Žilbinošs smaids bez breketēm

Igors Pļava

Žilbinoši atklāts smaids, kurā kā pērles paveras ideāli taisni un balti zobi, ir skaistuma etalons mūsdienu sabiedrībā. Tas ir ne tikai skaisti, bet arī dod arī pārliecību par sevi un ceļ pašapziņu. Un skaisti nozīmē arī veselīgi! Pareizs sakodiens ir mutes veselības ķīla. Tas nozīmē, ka pie pareiza un skaista sakodiena būs daudz mazāk problēmu ar kariesu, neradīsies periodonta (smaganu) slimības, slikta elpa un būs mazāks risks zaudēt savus īstos zobus. Speciālista implantēti vai protezēti zobi var izskatīties labi, taču tie nav savi zobi. Arī priekšlaicīga novecošana un grumbas ap muti ļoti bieži ir saistītas ar nepareizu sakodienu. Dāmām sejas grumbas parāda tās vietas, kur agrāk bija smaids. Un nepareizs sakodiens nepavisam nerada vēlmi lieku reizi pasmaidīt.

Pareiza sakodiena nozīme. Kā zināms, organisms ir kā vienots vesels un novirzes vienā sistēmā var novest pie saslimšanām citās sistēmās. Ir pierādīta sakodiena saistība ar nepareizu nervu impulsāciju no žokļu muskulatūras, kas var veicināt migrēnu un galvas sāpes. Nepareizs sakodiens var ietekmēt stāju un caur mugurkaulu arī citas orgānu sistēmas. Lai organisms būtu vesels, ir ieteicams sakārtot sakodienu. Un to ir vērts darīt jebkurā vecumā, lai gan biežāk ar breketēm ir pierasts redzēt tīņus un jauniešus.

Ortodontisko kapju priekšrocības salīdzinot ar breketēm. Līdz šim standarta ārstēšana sakodiena korekcijai ir bijušas breketes. Ļoti pamatoti breketes daudziem šķiet pārāk apgrūtinoša ārstēšana, un viņi tām nekādā gadījumā nav gatavi piekrist. To var saprast – breketes neizskatās pārāk estētiski, ja vien Tu neesi reperis, kurš stila dēļ gatavs ciest mokas. Breketes valkāt ir ļoti sāpīgi, tām nepieciešama īpaša kopšana un higiēna, pastāv ierobežojumi diētā, turklāt tās neglābjami bojā zobus. Breketes nedrīkst likt, ja vēlaties sportiskas aktivitātes, kuras neaprobežojas ar šaha vai dambretes spēli vien. Nav grūti iedomāties traumas smagumu, piemēram, hokejistam saņemot ripas triecienu pa muti, ja aiz lūpām slēpjas brekešu dzelžu sistēma.

3d Smile ortodontiskās kapes jeb elaineri (angl. Aligner) ir sistēma, kas garantē ātrāku vēlamo rezultātu bez breketēm raksturīgām blakusparādībām. Tas kļuvis iespējams pateicoties mūsdienu tehnoloģijām – augstas izšķirtspējas 3D ortodontiskajiem printeriem un speciālai zobu pārvietošanās kompjūtermodulācijai. Kapes radītas no speciāla bioloģiski saderīga, nealerģiska, medicīniski sertificēta materiāla. Tās ir elastīgas, un nodrošina precīzu spēku iedarbību uz zobu virsmu tieši tā, kā to aprēķinājis dators. Brekešu gadījumos spēkus, kas iedarbojas uz zobu, aprēķināt ir grūtāk. Taisnību sakot, tos neviens neaprēķina, bet speciālists, balstoties uz savu izjūtu un pieredzi, mēģina panākt efektu. Pētījumi pierāda, ka koriģējot zobus ar kapēm, tas aizņem vidēji 5.5 mēnešus mazāk, nekā to pašu darbu veicot ar breketēm.  Iemesls tam ir tāds, ka dators aprēķina optimālus spēkus, taču, ja spēki ir par maz, zobu pārvietošanās ātrums mazinās. Paradoksāli, bet, ja spēks ir pielikts par daudz, arī zobu pārvietošanās ātrums mazinās, jo tiek nospiesti asinsvadi. Līdz ar to pieaug tikai sāpes un komplikāciju biežums, kā tas nereti mēdz būt pie breketēm. Tikai kapes spēj garantēt optimālus un pareizus spēkus.

3d Smile ortodontiskās kapes spēj nodrošināt praktiski līdzvērtīgu korekciju kā breketes, tikai estētiski pievilcīgā veidā, ātrāk un mazāk sāpīgi. Pat starp speciālistiem pastāv mīts, ka kapes ir paredzētas tikai viegliem gadījumiem. Ļoti sarežģītu situāciju gadījumos, iespējams, ka būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, taču, ja salīdzina ar breketēm, kapēm pat ir priekšrocības. Ne velti ASV  vairāk kā 70% zobu korekciju tiek ar ortodontisko kapju palīdzību, bet ar breketēm mazāk par 30%. Pie mums, pagaidām pat 1% no korekcijām nenotiek ar kapēm.

Ortodontisko kapju efektivitāti ievērojami palielina atslēdziņu (attachment) piestiprināšana zobiem. Zobs ir līdzens, tāpēc, la kape spētu labi aizķerties un novadīt atbilstošus spēkus, nepieciešamas šīs atslēdziņas. Tās izskatās kā mazi trijstūrveida vai taisnstūrveida pauguriņi, kurus ārsts uzplombē uz zoba.

Kā notiek individuāla ārstēšana? 3d Smile kapes ir patiesi individualizēta ārstēšana tieši Jūsu specifiskajam gadījumam. Īsumā process ir tāds, ka ārsts noņem Jūsu sakodiena nospiedumu, panorāmas rentgenu un fotogrāfē Jūsu zobus un smaidu. Viss tiek digitalizēts un no šiem datiem programma speciālistu uzraudzībā modulē ārstēšanas plānu. Augstas izšķirtspējas 3D printeris saražo specifisku ortodontisko kapju komplektus individuāli katram gadījumam, kur katrs komplekts valkājams divas nedēļas, un šajā laikā zobi pārvietojas par 0.2 – 0.3 mm.

3D Smile kapes pacientam valkāt ir ļoti ērti un komfortabli. Tās ir caurspīdīgas un gandrīz nemanāmas. Tās ir izņemamas, lai paēstu un iztīrītu zobus ierastā veidā. Diennaktī tās jāvalkā vismaz 22 stundas, lai garantētu 100% efektu. Atkarībā no situācijas, ārstēšana ar kapēm var ilgt, sākot ar 2 mēnešiem līdz pat diviem gadiem. Pacientam kapes jāmaina parasti ik divas nedēļas, jo tieši šajā laikā tās ir pavirzījušas zobus tuvāk ideālajam rezultātam. Ejot pie ārsta uz kontroli standartā reizi divos mēnešos, tiek izsniegti kapju komplekti nākamajiem etapiem.

Caurspīdīgās 3D Smile kapes ir patiesi estētisks, komfortabls un efektīvs veids kā koriģēt savu sakodienu, lai iegūtu žilbinošu smaidu un veselību. Caurspīdīgo kapju pielietošana paver iespēju koriģēt savu sakodienu arī tiem, kuri nu nekādi „neparakstītos” uz breketēm. Piemēram, neiespējami pierunāt uz breketēm pacientu, kuram jau tās ir bijušas, taču pēc to noņemšanas attīstījies recidīvs un atkal nepieciešama korekcija. Tāpat , ļoti grūti pierunāt uz breketēm ir uzņēmēju, kuram bieži jādodas uz biznesa mītiņiem. Caurspīdīgas kapes ir nemanāmas, un, ja ļoti vajag, tās var izņemt. Arī Kembridžas hercogiene Keita Midltone 6 mēnešus pirms kāzām taisnoja zobus ar caurspīdīgajām kapēm. Ieskatoties viņas smaida mirdzumā, nav svarīgs ne tituls, ne vārds – viņa staro! Tagad jebkurš var uzvilkt neredzamās kapes un dodies pretī skaistam un mirdzošam smaidam!

Meklējiet vairāk: www.eko-med.lv

Piemērs. Paciente AB, 30 gadus veca sieviete ar padziļinātu un asimetrisku sakodienu, izteiktu diastēmu (spraugu) starp priekšzobiem, zobu saspiestību un viduslīnijas novirzi vērsusies pie ārsta konsultēties par iespējām koriģēt sakodienu. Ārsta sākotejā prognoze bija, ka ārstēšanai nepieciešams būs 1,5 gads. Pēc zobu digitalizācijas 3D Smile speciālistu ārstēšanas plāns paredz ārstēšanai 11 etapus. Ņemot vērā, ka katrs etaps ilgst divas nedēļas, kopējais ārstēšanās laiks paredzams mazliet virs pieciem mēnešiem. Attēlos varat iepazīties ar pacientes sakodienu uzsākot ārstēšanu, tā digitalizāciju un paredzamo rezultātu pēc ārstēšanas.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »