Ūdens – labākais palīgs cīņai ar svētku sekām

Kristiāna Zuza

Ziemassvētku un Jaunā gada svinības nereti ir arī laiks, kad mēdzam pārēsties. Svētkos tiek klāti bagātīgi galdi, nereti izvēloties arī ļoti sātīgus un treknus ēdienus, neiztiek arī bez saldumiem, jo tradīcija taču aicina celt galdā deviņus un pat divpadsmit ēdienus. Garšīgs ēdiens ir bauda ikvienam, bet, ko darīt, kad pēc svētkiem ir smaguma sajūta, miegainība, vēdergraizes, klāt nākuši papildus kilogrami un varbūt arī nopietnākas veselības problēmas? Veselības speciālisti pēc svētku pārmērībām iesaka ievērot mazu atslodzes periodu, kurā neiztrūkstoša sastāvdaļa ir ūdens.

Ūdens + viens konkrēts produkts

Ir neskaitāmi atslodzes dienu veidi. Galvenais noteikums ir samazināt barības vielu uzņemšanu. Līdz ar to organisms nepieciešamo enerģiju ņem no tajā esošajām tauku rezervēm. Populārākais veids, kā ievērot atslodzi, ir tās laikā lietot vienu konkrētu produktu, kas papildināts ar 2 – 3 litriem šķidruma. Var dzert gan tīru ūdeni, gan zāļu tējas, Ja izvēle ir par labu tīram ūdenim, tad noteikti visieteicamākais ir dabīgs mineralūdens, kurā atrodamas organismam nepieciešamās minerālvielas – kālijs, magnijs, kalcijs un citas, kas palīdz atjaunot organisma šūnu darbību.

Padari ūdeni garšīgāku

Gurķu ūdens, citronu un laima ūdens, ūdens ar piparmētrām, tomātu ūdens ar bazilika piedevu, apelsīnu ūdens, ingvera ūdens, vai Ziemassvētku laikā tik ļoti iederīgais ābolu un kanēļa ūdens – veidu un garšu ir ārkārtīgi daudz. Atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko! Tam, ko pievienot ūdens krūkā, nav robežu. Ja ģimenē gaumes ļoti atšķiras, katram mājiniekam var sagatavot savu ūdens krūku, veicinot arī veselīgu sacensību – kurš dienas gaitā būs iztukšojis savu pirmais?

Ņem ūdeni līdzi … visur

Ūdens pudelei jābūt tavam sabiedrotajam ne tikai tad, kad dodies uz treniņu sporta zālē, ņem ūdeni līdzi arī uz lekcijām, garām sapulcēm, kino, pastaigā, garākos braucienos ar transportu un citur. Garas lekcijas vai ne pārāk aizraujošas sapulces laikā nemaz nemanīsi, cik ātri ūdens pudele būs tukša. Svarīgākais – atrast sev piemērotu tilpumu un formu.

Izveido savu rituālu

Uzsākot atslodzes dienas, sadali patērējamo ūdens daudzumu mazākās daļās, nolemjot, cik izdzersi no rīta, dodoties uz darbu, cik izdzersi līdz pusdienlaikam, cik daudz – atlikušajā darba dienas daļā, un cik – vakarā mājās. Psiholoģiski tas atvieglos šo uzdevumu – uzreiz nebūs jāstājas pretī šķietami lielajam ūdens daudzumam, turklāt dienas laikā būsi sasniedzis vairākus “mazos” mērķus.

Ir svarīgi atcerēties par ūdeni ne tikai pēc svētkiem, bet visu gadu, jo Tavs organisms, izskats un pašsajūta Tev pateiks paldies ar acīmredzamu rezultātu tikai par lietām, kuras ievēro regulāri.

Autore: VENDEN pārstāve

Vairāk par šo tēmu: