Floutācija. Sajūtu izzušanas kamera.

Igors Pļava

Riga Float centrs

Cik neparastā vidē ir novietotas mūsu smadzenes,  esot  24 stundu nepārtrauktā savienojumā ar apkārtējo pasauli. Vienmēr atrodoties pastāvīgos informācijas pārpilnības apstākļos. Pie rokas mums ir telefons, kuru mēs kompulsīvi ieslēdzam un izslēdzam, facebook un instagram lapa, kura ir jātin un jālasa. Šī nepārtrauktā smadzeņu stimulācija, kas nāk ne tikai no mūsu viedajām ierīcēm, bet arī no ikdienas stresa, dažādajiem darba uzdevumiem, ir pārpludinājusi mūsu iekšējo sistēmu, iespaidojusi domāšanu un koncentrācijas spējas. Tik viegls uzdevums, kā grāmatas lasīšana, kas prasa patstāvīgu koncentrēšanos, ir kļuvis grūtāk veicams, jo mūsos raisās pastāvīgas domas, kas novērš mūsu uzmanību. Floutošana bezsvara stāvoklī ir unikāla pieredze, kurā tavas smadzenes atrodas apstākļos, kuros nepienāk nekādi signāli no apkārtējās pasaules pirmo reizi visā tava organisma mūžā. Tiek teikts, ka tā ir visu laiku intīmākā pieredze, kāda tev būs pašam ar sevi, it kā tu ietu uz randiņu ar savām smadzenēm.

Pirmā Sajūtu izzušanas kamera (Flouta kamera) tika izveidota 1954. gadā Amerikā.  To izveidoja neirofiziologs profesors Dr. Džons C. Lilijs. Viņš vēlējās noskaidrot, kur rodas apzinātā darbība mūsu smadzenēs un vai smadzenēm ir nepieciešams ārējais stimuls, lai tās darbotos. Viņš ar savu kolēģi Dr. Džeju Šērliju izveidoja un pilnveidoja ierīci, kura pilnībā apturētu jebkuru apkārtējo stimulāciju, cik vien iespējams. 1970 – tajos gados ierīce tika pilnveidota un ir ļoti līdzīga ar mūsdienās izmantotajām floutošanas kamerām. Sajūtu izzušanas kamera tika izmantota dažādiem neiroloģiskiem pētījumiem un 1980-tajos gados tās izmantošanu ieviesa sabiedrībā, kur tā guva lielu popularitāti. Šobrīd pasaulē ir izveidoti vairāk kā 250 floutošanas centri, viens no tiem arī Rīga – Riga Float centrs, kur jebkurš  var iegūt floutošanas pieredzi  visjaunākajās un inovatīvākajās sajūtu izgaisināšanas ierīcēs.

Sajūtu izzušanas kamera, kurā notiek floutošana, nodrošina vidi pilnīgā tumsā un pat bez mazākās skaņas. Katrā kamerā atrodas baseins ar augstu Epsom sāls koncentrāciju ūdenī, kas ir patīkamāks par okeāna ūdeni. Ūdens temperatūra baseinā ir  vienāda ar ārējo ķermeņa temperatūru. Cilvēka ķermenis var slīdēt pa ūdeni, neuztraucoties par nogrimšanu. Tipiska floutošanas sesija ilgst no 60 līdz 90 minūtēm. Pirmajā floutošanas reizē cilvēks var  justies nemierīgs līdz brīdim, kamēr  pilnīgi atslābinās un relaksējas, piedzīvojot visātrāko un dziļāko mūsdienās zināmo meditēšanas metodi.

Floutošanai ir daudz pozitīvu iespaidu uz cilvēka organismu un prātu. Ikviens, kurš atrodas stresa situācijā vai mentālā pārslodzē, var iegūt nepārprotamu labumu no viena vai diviem floutošanas seansiem Flouta kamerā. Tajā tiek samazināts stress, uzlabojas pašsajūta un radošums.  Šī procedūra tiek ieteikta arī personām ar lielu fizisku slodzi, tādā veidā ļaujot muskuļiem atjaunoties ātrāk un neveidot organismā pienskābi. Šī terapija ir lieliska arī tiem, kas cieš no miega traucējumiem. Uzlabojas miega kvalitāte, tas paliek dziļāks un kvalitatīvāks, līdz ar to arī mazinot dienas stresu organismā un uzlabojot dzīves vispārējo kvalitāti. Ārkārtīgi liels pluss  ir arī ādas veselības uzlabošanās. Tā kā šajā ierīcē atrodas 500 – 800 kilogrami Epsom sāls ( sals daudzums ir atkarīgs no Flouta izmēriem), tā sālsūdens koncentrācija ir lielāka kā Nāves jūrā. Āda paliek maigāka un svaigāka, jo Epsom sāls, kas atrodas Sajūtu izzušanas kameras ūdenī, ir dabisks ādas mīkstinātājs un eksfoliators. Šī terapija palīdz arī tiem, kuri vēlas sakārtot savas domas, ļaujot relaksēties vidē, kurā nekas tev nenovērsīs uzmanību, ļaujot pārdomāt un pieņemt dažādus lēmumus.  

