Hennas zīmējums tetovējuma vietā!

Igors Pļava

Veselības bloga www.topivesels.lv saimiece Ance Šternberga dalās savā pieredzē ar Mehendi

Man vienmēr ir gribējies uztaisīt tetovējumu. Mazākai esot gribējās kaut kādu skaistu zīmējumu, vēlākos gados jau kādu atziņu, uz kuru nemitīgi skatoties varbūt reiz kļūtu skaidrs.. taču vienmēr sevi no tā atrunāju, jo apzinājos, ka tas nav nekas pozitīvs, nekas īsti nepieciešams un pavisam noteikti- nekas veselīgs! Galu galā.. kā tas izskatīsies vecumdienās, kad daba un gravitācija padarīs ādu nokarenāku un ne tik tvirtu- vai vairs varēs salasīt manu ietetovēto domu graudu?

 

Tā nu līdz apzinīgam vecumam esmu tikusi sveikā bez tintes zem ādas, un šķiet, ka arī vēlme ir pārgājusi, jo esmu atklājusi burvīgu veidu, kā apmierināt savu vēlmi pēc tetovējumiem, turklāt tas ir ne vien veselīgi, bet arī dod iespēju mainīt zīmējumus, rakstus un afirmācijas!

Tā ir hennas māksla, kas hindu valodā tik tiešām nozīmē “māksla” (Mehndi). Hennas zīmējumu aizsākums meklējams pirms vairāk kā 5000 gadu. Gan Indijā, gan Arābu zemēs, kā arī Vidusjūras reģionos hennas zīmējumi uz ķermeņa tika uzskatīti kā svētība. Tos gatavoja pirms kāzām, lai sagatavotu sievietes iziešanai pie vīra, taču arī citi pasākumi un svinības tika aizvadīti ar hennas rotājumiem uz plaukstām un pēdām. Tika uzskatīts, ka henna nes prieku un laimi.

Arābu valstīs sākotnēji hennu izmantoja kā atvēsināšanās līdzekli no tuksnešu svelmes, jo hennas spēju atvēsināt ādu, cilvēki izmantoja iemērcot rokas un kājas pastā, kas izgatavota no hennas lapām. Tik ilgi, kamēr hennas pasta atradās uz ādas tie juta dzesēšanas īpašības. Un patiesi, arī es izjutu hennas atvēsinošo iedarbību visu laiku, kamēr tā atradās uz manas ādas!

Tā kā hennai piemīt pretsēnīšu un antiseptiskas īpašības, šāds tetovējums ir ne tikai dabīgs un skaists, bet arī satur nelielu veselības aizsardzības koeficientu.

Herbals.lv par hennu:
Ar dabīgo hennu veiktie zīmējumi var būt oranžā, sarkanīgā vai brūnā krāsā. Tomēr zīmējuma krāsa atkarīga no zīmējuma vietas uz ķermeņa, nožūšanas laika un individuālas ādas reakcijas.

Pēc nožūšanas un pastas noņemšanas no ādas zīmējums būs bāli oranžā krāsā. Turpmāko 48 stundu laikā tas kļūs intensīvāks un gala rezultātā iegūs sarkanīgi brūnu toni. Vēlams pirmajās 12 stundās izvairīties no ūdens nokļūšanas uz zīmējuma. Zīmējums uz ādas var turēties no 1 līdz 3 nedēļām, tas atkarīgs no hennas pulvera kvalitātes, ādas tipa, vietas uz ķermeņa, kur tiek uzklāts zīmējums, un no tā, cik labi tiek aprūpēts pats zīmējums.

Zīmējuma tehnika:
Hennu uzliek tīrai, ar ziepēm nomazgātai, no krēma vai losjona atbrīvotai ādai. Lai labāk attaukotu ādu, to pirms zīmējuma uzlikšanas var nomazgāt ar spirtā samērcētu vates tamponu.

Noņem konusam vāciņu. Pamēģiniet vispirms izspiest pastu uz papīra. Jāpanāk, lai pasta no konusa plūst vienmērīgi, veido gludu līniju un nebūtu pārāk šķidra vai bieza.

Henna sāk krāsot ādu uzreiz, tāpēc, ja gadījumā esat kļūdījušies vai līnija iznākusi greiza, nekavējoties šī vieta jānotīra. To izdariet ar mitru vates kociņu.

Ja esat iesācējs, sākumā varat uz ādas uzzīmēt skici ar ūdens bāzes flomāsteru. Tas jums atvieglos hennas zīmējuma procesu ātrāk un bez kļūdām. Mazus smalkus zīmējumus var veikt ar zobu bakstāmo, pamērcējot to pastā.

Pēc zīmējuma pabeigšanas jāļauj tam rūpīgi nožūt ne mazāk kā stundu, bet vēl labāk, ja to var atļauties 6 – 8 stundas. Jo lēnāk pasta žūst un ilgāk saglabājas kontakts ar ādu, jo spilgtāks un ilgstošāks būs zīmējums. Apžuvušu zīmējumu var aptīt ar polietilēna plēvi un nofiksēt.

Pēc nožūšanas hennas paliekas jānoņem ar sausu drāniņu un jānotīra ar vates tamponu, kurš samērcēts citronu sulā.

Kāpēc izvairīties no īstiem tetovējumiem?
Parastie tetovējumi ne vien rada risku iegūt kādu transmisīvu slimību, alerģiju vai infekciju (atvaino par tiešumu un negatīvismu!), bet arī palielina vēža risku. Kādā pētījumā tika atklātas tintes nanodaļiņas tetovēto cilvēku ķermeņu saistaudos. Tas nozīmē, ka atdaloties no ādas (kas arī ir saistaudi), šīs nanodaļiņas iespējams ceļo pa visu ķermeni, nokļūstot asinsvados un visdrīzāk arī citos orgānos. Tiek uzkatīts, ka šīs nanodaļiņas ir potenciāli kancerogēnas, rada iekaisuma procesus ķermenī un bojā šūnu DNS. Šāds scenārijs neizklausās pēc tetovēšanas salona reklāmas, jo būtībā sola veselības norietu, tomēr lielāks risks ir tiem cilvēkiem, kuri nav žēlojuši tetovēšanai un ir tikuši pie veselas gleznas uz sava ķermeņa, nekā tie, kas apstājušies vien pie kāda neliela taureņa. (viss raksts angļu valodā pieejams šeit http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/11/20/nanoparticles-tattoo-ink.aspx )

Es pati esmu ļoti apmierināta ar savu zīmējumu un jauno atradumu- hennas mākslu ķermeņa tetovēšanā. Tagad es varu uz sevis uzrakstīt visu, ko jebkad esmu kārojusi atcerēties, un pat ja apnīk, nav jāpārdzīvo par tintes mūža ieguldījumu zem manas ādas.
No vienas tūbiņas iznāk apmēram 2-3 nelieliem zīmējumiem (tādiem kā redzami bildēs!). Man izdevās turēt hennas pastu uz rokas apmēram 1,5h, ik pa laikam uzlaistot ūdeni un vēlāk rokas arī mazgājot, taču zīmējums turās jau nedēļu bez jebkādas vainas!

Dabīgā henna dekoratīviem ķermeņa zīmējumiem Mehendi >>

Nopirkt var šeit http://www.herbals.lv/lv/?p=catalog&m=22&a=2972

Vairāk informācijas atrodas šeit www.herbals.lv

Vairāk par šo tēmu:

 Saliekamo mēbeļu plusi un mīnusi

Salokāmās mēbeles pēdējos gados ir ieguvušas ievērojamu popularitāti, jo īpaši tāpēc, ka pilsētas mājokļi kļūst kompaktāki un pieaug nepieciešamība pēc risinājumiem, kas aizņem mazāk vietas

Lasīt »