Ēdienkarte ādas skaistumam

Igors Pļava

Guna Rijkure, uztura speciāliste
Veselības centra 4 Wellslim centra

Lai āda būtu vesela un tīra, ideāli noderēs tā pati diēta, kas pielietojama, lai atveseļotu visu organismu. Ēdienkartē jāiekļauj dažādi augļi, ogas, dārzeņi un saknes, kas bagāti ar šķiedrvielām, bet maz satur taukus, cukuru un sāli. Pēdējo divu garšas kārpiņu kairinātājus būtu vēlams ierobežot līdz minimumam. Šāda ēdienkarte apgādā organismu ar vitamīniem, minerālvielām, kuri vitāli nepieciešami organisma normālai funkcionēšanai.

Daba par mums parūpējas bagātīgi, sniedzot savas veltes, tikai cilvēkam jāmāk tās paņemt un lietderīgi izmantot. Panākumu rezultāts slēpjas regulārā un pareizā dabas līdzekļu lietošanā. Turklāt ir arī dabas veltes, kuras mūsu platuma grādos pieejamas arī ziemas sezonā.
Āboli satur ekstraktvielas, šķiedrvielas, olbaltumvielas, vitamīnus un dzelzi. Katru dienu apēdot pa cietam ābolam ieguvums būs veseli zobi un smaganas. Āboli arī dezinficē mutes dobumu un uzlabo gremošanu.
Skābēti kāposti sakārtos vielmaiņu un palielinās kuņģa sulas izdalīšanos. Turklāt ziemas periodā skābēti kāposti būs produkts ar vislielākajām C vitamīna rezervēm.
Burkāni uzlabos aknu, urīnpūšļa un kuņģa darbību. Regulāri dzerot svaigi spiestu burkānu sulu ieguvums būs stipra imunitāte un veselīgs izskats.
Ēdienkartē noteikti jāiekļauj arī piena produkti. Lai katru dienu tiktu nodrošināta nepieciešamā kalcija deva, vēlams izdzert glāzi piena, apēst pāris šķēles siera, paciņu biezpienu vai jogurtu bez piedevām. Turklāt biezpiens uzlabos vielmaiņu un gremošanas procesus.

Viltībiņas
Tā kā pirmo vietu mūsu ēdienkartē jāieņem dabīgajiem produktiem, nepūlies un netērē laiku cepot un vārot to, ko var apēst svaigu. Dārzeņus un augļus, kurus kaut kādu iemeslu dēļ nevēlies ēst svaigus, var pasautēt savā sulā, arī pēc apstrādes tajos paliks daļa vitamīnu.
Ja vēlies uzzināt vairāk par gastroenteroloģiskām saslimšanām un uztura terapiju, apmeklē bezmaksas semināru http://www.vc4.lv/pub/index.php?id=39&saraksts=842

Pirmreizējai uztura speciālista + ķermeņa estētikas speciālista konsultācijai
50% atlaide janvārī VC4 filiālē „Wellslim Centrs”; Brīvības ielā 108, Reģ. tālr. 67298800, 28390860; www.wellslim.lv
Citus izdevīgus piedāvājumus skaties šeit http://www.vc4.lv/pub/index.php?id=39

Vairāk par šo tēmu:

Maigas rūpes par jaunu ādu

Kā jauniešiem rūpēties par savas ādas labsajūtu un izskatu, konsultē ģimenes ārste Inga Zemīte un uzņēmuma Carlen Hair Collection vadītāja Jolanta Reihmane. Visgludākā, maigākā āda

Lasīt »