šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Vitamīni dvēselei. Baha ziedu terapija

Igors Pļava

Laura Tidriķe,
Baha ziedu terapijas praktiķe,
SIA „Ziedu enerģija” vadītāja

Bailes, iekšējs nemiers, sliktas priekšnojautas, vainas izjūta, izmisums, bezcerība… Pagājušā gadsimta sākumā angļu ārsts Edvards Bahs secināja, ka emocionālais stāvoklis saistīts ne tikai ar mūsu pašsajūtu, bet iedarbojas uz mūsu fizisko ķermeni, izraisot slimības. Ja ar emocijām netiekat galā pašu spēkiem, ņemiet palīgā dabas tīro un dziedinošo spēku – Baha ziedu esences.

Kā radās Baha ziedu terapija?
E. Bahs, strādājot par ķirurgu, bakteriologu, imunologu un homeopātu novēroja, ka slimību cēlonis ir tādas „kļūdas” kā neiecietība, nelīdzsvarotība, neizlēmība, cietsirdība, naids u.c. Ārsts uzskatīja, ka jāārstē cilvēks, nevis viņa slimība, jo laimīgs cilvēks ir vesels. E. Baham bija lemts dabā atklāt 38 augus, no kuru ziediem pagatavotās esences iedarbojas uz emocionālo un mentālo pasauli, palīdzot naidpilnajiem izjust mīlestību, vienaldzīgajiem atrast dzīves jēgu un izmisušajiem rast cerību un ticību. Ziedu esences satur auga pozitīvo dziedinošo spēku – pozitīvās vibrācijas. Mūsdienās Baha ziedu esences izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē kā pašārstēšanās līdzekļus, jo tie ir droši lietošanā.

Edvarda Baha dzīves atziņas
E. Bahs uzskatīja, ka katram cilvēkam ir dvēsele – mūsu padomdevēja, aizstāve un novērotāja, kas mūs vienmēr modri un labdarīgi vada pa labāko ceļu, savukārt fizisko ķermeni viņš salīdzināja ar zirgu, ar kuru ceļojam pa šo dzīvi, lai mācītos un attīstītos. Ar spēcīgu intuīciju un izcilām novērošanas spējām apveltītais ārsts secināja, ka mūsu veselības stāvoklis ir kā barometrs, pēc kura varam noteikt, cik laimīgi jūtamies. „Laba veselība ir laimes izjūta,” norāda E. Bahs, „Laimi sasniegt ir ļoti viegli, jo tā rodama vienkāršajās lietās – darot to, ko mums ļoti patīk darīt, un esot kopā ar cilvēkiem, kuri mums patiešām patīk.” Ziedu terapijas pamatlicēja veselības formula skan šādi: sekosim savas dvēseles aicinājumam, pildīsim savu dzīves uzdevumu, neuzspiedīsim to citiem, kā arī neļausim citiem tajā iejaukties, jo tad starp dvēseli un personību radīsies nesaskaņas, kas izpaudīsies fiziskajā ķermenī kā slimība. Edvarda Baha atklātie ziedu līdzekļi „aizskalo” no mūsu būtības nomācošas emocijas – bailes, neizlēmību, šaubas, izmisumu, greizsirdību, aizvainojumu –, palīdzot sadzirdēt sirdsbalsi un sekot dzīves aicinājumam.

Baha ziedu līdzekļi – dabiski, maigi un droši
Baha ziedu līdzekļi dažkārt tiek noturēti par tējām, smaržām, eļļām vai zālēm, tāpēc svarīgi saprast, ka mazās esenču pudelītes, lai arī atgādina homeopātiskos preparātus, nav nedz homeopātiskas, nedz cita veida zāles. Homeopātiskos zāļu līdzekļus pagatavo, tos vairakkārt atšķaidot un sakratot, turpretim Baha ziedu esences pagatavo ar specifiskām E. Baha atklātajām metodēm, kas nodrošina katra auga pozitīvo vibrāciju saudzīgu pārnešanu ūdenī. Baha ziedu līdzekļus nav iespējams pārdozēt, taču ir nepieciešams pavisam niecīgs daudzums, lai tie iedarbotos. Atšķirību starp tējām un Baha ziedu esencēm iespējams iztēloties šādi: tēja – tā ir auga fiziskais ķermenis, Baha ziedu esences – šī auga smalkās vibrācijas, šī auga dvēsele. Piemēram, dzerot parastā ancīša tēju, auga fiziskās vielas iedarbojas uz mūsu fizisko ķermeni, attīrot aknas un žultspūsli, turpretim ancīša ziedu esence dod mums auga pozitīvās vibrācijas, kas iedarbojas uz mūsu smalko ķermeni, sniedzot nesatricināma iekšēja miera izjūtu.

Baha ziedu izvēle un lietošana
Viens no Baha ziedu terapijas pamatprincipiem ir vienkāršība. Šajā terapijā visu var izdarīt cilvēki paši – gan pagatavot šos dziedinošos līdzekļus, gan piemeklēt sev un citiem piemērotākās esences. Dāvājot cilvēcei savu atklājumu, Bahs vēlējās parādīt, cik vērtīgi ir iemācīties pašam uzņemties atbildību par savu dzīvi un veselību. Ārsts uzsver, ka šo līdzekļu lietošana neprasa medicīnisko izglītību, tā ir ļoti vienkārša un tāpēc izmantojama ikvienā ģimenē, rūpējoties par savu un savu tuvinieku labsajūtu. Viss, kas nepieciešams, ir vēlme palīdzēt, mīlestība un empātija. Izvēloties Baha ziedus, atliek noskaidrot, kādas emocijas neļauj justies labi un laupa iekšējo mieru (svarīgi koncentrēties uz emocionālajiem stāvokļiem, kurus acumirklī izjūtat kā nomācošus). Tad, iepazīstoties ar Baha ziedu līdzekļu aprakstiem vai ņemot talkā intuīciju (piemēram, aplūkojot ziedu attēlus un noskaidrot sev tīkamākos vai arī no visām 38 esenču pudelītēm uz labu laimi izvelkot pāris līdzekļus), izvēlēties ne vairāk kā septiņus dažādus līdzekļus. Lietojiet tos, pāris pilienus no katras izvēlētās ziedu esences pievienojiet ūdens glāzei un dzerot pa malciņam vai pagatavojot individuālo maisījumu 30 ml pudelītē. Šādā gadījumā pudelītei, kas piepildīta ar ūdeni, pievienojiet pāris pilienu no katra nepieciešamā līdzekļa. Ieteicamā deva ir četri pilieni četras reizes dienā, pilinot tieši uz mēles. Taču daudz svarīgāk ir ieklausīties savā sirdsbalsī un tai uzticēties – ja vēlaties, lietojiet šo maisījumu biežāk vai retāk.

Veselība pašu rokās!
Otrs Baha ziedu terapijas pamatprincips ir individualitāte, tāpēc iepriekš nekad nav iespējams pateikt, kā Baha ziedi uz jums iedarbosies, kā arī to, cik ilgi tie jums jālieto un pēc cik dienām izjutīsiet pirmās pozitīvās pārmaiņas. Iedarbība un lietošanas laiks būs atkarīgs, pirmkārt, no tā, vai vēlaties pārvarēt akūtu vai ilgstošu emocionāli psiholoģisku stāvokli. Otrkārt, no tā, cik precīzi ir izdevies piemeklēt piemērotos ziedus konkrētajai situācijai. Atcerieties, ka nav „pareizu” vai „nepareizu” Baha ziedu kombināciju. Attīstoties novērošanas un empātijas spējām, kā arī prasmei izprast savas emocijas un jūtas, spēsiet precīzāk un ātrāk izvēlēties vajadzīgos līdzekļus. Un visbeidzot, iedarbība atkarīga no tā, cik atvērti esat pārmaiņām. Tāpat kā ikvienā citā terapijā katram pašam ir jāgrib mainīties. Vēl jo vairāk, pozitīvās pārmaiņas savā dzīvē varat īstenot tikai un vienīgi katrs pats. Nav iespējams palīdzēt, ja pretojamies pārmaiņām un labāk izvēlamies ciest, justies nelaimīgiem vai paliekam pie pārliecības, ka ciešam tikai no fiziskas kaites.

Vairāk uzzini  www.ziedu-energija.lv

Vairāk par šo tēmu: