šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

 Padomi, kā parūpēties par veselību

Igors Pļava

Veselības un uztura aspektiem ir daudz neskaidrību. Cilvēkiem, pat kvalificētiem ekspertiem, šķiet, ir tieši pretēji viedokļi. Tomēr, neskatoties uz visām domstarpībām, ir dažas lietas, kuras atspoguļo arī pētījumi, ne vien subjektīvas pārliecības.

Lai palīdzētu cilvēkiem arī ar citiem aspektiem, ne tikai veselību, portāls Kredits247.lv piedāvā aizdevumu salīdzināšanu, kas palīdz atrast piemērotāko un izdevīgāko aizdevumu ikvienam. Naudas kredīti online ir lielisks veids, kā iegūt nepieciešamās finanses liekāku un mazāku mērķu sasniegšanai. Papildus aizdevumu piedāvājumiem un finanšu padomiem bloga sadaļā, šeit var atrast arī veselības un uztura padomus ar zinātnisku pamatojumu, tāpēc turpinājumā iepazīsimies ar populārākajiem no tiem.

 1. Nedzeriet cukura kalorijas

Cukura dzērieni ir vistaukainākās lietas, ko varat ievadīt ķermenī. Tas ir tādēļ, ka šķidrās cukura kalorijas smadzenēs netiek reģistrētas tādā pašā veidā, kā kalorijas no cietajiem pārtikas produktiem. Šī iemesla dēļ, kad jūs dzert soda, jūs galu galā ēdat vairāk kopējās kalorijas. Cukura dzērieni ir cieši saistīti ar aptaukošanos, 2. tipa cukura diabētu, sirds slimību un visa veida veselības problēmām. Paturiet prātā, ka šajā sakarā augļu sulas ir gandrīz tikpat sliktas kā sodas. Tie satur tikpat daudz cukura, savukārt nelielais antioksidantu daudzums neliecina par cukura kaitīgo iedarbību.

 2. Ēdiet riekstus

Neskatoties uz augstu tauku saturu, rieksti ir neticami barojoši un veselīgi. Tie ir bagāti ar magniju, E vitamīnu, šķiedrvielām un dažādām citām uzturvielām. Pētījumi rāda, ka rieksti var palīdzēt jums zaudēt svaru un cīnīties pret 2. tipa diabētu un sirds slimībām. Turklāt apmēram 10-15% no riekstu kaloriju pat neuzsūcas organismā, un daži pierādījumi liecina, ka tie var veicināt vielmaiņu. Vienā pētījumā tika konstatēts, ka mandeles palielina svara zudumu par 62% salīdzinājumā ar kompleksajiem ogļhidrātiem.

 3. Izvairieties no pārstrādātas pārtikas (ēdiet īstu pārtiku)

Visi pārstrādātie produkti diētā ir lielākais iemesls tam, ka pasaule ir mazāka un slimāka nekā jebkad agrāk. Šie pārtikas produkti ir veidoti tā, lai tie radītu baudu,  tādēļ tie apmāna mūsu smadzenes ēst vairāk nekā mums ir nepieciešams, kas pat dažos gadījumos var izraisīt atkarību. Šādiem produktiem ir arī zems šķiedrvielu, olbaltumvielu un mikroelementu saturs (tukšas kalorijas), bet augsts ir neveselīgo sastāvdaļu apjoms, piemēram, pievienots cukurs un rafinēti graudi.

4. Nebaidieties no kafijas

 Kafija ir negodīgi norakstīta. Patiesība ir tā, ka tā patiešām ir ļoti veselīga (protams, ne pārmērīgā daudzumā, piemēram, grūtniecības laikā). Kafijā ir augsts antioksidantu saturs, un pētījumi liecina, ka kafijas dzērāji dzīvo ilgāk un tiem ir samazināts 2. tipa diabēta, Parkinsona slimības, Alcheimera un daudzu citu slimību risks. Ir iespējams atrast aizvien vairāk pētījumu, kas pierāda kafijas pozitīvo ietekmi.

 5. Ēdiet taukainas zivis

Gandrīz ikviens piekrīt, ka zivs ir veselīgas. Tas jo īpaši attiecas uz taukainām zivīm, piemēram, lašiem, kuros ir omega-3 taukskābes un dažādas citas barības vielas. Pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kuri ēd visvairāk zivju, ir zemāks risks saslimt ar dažādām slimībām, tostarp sirds slimībām, demenci un depresiju.

Tāpat jūs varat atrast noderīgu informāciju arī par hipotekārajiem kredītiem. Portāls Kredits247.lv, kur ir salīdzināti visi hipotekārie kredīti, ļauj daudz ērtāk atrast noderīgu informāciju par to, kādi ir piedāvājumi un kas ir labākie aizdevēji šajā jomā. Līdz ar to pastāv arī lielāka iespēja atrast sev piemērotāko risinājumu, kas ilgtermiņā, veidojot ietaupījumus, sniegs iespēju piepildīt vēlamo mērķi.

Vairāk par šo tēmu:

Ēdiet prātīgi

Kad neesat vienisprātis ar savu spoguļattēlu un svaru bultiņas rādījumu, laiks pieņemt nopietnu lēmumu. Būt vai nebūt pareizai ēšanai. Nepārdomātas diētas sekas ir muskuļu, nevis

Lasīt »