Floutācija kā papildus metode palīdz stabilizēt gremošanas sistēmu cilvēkiem, kuriem ir tendence uz pārēšanos, it īpaši, ja ēšana tiek izmantota  stresa mazināšanai. Šo seansu izmanto  arī cilvēki, kas sirgst ar depresiju, cieš no atkarībām, piemēram, smēķēšanu un alkoholu. Tā var palīdzēt cīņa ar izdegšanas sindromu, astmas simptomiem, sāpēm, kuņģa čūlu, augstu asinsspiedienu, nogurumu, galvassāpēm, kā arī atvieglo grūtniecības periodu.

Sajūtu izzušanas kamerā sirdsdarbība palēninās un asins spiediens samazinās, elpošana palēninās līdz ar to samazinās arī stresa hormona adrenalīna līmenis un endorfīna līmenis palielinās. Cilvēks nav aizmidzis, bet nav arī nomodā, tāpēc smadzeņu aktivitāte samazinās un tās sāk atpūsties. Ķermenis ieņem sev visērtāko pozu,  peldot 34,5 grādu temperatūrā, ķermeņa asinsvadi paplašinās, palēninās asins plūsma un samazinās asinsspiediens. Paātrinās pienskābes izvadīšana no muskuļiem  un limfatiskās sistēmas plūsma palielinās. Pēc vienas sesijas cilvēki jūtās atpūtušies, bet tai pašā laikā arī enerģiski un ar sajūtu, ka laiks vairs nepastāv. Rodas sajūta, ka  prāts ir atjaunojies un attīrījies no nevēlamā.

Pēc vairākām floutošanas sesijām ir novērojamas būtiskas izmaiņas cilvēka ķermenī. Cilvēki, kas ir izmēģinājuši ierīci,  saka,  ka ir novērojuši sāpju mazināšanos, vairs neizjūt tik lielu stresu un trauksmi, depresija ir mazinājusies, kā arī ir uzlabojusies miega kvalitāte un vispārējais optimisms. Šādi rezultāti ilga pat līdz 4 mēnešiem,  pēc divpadsmit floutošanas sesijām.

Cilvēki ar hroniskām muskuļu sāpēm vai izdegšanu saka, ka šīs sesijas viņiem būtiski ir palīdzējuši ar sāpju kontrolēšanu. Tas ir izskaidrojams ar to, ka  organisms tiek labāk apgādāts ar skābekli, uzlabojot asins plūsmu uz smadzenēm, iekšējiem orgāniem un ekstremitātēm.

Būtiska ietekme floutošanā ir Epsom sālim, kurš satur magniju, kas palīdz samazināt stresu. Magnijs arī uzlabo miega kvalitāti, samazina  muskuļu tonusu un  stresa sajūtu.

Epsom sāls tiek izmantots skaistum kopšanā un medicīnā. Tā kā āda ir lielākais orgāns, caur to var uzņemt nepieciešamo magnija dienas devu peldoties, Epsom sālī. Tas nodrošina normālas muskuļu kontrakcijas, stabilu nervu sistēmas darbību un darbojas kā dabisks nomierinošs līdzeklis. Epsom sāls sastāv no magnija un sēra, kas attīra organismu. Procedūras laikā  uzlabojas asinscirkulācija un iestājas labsajūta, atbrīvojas saspringtie  plecu joslas  muskuļi. Epsom sāls mūsdienās  tiek izmantots arī kosmētiskajos līdzekļos, tas uzlabo sejas ādas kvalitāti. Pēc peldes Epsom sālī, cilvēki ar dažādām ādas problēmām liecina ka viņiem mazinās ādas nieze un ādas stāvoklis uzlabojas.

Floutošana un Epsom sāls kombinācija ir labvēlīga organismam. Tā spēj nomierināt, samazināt stresu un papildus uzlabot ādu. Un to visu katrs interesents var izbaudīt  tikko atvērtajā lielākajā floutošanas centrā Baltijā – Rīga Float, kur ir pieejamas jaunākās floutošanas iespējas. Rīgā ir iespējams izbaudīt šo neparasto pieredzi arī divvientulībā vienā baseinā – King Float, kurš ir ideāli piemērots peldei augstākās kvalitātes Epsom sālī, kuru ieved no Vācijas, kopā  ar savu otro pusīti.

 

RIGA Float

Adrese : Antonijas iela 11, Rīga, Latvia

Telefona numurs +371 27054819

Darba laiks – Katru dienu no 8:00 līdz 23:00

Mājas lapa – www.rigaFloat.com

Facebook – https://www.facebook.com/rigaFloat/

Instagram – @rigafloat

 

Vairāk par šo tēmu: