ARNIKA – palīgs no kalniem

Uldis Mežs

pēc kompānijas Weleda materiāliem
Arnika ar skaistiem, dzelteniem ziediņiem zied kalnos apmēram 1200 m augstumā tikai 3 – 4 mēnešus, jo tur diezgan ilgi ir sniegs, aukstums un vējš. Augiem šajā klimatā jābūt ļoti izturīgiem. Mēs bieži vērtējam augus pēc izskata, bet tie, kas ir ārstnieciski, parasti nav tik krāšņi un, lai saprastu būtību, mums šie augi jānovēro rūpīgāk.

To, ka arnika labvēlīgi iedarbojas uz mūsu asinsriti, parāda auga mazās iesarkanās daļas – pumpura galiņš, saknes maliņa, kad to griež. Tas it kā norāda cilvēkam: es tev palīdzēšu tur, kur ir asins pilītes. Arnika aug gar taciņām un citur, kur kalnos gājuši cilvēki – tā labi jūtas ļaužu tuvumā, tā ir gatava palīdzēt. Arnika satur daudz silīcijskābes, kas ir svarīgi cilvēka nervu sistēmai. Arniku labi var izmantot visur, kur kādu iemeslu dēļ asinsritē vairs nav kārtības. Piemēram, to izjaucis ķirurga nazis vai trauma. Weleda savos preparātos izmanto visu augu kopā ar sakni, kas ievākta, kad parādās ziedi. Mūsu arnika nāk no ekoloģiski tīrām kalnu pļavām Rumānijā un Vācijas dienvidos, turklāt tiek īpaši gādāts, lai darbinieki strādātu ar labām domām, tad arī produkts ir labs.

Noderīgi!
•    Kalnu arnika ir svarīgs pirmās palīdzības līdzeklis traumu situācijās. To lieto gan pamežģītas potītes vai sasituma gadījumā, gan tad, ja ir grieztas brūces; arnika labi aptur asiņošanu, palīdz audiem labāk saaugt, ja ir zilums – palīdz tam ātrāk uzsūkties. Pirmās 24 stundas pēc traumas vajadzīgs vēsums, tāpēc jālieto arnika spirtā -to atšķaidot, liekot kompresi, vai želejā.
•    Ja cilvēks visu dienu lasījis ābolus, grābis lapas vai darījis citus neierastus darbus un viņam vakarā sāp mugura, ņem arnikas eļļu, kas gatavota uz olīvu un saulespuķu eļļas bāzes. Tā uzsūcas 5 – 10 minūtēs, izveido aizsargapvalciņu vietā, kur tikusi lietota, palīdz tur saglabāt siltumu un līdz ar to cilvēka paša dziedinošie procesi var realizēties.
•    Ja paredzama slodze mugurai un cilvēks zina, ka tā viņam var sāpēt, tad ar arnikas eļļu var masēt muguru pirms slodzes. Ja savulaik traumēts celis, kāju var masēt ar arnikas eļļu pirms piedalīšanās skrējienā. To var darīt arī pavasarī, pirms atsāk skriešanas treniņus.
•    Arnika ir lielisks palīgs tiem, kas mīl sportot, jo ļauj atbrīvoties no muskuļu sasprindzinājuma. Ja ir muskuļu nogurums vai sāpes, palielinot treniņu slodzi, tad arnikas eļļu lieto pirms vai pēc sporta nodarbības.
•    Arī bērniem straujas augšanas periodā vajadzīgs sildošs un mazliet pasargājošs arnikas „apvalciņš” rokām, kājām vai mugurai, jo asinsrite bieži netiek līdzi augšanas tempam.
•    Tā kā arnika uzlabo dziļo asinsriti un mazina sasprindzinājumu, ja vēderā ir sastrēgušas gāzes, tad arnikas eļļu iemasē ar riņķveida kustībām ap nabu.
•    Pilīte arnikas eļļas ir laba pirmā palīdzība bērnam, kam gadījusies kāda skramba vai puns. Atcerieties, ka palīdzība jāsniedz mierīgi, droši un noteikti.
•    Ja mašīnā sapūsts plecs, arnikas eļļa jāuzziež iespējami drīzāk, vakarā tas jāizdara vēlreiz, un nākamajā dienā plecs tikpat kā nesāp.
•    Ejot uz masāžu, var paņemt līdzi arnikas eļļu un palūgt, lai masieris to izmanto – tas nāks par labu mugurai.

Vairāk par šo tēmu:

 Saliekamo mēbeļu plusi un mīnusi

Salokāmās mēbeles pēdējos gados ir ieguvušas ievērojamu popularitāti, jo īpaši tāpēc, ka pilsētas mājokļi kļūst kompaktāki un pieaug nepieciešamība pēc risinājumiem, kas aizņem mazāk vietas

Lasīt »