šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Flebologi oktobrī aicina pedagogus

Igors Pļava

“Oktobris tradicionāli ir skolotāju mēnesis, tāpēc līdzīgi kā citus gadus mēs šajā mēnesī vēlamies atbalstīt skolotājus, piedāvājot viņiem izdevīgākus nosacījumus vēnu problēmu diagnostikai un ārstēšanai,” stāsta Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas vadītājs, medicīnas doktors, ķirurgs flebologs Uldis Mauriņš. “Mūsu pieredze turklāt liecina, ka oktobrī pedagogi var atvēlēt mazliet vairāk laika savai veselībai, jo mācību gads nu jau ievirzījies normālās sliedēs. Tāpēc oktobra sākumā skolotājiem ir iespēja atnākt uz konsultāciju un, ja nepieciešama vēnu operācija, to var veikt oktobra beigās, kad ir skolēnu brīvdienas.”

-Kādas pazīmes liecina, ka vajadzētu konsultēties ar flebologu?

– Būtiskākās sūdzības: parādījušās redzamas vēnas un vēnu mezgli kļūst arvien izteiktāki; kājās ir smaguma sajūta, kas progresē dienas laikā, var būt arī sāpes un nogurums; raksturīga pazīme ir kāju tūska, ko ļoti labi var redzēt, kad, laikam kļūstot vēsam, sākam valkāt zābakus – pēc maiņas apavos nostaigātas dienas izrādās, ka tiem nevar aizvilkt rāvējslēdzēju.

– Vai skolotāju profesijā šādas sūdzības ir raksturīgas?

– Jā, jo skolotāji visu darbdienu lielākoties pavada uz kājām, nākas mīdīties ierobežotā laukumiņā klases priekšā, līdz ar to pilnvērtīgi nestrādā muskuļi, kas palīdz venozajām asinīm virzīties uz sirdi, tādēļ vēnu problēmas viņiem varētu būt divreiz biežāk nekā populācijā kopumā.

  Veicot ultraskaņas duplekssonogrāfijas izmeklējumu, mēs varam precīzi noskaidrot, vai pie minētajām sūdzībām ir vainīgas vēnu problēmas un kādas tās ir. Uzrādot skolotāja apliecību, oktobrī mūsu klīnikā būs iespēja saņemt ārsta konsultāciju, kas ietver šo izmeklējumu, ar 20% atlaidi. Tas ir nesāpīgs un nekaitīgs, un to var veikt arī tad, ja pagaidām nekādu sūdzību nav vai tās ir minimālas.  Savlaicīgs risinājums vienmēr ir labāks nekā novēlots.

– Kādas atlaides un kāda veida operācijām skolotāji varēs saņemt oktobrī?

– Būs 20% atlaides vēnu lāzeroperācijām bez sānu atzarojumu izņemšanas, kas ir mūsu klīnikā visbiežāk praktizētās operācijas – tādas veicam aptuveni četrās piektdaļās gadījumu. Operācijas standarta cena vienai kājai ir 700 eiro, bet skolotājiem oktobrī tā maksās 560 eiro.

– Tiem, kuri seko jūsu klīnikas aktivitātēm, ir zināms, ka arī jūs paši savā ziņā esat skolotāji, jo rīkojat konferences un meistarklases kolēģiem, nereti pieaicinot pasaulē pazīstamus speciālistus. Kad paredzams nākamais šāds pasākums?

– Kārtējā starptautiskā meistarklase uz mūsu klīnikas bāzes būs  24. – 25. novembrī, to organizēsim, sadarbojoties ar Baltijas Fleboloģijas biedrību.  Šoreiz esam uzaicinājuši trīs starptautiski pazīstamus ārstus, kuri ir ne tikai labi lektori un zinātnieki, bet arī ļoti spēcīgi praktiķi. Dr. Joahims Kristofs Rags no Berlīnes, privātas klīnikas īpašnieks, attīstījis vairākas inovatīvas tehnoloģijas un viena no tām ir speciālu plēvveida kompresijas pārsēju lietošana pēc skleroterapijas, kuru viņš demonstrēs arī praktiski meistarklases ietvaros. Pārējie divi ārsti ļoti daudz strādā ar endovaskulārajām tehnoloģijām. Viens no viņiem ir mans skolnieks Dr. Petars Dragičs no Serbijas, kurš savulaik pārkvalificējās no sirds ķirurga par flebologu un šobrīd ir jau vairāku klīniku īpašnieks savā reģionā, veicis vairāk nekā 6000 lāzeroperāciju, attīstījis daudzas jaunas lietas, viena no tām ir tehniska nianse, kas saistīta ar slimo vēnu slēgšanu pēc iespējas tuvāk dziļajām vēnām. No Slovakijas ieradīsies Dr. Františeks Černovickis, kurš universitātes klīnikā ir pētījis un salīdzinājis visdažādākās tehnoloģijas un ar tām strādājis, tātad var sniegt ne tikai teorētiķa un zinātnieka, bet arī praktiķa viedokli par plusiem un mīnusiem, kas saistās ar katru metodi. Mēs augstu vērtējam to, ka kolēģi ir gatavi dalīties savās zināšanās, jo ir daudz ārstu, kuri nevēlas atklāt savus amata noslēpumus.

-Vai arī jums ir savas slepenās metodes?

– Labs jautājums. Manuprāt, klīnikas vadītājs ir kā šefpavārs, kurš sagatavo receptes, māca mācekļus un kontrolē visu, kas šeit notiek. Mans mērķis ir panākt, lai rezultāti būtu vienlīdz labi gan manis, gan jebkura cita kolēģa ārstētajiem pacientiem. Katrs varbūt strādās ar nelielu atšķirību un katra pacienta situācija prasa individuālu pieeju, bet pamatā ir protokols, kas radīts mūsu klīnikā, un to pārņem arī daudzi kolēģi gan mūsu reģionā, gan Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā. Mēs varam būt lepni, ka strādājam tikpat augstā līmenī kā ASV: 90% no visām vēnu operācijām jau tiek veiktas endovazāli, iedarbojoties tikai uz bojātajiem asinsvadiem, lietojot mūsdienīgas tehnoloģijas. Mūsu klīnikā notiek aptuveni 60% no visām vēnu operācijām Latvijā, esam ieviesuši daudz inovāciju arī starptautiskā līmenī un tas dod mums iespēju ārstēt pēc visaugstākajiem standartiem. Maijā uz kongresu šeit bija atbraukuši 300 ārsti no vairāk nekā 30 pasaules valstīm, tai skaitā no Brazīlijas, Meksikas, Japānas, Vācijas, Austrālijas.

– Ko jūsu organizētās meistarklases dod pacientiem, protams, ja neskaita arvien labāk informētus un sagatavotus ārstus?

– Zināmai pacientu daļai, kaut arī ne pārāk lielai, tā ir iespēja tikt uz bezmaksas ārstēšanu pie pasaulē atzītiem, vadošiem mūsu nozares speciālistiem. Arī šīs meistarklases ietvaros sestdien, 25. novembrī mēs bez maksas ārstēsim 36 cilvēkus: 24 pacientiem tiks veiktas lāzeroperācijas ar dažādiem lāzeriem dažādās tehnoloģijās un 12 pacienti saņems skleroterapijas procedūras. Vienīgais, ar ko jārēķinās – ja parasti operācijā piedalās ārsts un divas medmāsas, tad šajā gadījumā klāt būs desmit ārstu, tāpat arī operācija, kas parasti ilgst 15 – 20 minūtes, šoreiz būs nedaudz ilgāka, jo tās gaitā viss tiks skaidrots un rādīts kolēģiem, tāpēc prasīs kādas 30 minūtes.

– Kā pacienti var pieteikties uz šo pasākumu?

– Interesentiem pēc iespējas drīzāk jānāk uz klīniku, uz konsultāciju pēc vispārējiem noteikumiem pie jebkura mūsu ārsta un jāinformē par savu gatavību tikt ārstētiem meistarklases laikā. Ārsts rūpīgi izvērtēs, vai viņu varikozes forma atbilst tam, ko mēs mācīsim meistarklasē, un vai viņu vispārējais veselības stāvoklis ir pietiekami labs, lai piedalītos. Vienu vai divas nedēļas pirms pasākuma es pats veikšu atkārtotu apskati, lai vēlreiz pārbaudītu šos pacientus un precīzi sadalītu viņus pa meistarklases grupām.

– Vai cilvēki labprāt piekrīt kļūt par pacientiem meistarklasēs?

-Līdz šim par atsaucības trūkumu neesam varējuši sūdzēties un ar pacientu atlasi nav bijis problēmu. Visi tie, kuri piedalījās mūsu iepriekšējās meistarklasēs, bija ārkārtīgi pateicīgi un apmierināti, jo ne jau katru dienu cilvēkiem ir iespēja ārstēties pie pasaulē labākajiem ārstiem, turklāt bez maksas.

Zvani, lai pierakstītos:

67 37 47 47
67 37 47 44

Vairāk par šo tēmu:

Vēnu vasara- vasaras vidū!

Vai vēnu problēmas, medicīniskas un kosmētiskas, var risināt vasarā? Vēl pirms dažiem gadiem valdīja uzskats, ka jāgaida līdz rudenim, ja vien nav runa par akūtu

Lasīt »

Vēnu operācijas vasarā!

Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā aizrit gadskārtējās akcijas Vēnu pavasaris pēdējās dienas. «Šis pasākums ir veiksmīgs un mēs secinām, ka tamlīdzīgu akciju rīkošana ir pamatota, jo

Lasīt »

Veselām un skaistām kājām

Estētiskās problēmas var sarūgtināt tikpat stipri kā medicīniskās, reizēm pat vairāk. Ja ir runa par vēnām, tad cilvēks pats nemaz nevar noteikt, kur beidzas vienas

Lasīt »