Darbā cilvēki pavada lielu daļu savas ikdienas, tādēļ ir būtiski parūpēties par to, lai ikviens birojs un jebkura cita vieta, kas tiek izmantota darbam, būtu ne tikai droša, bet arī veselībai draudzīga. Ērta, droša un ergonomiska darba vide ietekmē gan fiziska, gan sēdoša darba veicēju labsajūtu, tādēļ drošības aspektu un ergonomikas principu ievērošana ir svarīga jebkurā darba vidē.
Veselības saudzēšana
Ergonomiskas un drošas darba vides ietekme uz veselību ir nozīmīga ne tikai, domājot par to, kā šodien un rīt mazināt arvien biežāku darbinieku slimošanu, bet arī ilgtermiņā, pievēršot uzmanību tam, lai darbiniekiem nenāktos saskarties ar arodslimībām. Ja gadiem ilgi tiek strādāts vietā, kur mugurkaulam ir nepareiza un pārmērīga slodze, telpās ir nelabvēlīgs mikroklimats, darba instrumenti ir neērti un neparocīgi, kā arī pastāv citas problēmas, tas var veicināt hronisku slimību attīstību un pat rezultēties ar darbnespēju. Tāpēc ikviena darba devēja ir pienākumus parūpēties par darba apstākļiem, kas nerada riskus darbinieku veselībai nedz īstermiņā, nedz ilgtermiņā. Ergonomiskas mēbeles, droši un parocīgi instrumenti, kā arī patīkamas darba telpas jau sen vairs nav greznība – tā ir nepieciešamība.
Augstāka darba produktivitāte
Darba vides ergonomiskums un drošība pavisam noteikti ir vieni no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē darbinieku labsajūtu. Savukārt, darbinieku labsajūta tiešā veidā atsaucas uz to produktivitāti. Produktivitāte attiecīgi ietekmē uzņēmuma attīstību, peļņu un panākumus. Tāpēc, parūpējoties par darbinieku labsajūtu, jūs parūpējaties arī par biznesa attīstību. Ja uzņēmumā produktivitātes līmenis ir zems, iespējams, pavisam vienkārši pie vainas ir nepiemērota un neērta darba vide.
Mazāks nogurums un fiziskais diskomforts
Augumam nepielāgojams, neērts krēsls un galds, slikta redzamība datora ekrānā, nefunkcionālas darba iekārtas un palīglīdzekļi – šie ir tikai daži no faktoriem, kas var atstāt negatīvu iespaidu un darbinieka fizisko pašsajūtu. Fiziskais diskomforts, savukārt, var negatīvi ietekmēt darbspējas, samazināt enerģiju un produktivitāti. Tieši tādēļ, ir būtiski parūpēties par to, lai darba vidē ikviens justos fiziski ērti un droši. Lai to panāktu, var izmantot dažādus palīglīdzekļus, kas atvieglo ikdienas darba pienākumus, piemēram, lai izvairītos no lielu smagumu celšanas, kas var atstāt negatīvu ietekmi uz muguru un līdz ar to darbiniekiem radīt fizisku diskomfortu, noderīgi var būt palešu ratiņi. Tāpat protams, jāparūpējas par ergonomisku un augumam pielāgojamu galdu un krēslu, atbilstošu telpas apgaismojumu un daudziem citiem faktoriem.
Iespēja piesaistīt labāku darbaspēku
Droša, ergonomiska un mūsdienīga vide darba devējam piešķir milzīgu papildu plusu, kas var būt ļoti noderīgs brīdī, kad nepieciešams atrast labus un kvalificētus darbiniekus. Izvērtējot vakanci, cilvēki pievērš uzmanību ne tikai piedāvātajam atalgojumam, bet arī vietai un videi, kurā būs nepieciešams strādāt. Tāpēc, ja uzņēmums vēlas ilgtermiņā piesaistīt kvalificētus un lojālus darbiniekus, ergonomiska un droša darba vide ir viens no aspektiem, par ko noteikti vajadzētu parūpēties.