8 lēti dabiskie antidepresanti

Igors Pļava

Saules trūkums, slideni ceļi, dažādas problēmas ģimenē un darbā – tas viss ļoti bieži ir par cēloni tam, kāpēc cilvēki ieslīgst depresijā. Straujas garastāvokļa maiņas, nogurums, nespēja sakoncentrēties, dismiss un kašķīgums – tie ir tikai daži no simptomiem. Cilvēki mēdz tērēt neiedomājamus naudas līdzekļus, lai iegādātos antidepresantus, kā rāda statistika, šādās situācijās tiek meklēti pat atrie krediti, kā arī citas aizņemšanās iespējas.

Spināti un apelsīni, ja nomoka nogurums

Spināti ir bagāti ar magniju, kāliju un dzelzi. Tajos esošās vielas palīdz ikvienam tikt galā ar nogurumu. Iemesls tam, kāpēc cilvēki bieži izjūt nogurumu un vājumu, ir dzelzs trūkums organismā. Spināti ir lielisks dabīgais risinājums, lai varētu iegūt papildus enerģiju. Tas pats attiecas arī uz apelsīniem, jo to sastāvā ir C vitamīns un dažādas vērtīgas uzturvielas, kas ļauj nodot skābekli no organisma smadzenēm.

Zaļā tēja, ja dusmas ņem virsroku

Zaļā tēja spēj lieliski nomierināt, un tie nav tikai vārdi, jo to pierāda arī veiktie pētījumi. Britu zinātnieki veica pētījumu, kurā izveidoja grupu no 20 cilvēkiem. Šiem cilvēkiem bija jāveic dažādi sarežģīti uzdevumi, kas attiecīgi palielināja stresa līmeni. Pēc šo uzdevumu veikšanas daļai dalībnieku tika iedots ūdens, bet daļai piedāvāja tēju. Zinātnieki, izpētot stresa līmeni secināja, ka zaļā tēja spēj efektīvāk samazināt stresu.

Ogas, ja esi kašķīgs

Ogas satur daudz antioksidantu, kas attiecīgi uzlabo nervu darbību, vairojot enerģiju un pozitīvo noskaņojumu. Atliek apēst sauju ar ogām un iegūsi pozitīvu noskaņojumu visai dienai.

Šokolāde, ja cīnies ar stresu

Vairāki pētījumi pierādījuši, ka šokolāde ir viens no labākajiem produktiem cīņai pret stresu. Šokolāde palielina serotonīna un endorfīna līmeni asinīs, kas attiecīgi uzlabo garastāvokli. Melnā šokolāde ir visvērtīgākā, jo atšķirībā no  piena šokolādes, tā spēj saglabāt visvairāk antioksidantu.

 

Lasis, ja nomoka trauksme

Laša sastāvā ir Omega 3 taukskābes, kas palīdz nomierināt nervus un iegūt labāku noskaņojumu. No visiem pieejamajiem zivju veidiem tieši lasis satur visvairāk vērtīgās Omega 3 taukskābes. Zinātnieki vairākos pētījumos ir secinājuši, ka pastāv liela saikne starp Omega 3 līmeni organismā un depresiju, kas attiecīgi ļauj secināt, ka iekļaujot savā ēdienkartē lasi, ir iespējams cīnīties ar pārlieku lielo trauksmi.

Greipfrūts pret garīgo nogurumu

Greipfrūta sastāvā ir ēteriskā eļļa, kas tiek uzskatīta par vienu no labākajiem dabiskajiem antidepresantiem. Tieši šī iemesla dēļ greipfrūts spēs novērst nogurumu, uzlabos imunitāti, kā arī spēs atbrīvot ķermeni no toksīniem.

Zemesriekstu sviests produktivitātei

Bieži vien saka, lai uzlabotu garastāvokli, nepieciešams apēst kaut ko saldu. Šajā gadījumā cilvēki visbiežāk izvēlas dažādus neveselīgus našķus. Ir iespējams uzlabot garastāvokli arī ar veselīgiem našķiem, piemēram, zemesriekstu sviestu, kā arī džemu. Šie produkti spēj paaugstināt tavu smadzeņu dabisko antioksidantu serotonīnu līmeni.

Graudaugu pārslas, ja jūties skumīgi

Ja jūties skumīgi, noteikti nobaudi graudaugu pārslas ar pienu. Graudaugu pārslas satur daudz vērtīgu uzturvielu, savukārt pienā ir atrodams D vitamīns, kas sniegs papildus enerģiju un uzlabos garastāvokli.  

 

 

 

 

 

Vairāk par šo tēmu: