Matu izkrišana tā vairs nav problēma klīnikā Rubenhair

Igors Pļava

Visbiežāk matu izkrišana notiek nevis nelabvēlīgu ekoloģisko faktoru vai stresa ietekmē, bet vīriešu hormonu atvasinājumu ietekmē, kas ir noteikts ģenētiski, un rezultatīvi cīnīties ar šo problēmu ar „tautas līdzekļiem” nav iespējams. Līdz 40-45 gadu vecumam gandrīz visi vīrieši sastopas ar matu izkrišanas problēmu lielākos vai mazākos apjomos. Atbrīvoties no šīs problēmas var, izlemjot veikt matu transplantācijas procedūru. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas ir iespējams atgūt dabīgo matu izskatu vienas procedūras laikā.

Pirmā Latvijā matu atjaunošanas klīnika vēra savas durvis 2014. gadā. Visā klīnikas pastāvēšanas laikā ir redzams, ka matu transplantācijas pakalpojums ir pieprasīts, kas nav pārsteigums, jo matu pārstādīšanas procedūras popularitāte pieaug visā pasaulē un cilvēku skaits, kuri vēlas veikt šo procedūru  krietni pārsniedz ārstu, kuri ir spējīgi to veikt, skaitu.

Klīnika nodarbojas tikai ar matu atjaunošanu, ārstēšanu un matu transplantāciju, galvas matainās daļas rētu korekciju, uzacu formas un biezuma korekciju, bārdas formas korekciju.

Izmantojamā folikulārās ekstrakcijas metode ir vismazāk traumatiska pacientam, taču pietiekami sarežģīta ārstam, tāpēc ir nepieciešama specializācija matu transplantācijā.

Klīnikā tiek izmantota tā saucamā folikulārās izolācijas metode (Follicular Unit Extraction, FUE), šo metodi vēl sauc par „bezšuvju”. Procedūra notiek izmantojot lokālo anestēziju. Donora materiāls – matu sīpoliņi tiek ņemti no paša pacienta aizmugurējās pakauša lejas daļas. Transplantācijas zonā tiek veidotas mikroskopiskas atveres, kuras nepārsniedz 1mm lielumu. Ar speciālu mikroķirurģisku instrumentu palīdzību notiek matu graftu (donora materiālu vienība, kura var saturēt 1-4 matu sīpoliņus) pārstādīšana jaunajā vietā.  Izmantojot lielu dažāda izmēra graftu daudzumu un mūsdienīgu ķirurģijas  inventāru, matu transplantācijas rezultātā ir iespējams atgūt dabīgo matu augšanas līniju un biezumu, kas ir individuāli katram pacientam.

Procedūra ir pilnīgi nesāpīga. Pacients sēž procedūru krēslā, kā frizētavā. Viņš var skatīties TV, lasīt grāmatu, lietot datoru vai telefonu. Jebkurā brīdī pacients var ņemt pārtraukumu, izmantot atpūtas istabu, padzert kafiju vai tēju. Tāpat klīnika piedāvā pusdienas, kuras ir iekļautas procedūras cenā.

PIESAKIES  VIZĪTEI:

Matu transplantācijas klīnika “Rubenhair”

Republikas laukums 3, LV-1010 Rīga

Tel/WhatsApp: +371 26777776

Epasts: info@rubenhair.eu

https://www.rubenhair.eu

Vairāk par šo tēmu: