šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Notievē ar coolsculpting un skaties spogulī ar prieku

Pēteris Mežs

Ārējais izskats un ķermeņa svars nosaka to, kā cilvēks jūtas ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. 2016.gadā Eiropā veiktais pētījums apstiprina, ka 84% aptaujāto uztrauc aptaukošanās un tauku izvietošanās  pazodē, sānos, uz vēdera un arī citās ķermeņa zonās. Tikai pēc tam seko grumbas, liekais apmatojums un loki zem acīm. Mazkustīgais dzīvesveids, neveselīgais uzturs un stresa pilnā ikdiena ir biežākie iemesli, kāpēc aptaukojamies, un kāpēc neesam apmierināti ar sevi skatoties spogulī. Diemžēl, aptaukošanās nav tikai vecāka gadagājuma cilvēku problēma, bet ir vienlīdz aktuāla jau sākot no 18 gadu vecuma.

Pētījumā konstatēts, ka 67% aptaujāto izvēlētos neķirurģisku tauku likvidācijas metodi, tikai 8% izvēlētos tauku likvidēšanas ķirurģisku operāciju, savukārt 25% izvēlētos abas metodes. Svarīgākie nosacījumi, kas rada drošības sajūtu, ir izvēlētās metodes efektivitāte, cena, atjaunošanās laiks pēc procedūras un iespējamās sāpes. Tauku likvidēšana ar ķirurģisku operāciju var radīt sāpes un tai ir ilgs atjaunošanās process, savukārt, fiziskās aktivitātes ir nesāpīgas, bet var būt neefektīvas, ja netiek veiktas regulāri. Tomēr ir kāda jauna un moderna metode, kas apvieno efektivitāti, cenu, atjaunošanos un nesāpīgumu – Coolsculpting tehnoloģija.

Ķermeņa modelēšana ar Coolsculpting

Laika gaitā izgudroti dažāda veida aparāti,  kas palīdz cīņā ar lieko svaru. Piemēram, ierīces, kas rada fiziskus taukaudu bojājumus un veicina sašķelto tauku izvadīšanu; ierīces, kas apvienotas ar termālo jeb sildošo efektu; ierīces, kas izmanto arī radiofrekvences tehnoloģijas u.tml. Pati jaunākā un modernākā tehnoloģija, kas ir jaunums ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, ir Coolsculpting. Tās pirmsākumi pasaulē saistāmi ar pagājušā gadsimta 60. gadu beigām, kad zinātnieki saprata bērnu iemīļotā sūkājamā ledus efektu un ietekmi uz tauku šūnu bojāeju. Līdzīgu aukstuma efektu uz svara samazināšanu novēroja kara ārsti karavīriem, kas ilgstoši uzturējās aukstumā.

Savukārt 80. gados tika konstatēti vairāki gadījumi, kad jātniecēm pēc divu stundu izjādes samazinājies tauku daudzums, jo tās laikā nēsājušas cirkulāciju kavējošas jāšanas bikses. Šie gadījumi izraisīja plastikas ķirurga D. Manšteina interesi, kam sekoja vairāk kā 5000 pacientu pētījumi Hārvarda universitātē, Masačūsetas hospitālī un Velmana fotomedicīnas centrā. Pētījumi parādīja divas svarīgas atziņas, kas pašlaik palīdz cīnīties ar lieko svaru:

 1. Uz tauku šūnām iespējams iedarboties ar aukstumu;
 2. Aukstums izraisa šūnu apoptozi jeb šūnu dabisku bojāeju.

CoolSculpting pamatā ir krioterapija

CoolSculpting veiksmes pamatā ir krioterapija jeb audu iznīcināšana ar šūnu dabiskās nāves palīdzību aukstuma ceļā. Tas nozīmē, ka precīzi noregulēta temperatūra spēj kristalizēt tauku šūnas organismā, aukstums tās iznīcina, pēc tam sadalot. Jo ilgāk zemā temperatūra iedarbojas, jo vairāk izveidojas kristāli, kas pat pēc procedūras novērojami taukaudos. Tauku šūnas pēc kristalizācijas izveido adatveida struktūras, savā starpā savienojas, izveidojot zvaigžņveida formu. Muskulatūra, ādas slāņi, šūnu membrānas, nervi, asinsvadi paliek neskarti un neveidojas rētas – CoolSculpting  iedarbojas TIKAI uz tauku šūnām bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Ķermeņa modelēšanas priekšrocības

CoolSculpting jau no 2005. gada ir licencēta tehnoloģija un 2010. gadā ir saņemta Amerikas Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) aprobācija iekārtas izmantošanai. Pateicoties dažādas formas uzgaļiem, CoolSculpting ir piemērota gan maza apjoma problēmzonām, piemēram, pazodei vai augšdelmiem, gan vēderam un sāniem.

Procedūrai, salīdzinot ar citām tauku likvidēšanas metodēm, ir vairākas priekšrocības:

 • Vienas procedūras laiks ir tikai 35 minūtes;
 • Pēc procedūras nav nepieciešams atkopšanās laiks vai klīniska uzraudzība;
 • Nav nepieciešama anestēzija, līdz ar to uzreiz var atgriezties ikdienas solī;
 • Pēc taukšūnu sasaldēšanas organisms dabiskā veidā un pakāpeniski atbrīvojas no tauku šūnām, neradot šoka stāvokli, kas nereti novērojams pēc citām ķirurģiskām metodēm;
 • Rezultāti ir pamanāmi jau pēc dažām nedēļām, taču galējie rezultāti ir redzami 2–3 mēnešus pēc procedūras (vai procedūru) veikšanas;
 • Metode izmantojama arī pacientiem, kuriem ir paaugstināts svars, bet locītavu problēmu dēļ nevar aktīvi kustēties un samazināt svaru;
 • CoolSculptinglieto, lai nogludinātu, piemēram, tauku atsūkšanas procedūras izraisītus negludumus vai asimetriju;
 • Procedūra labi strādā pazodes, roku un augšdelmu rajonā;
 • Vienā sesijā problēmzonas tauku daudzumu ir iespējams samazināt līdz pat 25%. Procedūras lieliskos rezultātus apliecina tas, ka 86% CoolSculpting pacientu izmaiņas ir vizuāli pamanāmas un 82% no tiem, kas pamēģinājuši ķermeņa modelēšanu vēlas ieteikt šo procedūru saviem tuvākajiem.

Procedūras pamatā ir drošība un efektivitāte

CoolSculpting procedūras drošība ir pierādīta pat 9 gadus ilgušos pētījumos un tiek nemitīgi uzlabota un attīstīta. To var veikt tikai atbilstošu kvalifikāciju ieguvuši speciālisti, kas izgājuši kursus krioterapijas vadībā. Katra pacienta piemērotību CoolSculpting krioterapijai nosaka vizītēs pirms procedūras, kuras laikā nosaka kopējo veselības stāvokli. Individuālajās vizītēs arī nosaka tauku skartās problēmzonas, nepieciešamo sesiju skaitu, ko pielāgo pacienta vēlamajam rezultātam.

Lai sasniegtu maksimāli labāko iespējamo rezultātu, nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts fizioterapeits un uztura speciālists. Pilnībā izslēdzot novēršot cilvēciskā faktora kļūdas, apsaldēšanos vai rētu veidošanās risku, CoolSculpting ir aprīkota ar īpaši  patentētu temperatūras kontroles sistēmu, kas spēj nodrošināt tūlītēju sistēmas atslēgšanos, ja uzgalī tiek fiksēts neatbilstošs vai nevienmērīga temperatūra.

Kā pieteikties CoolSculpting?

9 no 10 klientiem ir apmierināti ar rezultātu un beidzot priecājas par savu ķermeni. CoolSculpting  popularitāti apliecina tas, ka iekārta pieejama jau 75 valstīs visā pasaulē un katrā trešajā klīnikā ir ierīkotas jau divas vai vairāk iekārtas ar kurām veiktas jau vairāk kā 3,5 miljoni procedūru.

Pašlaik Latvijā un Baltijā vienīgā CoolSculpting ierīce atrodas Prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā Firsa Sadovņikova ielā 20, 4. stāva 413. kabinetā, Rīgā. Lai saņemtu sīkāku informāciju par procedūru un konsultācijām, jāraksta info@dermatologs.com vai jāzvana +371 28699111.

Vairāk par šo tēmu:

Ēdiet prātīgi

Kad neesat vienisprātis ar savu spoguļattēlu un svaru bultiņas rādījumu, laiks pieņemt nopietnu lēmumu. Būt vai nebūt pareizai ēšanai. Nepārdomātas diētas sekas ir muskuļu, nevis

Lasīt »