekranēšana un glancēšana

Procedūras laikā uz matiem uzklāj speciālo līdzekli, kas pārklāj matus un uz tiem veidojas speciālais aizsargslānis. Galvenā atšķirība no laminēšanas, izveidotais aizsargslānis baro ne tikai matu ārējo struktūru, bet arī iekšējo. Pēc procedūras mati iegūst kuplumu, blīvumu un spīdumu.

Matu griešana ar karstām šķērēm

Karstās šķēres speciāli tiek ražotas tā, lai tos varētu uzsildīt līdz noteiktai temperatūrai. Šādā veidā griezti mati kļūst veselīgāki, paklausīgāki un paklausīgāki ieveidošanai. Griešanas laikā matu gali tiek aizvērti un pārstāj šķelties.

Matu eluminēšana

Eluminēšana nozīmē matu ārstniecisko krāsošanu. Šādas krāsa, ko izstrādājuši japāņu speciālisti, nesatur amonjaku un ūdeņraža peroksīdu. Krāsa satur negatīvi uzlādētas daļiņas, kas pievelkas pie pozitīvi uzlādētām daļiņām. Pamatojoties uz fizikas likumiem, krāsojošais maisījums iekļūst matu struktūrā, nekaitējot tam.

Matu bioieveidošana

Bieoieveidošanai paredzētais preparāts nesatur amonjaku, tioglikolskābi, ūdeņraža pārskābi, bet satur dabiskās aminoskābes.

Matu taisnošana

Populārākais matu taisnošanas veids – taisnošana ar keratīnu. Procedūras laikā mata bojāto daļa aizpilda ar keratīnu – viela, no kuras sastāv mūsu mati. Šī ārstnieciskā procedūra ir domāta visiem matu tipiem, tās laikā mati tiek iztaisnoti, iegūst spīdumu, un pazūd matu „pūkainību”.

Karvings

Šāda veida matu ilgstoša ieveidošana piešķir matiem kuplumu, ar tās palīdzību var ieveidot dažāda izmēra lokas vai šķipsnas. Var ieveidot visus matus vai atsevišķas matu šķipsnas.

Matu aizpildīšana ar keratīnu

Keratīns piešķir matiem elastīgumu un stiprina tos. Keratīns – tā ir olbaltumviela, kas veidojas no aminoskābēm. Keratīna sastāvā ietilpst dzelzs, cinka, vara, mangāna un hroma mikroelementi, ka arī vitamīni A, B, C, D un P. Visizplātītākās procedūras matiem ar keratīna izmantošanu – matu maskas un matu taisnošana.

Turpini lasīt portālā intensa.pro : https://intensa.pro/raksts/salonu-proceduras-matiem-skaidrojam-terminus/

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »