Kas jāzina pirmo reizi ejot uz sporta klubu!

Igors Pļava

Beidzot esi nolēmis/usi apmeklēt sporta klubu? Apsveicam! Šis noteikti ir viens no pareizākajiem lēmumiem Tavā dzīvē! Lūk, daži padomi, ar ko sākt…

Sporta kluba izvēle

Īstā sporta kluba izvēle  atkarīga no daudziem faktoriem – atrašanās vietas, abonementu cenām, grupu nodarbību un aprīkojuma piedāvājuma, atmosfēras u.c. Iespējams, ka Tev būs kādu laiku jāapmeklē vairāki klubi, līdz atradīsi savējo. Un nebaidies, ka, ienākot klubā, ieraudzīsi tikai slaidas modeles vai muskuļainus supermeņus, uz sporta klubiem mūsdienās iet daudz un dažādi klienti – gan jauni, gan cilvēki gados, gan tievāki, gan ne tik tievi. Galvenais ir sākt un darīt!

 

Sporta tērpa iegāde

Galvenais  faktors – justies ērti. Nežēlo naudu labiem sporta apaviem, īpaši aerobikas. Trenažieru zālē ar gumijas čībām vingrot ir aizliegts. Ieteikums izvēlēties sportam piemērotu apģērbu no elpojošiem materiāliem, kā arī atbilstoši nodarbības specifikai – piemēram, ja plāno apmeklēt Velo nodarbību, noteikti nebūs droši izvēlēties garas bikses ar platiem galiem (tie var ieķerties pedāļos), savukārt deju nodarbībai tās būs ideālas. Spēka nodarbībām un trenažieru zālei vēlams iegādāties arī fitnesa cimdus  –  rokas vingrojot svīst, cimdi nodrošinās labāku “saķeri” ar inventāru.

Abonementa iegāde

Pirmajā reizē nesteidzies ar tā iegādi – izmēģini kluba piedāvātās iespējas, apskati trenažierus un aprīkojumu, iepazīsti trenerus un iejūties atmosfērā. Ja ar pirmo reizi tas viss tā īsti nav izjusts, iegādājies reižu abonementu.

Pirmā vizīte sporta klubā

Ja dodies uz iepriekš izvēlētu nodarbību, noteikti ierodies vismaz pusstundu ātrāk, jaunu klientu “noformēšana”, kā arī telpu parādīšana prasa laiku. Rēķinies, ka arī treneris vēlēsies Tev pirms nodarbības pastāstīt par tās specifiku un iepazīstināt ar izmantojamo aprīkojumu, tāpēc centies nekavēt nodarbību sākumu. Noteikti parunājies ar trenažieru zāles dežurējošo treneri – lai viņš parāda pieejamo aprīkojumu, iesaka vēlamos slodzi vai sastāda treniņ programmu. Būtu vēlams iepazīties arī ar kluba iekšējās kārtības noteikumiem, lai vēlāk nebūtu nepatīkamu pārsteigumu vai situāciju.

Nodarbības vai treniņa izvēle

Ja pirms sporta kluba apmeklējuma neesi bijis īpaši aktīvs, ieteiktu nepārspīlēt ar fiziskās slodzes izvēli. Ja domā, ka zaudēsi miljons kaloriju, pirmajā dienā ceļot maksimālus svarus vai novingrojot trijās nodarbībās pēc kārtas, diemžēl maldies. Tik ātri liekās kalorijas nepazūd, drīzāk iedzīvosies muskuļu traumās un pārslodzē. Sāc ar lēnas vai vidējas intensitātes slodzēm. Noteikti informē treneri, ja nodarbībā vai zālē esi pirmo reizi. Pirms sāc trenēties trenažieru zālē, ieteiktu sākumā pastrādāt ar personāltreneri. Personāltreniņi notiek individuāli, pāros vai mazās grupās; trenažieru un individuālo treniņu zālēs, kā arī ārpus kluba- parkos un pie jūras. Iepazīsties ar kluba treneru vizītkartēm un izvēlies savu personāltreneri. Vienojies par tikšanos- konsultāciju, kuras laikā treneris ieteiks tev atbilstošu treniņplānu. Tas var iekļaut grupu un individuālos treniņus. Treneris var arī sastādīt programmu, pēc kuras turpmāk trenēsies pats, un noteiks laiku, pēc kura treniņprogramma būs jāatjauno.

Kas jāņem līdzi?

Sportošanas tērps, dvielis, maiņas veļa, dušas čības, higiēnas un kosmētikas piederumi, kā arī ūdens pudele. Ja ūdens ir aizmirsies, nekas, to var iegādāties uz vietas, kā arī sporta uzturu un veselīgu “našķi”.

Atsauce: www.vfabrika.lv

Vairāk par šo tēmu: