Jaungada dāvana sev – veselīgi skaista āda

Igors Pļava

Jaunais gads ir tik tālu un tik tuvu. Lai kur un kā to sagaidīsiet, jūs katrā ziņā gribēsiet labi izskatīties. Tiem, kuri attapsies neilgi pirms balles, nāksies meklēt  prasmīgu kosmētiķi un izmantot procedūras, kuras uz dažām dienām liks ādai izskatīties svaigai un starojošai. Savukārt tiem, kuri vēlas noturīgāku efektu, jārīkojas jau tagad.

Rīga, Kokneses pr.18a
tel.nr. 67374747; 67374744

«Ādas atjaunošanas ilgtermiņa rezultāts, izmantojot mūsdienīgas medicīnas tehnoloģijas, tiek sasniegts pakāpeniski, ievērojot starp procedūrām nepieciešamos intervālus, tādēļ, ja mērķis ir sagaidīt jauno gadu ar veselīgi skaistu ādu, tad oktobris ir īstais mēnesis, kad sākt par to interesēties,» saka Lāzermedicīnas klīnikas dermetoloģe Ineta Mauriņa.

Diezgan daudzas estētiskās dermatoloģijas procedūras nevar veikt iesauļotai ādai. Ko tad, ja iedegums vēl nav izzudis?

Tas jāvērtē individuāli. Šogad jūnijs un jūlijs nebija īpaši saulains, bet augustā daudzi steidzās aktīvi baudīt saulīti un ne vienmēr apzinīgi lietoja saules aizsargkosmētiku. Tagad, kad jau pagājis septembris, iedegums lielākoties ir minimāls, taču tas atkarīgs arī no ādas tipa – daži cilvēki ātri iegūst iedegumu un tas saglabājas ilgu laiku, citi iesauļojas mazāk un iedegums ātrāk izzūd. Netrūkst arī cilvēku, kuri cenšas pagarināt vasaru, rudenī dodoties ceļojumā uz dienvidiem. Viņiem varam piedāvāt tehnoloģijas, kuras izmanto neatkarīgi no sezonas un iedeguma. Jebkurā gadījumā vispirms nepieciešama dermatologa konsultācija.

http://lazermedicinasklinika.lv/lv/piedavajumiKā notiek šī konsultācija?

Mēs izvērtējam pacienta ādas stāvokli, izmantojot digitālo dermatoskopu, un atbilstoši atradei piedāvājam problēmu risinājumus, izmantojot vienu metodi vai kombinējot vairākas. Oktobrī mūsu klīnikas privilēģiju karšu īpašniekiem dermatologa konsultācijas pieejamas ar 15% atlaidi. Tad arī izrunājam, kādas procedūras būtu ieteicamas un kad tās vislabāk uzsākt.

Kādas procedūras visbiežāk veicat šajā gadalaikā?

Pēc vasaras daudzi cilvēki vēlas novērst pigmentācijas plankumus, kas parādījušies ādā; tādi rodas arī hormonālu faktoru ietekmē un reizēm – dažādu kontracepcijas līdzekļu lietošanas dēļ. Aktuāla problēma ir arī rozācija, kas izpaužas ar sīko asinsvadiņu paplašināšanos uz sejas, kā rezultātā āda kļūst sarkana un ar laiku top saskatāms arī kapilāru tīklojums. Saules staru iedarbībā rozācija progresē, to veicina arī vides temperatūras svārstības, kad pa dienu ir silts un saulains, bet vakarā – vēss. Arī vēlāk, apkures sezonā, situāciju negatīvi ietekmē kontrasti starp siltumu telpās un aukstumu ārā. Šīs problēmas mēs sekmīgi risinām ar intensīvi  pulsējošās gaismas sistēmas palīdzību, iepriekš pārliecinoties, ka āda nav iedegusi. Klīnikā rudens un ziemas periodā veicam dienā 20 – 30  intensīvi pulsējošās gaismas procedūru.Kāda ir procedūras būtība?

Intensīvi pulsējošās gaismas sistēma redz gan brūno krāsu – pigmentus, gan sarkano krāsu – asinsvadus. Lāzers termiski iedarbojas uz šīm abām struktūrām, sagrauj asinsvadu sieniņas. Seko 2 – 4 nedēļas ilgs reģenerācijas periods, kad apstrādātie asinsvadi uzsūcas, savukārt pigmenti nolobās. Sajūtas procedūras laikā nav visai patīkamas, 2 – 3 dienas pēc tās var būt neliela tūska, taču ne tik nopietna, lai tās dēļ būtu jāpaliek mājās. Ja paredzēts kāds pasākums, kur jāizskatās perfekti, tad drošības pēc nedēļu pirms tā no šīs procedūras ieteicams atturēties.

Vai rudenī joprojām pieprasītas ir arī procedūras, kuras var veikt neatkarīgi no gadalaika?

Jā, tās mēs turpinām veikt, turklāt bieži iesakām kombinēt dažādas metodes. Piemēram, ClearLift lāzerprocedūras, kurā piemīt zināms liftinga efekts, var ļoti labi kombinēt ar intensīvi pulsējošās gaismas procedūrām, kuras iedarbojas uz ādas virsējo slāni, neskarot dermu.  ClearLift lāzers darbojas aptuveni 3 mm dziļumā un aktivizē šūnas, ko sauc par fibroblastiem, rezultātā aktīvāk izdalās gan kolagēns, gan elastīns, āda kļūst tvirtāka, stingrāka, nedaudz vizuāli uzlabojas sejas ovāls. ClearLift procedūras ir ļoti efektīvas un pamatotas gan pirmo vītuma pazīmju samazināšanai, gan to profilaksei. Varam abas metodes apvienot vienā procedūrā, tās viena otru papildina un ļauj sasniegt ļoti labu rezultātu. Gan vienā, gan otrā gadījumā minimālais intervāls starp divām procedūrām ir četras nedēļas, kas fizioloģiski vajadzīgas, lai āda reģenerētos. Ja izvēlas tikai ClearLift, tad intervālu starp procedūrām var samazināt līdz trim nedēļām. Papildus  iesakām impact – spiediena ultraskaņas tehnoloģiju, ar kuras palīdzību ādā ievada vielas, kuru tai trūkst. Pašlaik, rudens periodā, āda kļūst sausāka, tāpēc jāievada dažādas mitrinošas vielas. Ja pacientam ir izteikta pigmentācija, varam ievadīt balinošus preparātus; ja gribam panākt ādas mirdzumu, ievadām C vitamīnu, kas ir spēcīgs antioksidants.

Liekam pāreju uz video:Kādēļ nevar vienkārši lietot krēmus, kas satur šīs vielas?

Pēc procedūrām mēs iesakām lietot arī piemērotus krēmus, tomēr ar spiediena ultraskaņas tehnoloģijas vai ar injekciju palīdzību varam garantēti ievadīt krietni vairāk aktīvo vielu, to uzsūkšanās ir daudz intensīvāka.

Ko darīt, kad vītuma pazīmes jau kļūst izteiktākas un ClearLift procedūras vairs nedod gaidīto efektu?

Gadiem ejot, jo sevišķi tad, kad organismā jau sākas hormonālās izmaiņas, kas izpaužas arī ādā kā izteiktākas, dziļākas grumbas, seja vēl vairāk zaudē savas tvirtās aprises un ir izteiktāka pigmentācija, jāsāk domāt par ādas frakcionēto CO2 lāzerslīpēšanu, kas ir pēdējais solis pirms plastiskās operācijas.  Tā ir ablatīva procedūra – tiek bojāts ādas virsējais slānis, izsitot tur daudzus mikrotunelīšus, bet starp tiem paliek neskarta āda, līdz ar to sadzīšanas process ir daudz ātrāks nekā pilnajā slīpēšanā. Pēc tam āda ir mazliet sārta, ko var nomaskēt ar dažādiem kosmētiskiem līdzekļiem. Procedūras gala efekts redzams pēc trim mēnešiem, jo kolagēns izstrādājas pakāpeniski, āda kļūst gludāka, stingrāka, izlīdzinās krunciņas. Tā ir procedūra, kurai laikus jāgatavojas, jo pēc tās jāņem 7 – 10 dienas ilgs atvaļinājums un jāuzturas mājas – tas ir ievērojami mazāk, nekā pilnas slīpēšanas gadījumā, kad mājās jāpavada mēnesis. Novembrī veikt šo procedūru visai sejas ādai kopumā mūsu klīnikā būs iespējams ar 25% atlaidi, tādēļ interesentiem iesaku jau tagad atnākt uz dermatologa konsultāciju, lai noskaidrotu, vai metode ir viņiem piemērota un lai varētu laikus visu ieplānot.

Kāpēc reizēm frakcionēto CO2 lāzerslīpēšanu veic arī jauniem cilvēkiem?

Šo metodi izmanto arī aknes rētu mazināšanai. Tādas veidojas, ja  cilvēkam ir bijušas izteiktas pinnes ar intensīvu iekaisumu, ko īpaši veicina piņņu spaidīšana.

Lāzermedicīnas klīnikā arvien vairāk kļūst pastāvīgo pacientu – privilēģiju karšu īpašnieku, jo šī karte ļauj gan izmantot izdevīgas atlaides, gan laikus saņemt par tām informāciju, kā arī uzzināt par citiem jaunumiem. Vai oktobrī paredzētas vēl kādas atlaides?

Esam noteikuši 15% atlaidi, veicot  unipolārās radiofrekvences procedūras ķermeņa ādai. Tās nodrošina dziļāku termisko iedarbību, kas sasniedz audus līdz pat 2 cm dziļumā, uzsilda apkārtējo audu masu, paplašina asinsvadus, aktivizē limfātisko sistēmu, kā arī tieši iedarbojas uz ādu, palīdzot uzlabot tās tonusu un elastīgumu, kas ar gadiem samazinās, īpaši sievietēm menopauzes vecumā. Intervāls starp radiofrekvences procedūrām ir divas nedēļas. Arī tās jāplāno savlaicīgi, jo sevišķi, ja pacients dzīvo patālāk no Rīgas.

Vai pacienti bieži mēro ceļu no tālienes?

Dažādu objektīvu apstākļu dēļ šādas tehnoloģijas pamatā ir pieejamas tikai Rīgā, tādēļ daudzi pacienti brauc uz mūsu klīniku no reģioniem. Strādājam arī sestdienās un darbdienu vakaros, lai arī viņi varētu saņemt mūsu pakalpojumus.

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »