Kā vieglāk pavasarī nomest veco ādu

Uldis Mežs

Sandra Vizule

Pavasarī, skatoties spogulī, ne vienmēr esam apmierināti ar savu izskatu. Seja pēc ziemas ir pabāla, āda uz vaigiem un pieres kļuvusi raupjāka un grumbuļaināka. Bieži vien pastiprināti lobās āda uz lūpām. Sevišķi sausa un asa tā var izveidoties uz elkoņiem, ceļgaliem, pēdām. Ziemā mazāk uzturējāmies svaigā gaisā un arī fiziskā slodze bija minimāla, tāpēc var mazināties muskuļu tonuss, parādīties neliels dubultzods.

Kā vislabāk uzlabot savu izskatu
Iesaku vispirms uzlabot vielmaiņu ādā. Jāatceras, ka āda ir orgāns, ko apasiņo vissīkākie asins kapilāri. Sejas ādas apasiņošana ir atkarīga no organisma vispārējā stāvokļa. Ja jums ir nevēlamas pārmaiņas mugurkaulā – osteohondroze vai skolioze –, ja muguras un plecu joslas muskuļi atrodas nepārtrauktā sasprindzinājumā lielā stresa dēļ vai tāpēc, ka darbā ilgstoši atrodaties vienā pozā, sejas āda no tā ievērojami cieš. Labi apasiņota āda ir garantija pret tās novecošanos. Visieteicamākās procedūras ādas asinsrites un vielmaiņas aktivizēšanai ir masāža un pirtis.
Sejas masāžas kursā ieteicamas 10–15 procedūras. Roku masāžu var pastiprināt ar vakuummasāžu, sildošām parafīna aplikācijām. Pēc masāžas sejas āda kļūs svaigāka, muskuļu tonuss uzlabosies, izgludināsies grumbiņas. Apmeklējot pirti vai saunu, lielāku uzmanību iespējams pievērst ķermeņa ādas uzlabošanai. Sabiezēto ādu uz ķermeņa noņem ar pīlingu – pīlinga krēms satur mikrogranulas, kas kalpo kā abrazīvs. Ķermeņa pīlings jāveic reizi nedēļā. Ļoti labs kosmētiskā pīlinga aizstājējs ir rupjā sāls un pārtikas sodas maisījums vienādās daļās. Sāls un sodas maisījumu uzber uz sūklīša un viegli iemasē ādā, pēc tam ādu noskalo.
Pēdu āda regulāri – divas reizes nedēļā – jānorīvē ar pumeku. Izvēloties ķermeņa krēmu vai losjonu, jāņem vērā, ka tas tiks uzklāts lielā daudzumā, tāpēc nevajadzētu izvēlēties ķermeņa krēmu ar izteiktu aromātu.
Sejas ādas atdzīvināšanai un asinsrites aktivizācijai var izmantot sejas masāžu ar ledus gabaliņiem.
Lai uzlabotu ādas stāvokli, sejas masku varat lietot biežāk nekā parasti. Vēlams to uzlikt reizi divās trīs dienās 10–15 reizes pēc kārtas.
Pavasarī labi noderēs mitrinoša maska, maska, kas satur minerālvielas un augu ekstraktus lielākā koncentrācijā. Jaunākās paaudzes kosmētiskie līdzekļi var saturēt līdz 10% alvejas ekstrakta, kam ir dziedinoša un mitrinoša iedarbība, arī līdz 2% burkānu vai gurķu ekstrakta. Arī kosmētiskie līdzekļi ar A vitamīnu paātrinās ādas atjaunošanos un grumbu izlīdzināšanos.
Interesanti ir pētījumi par minerālu labvēlīgo ietekmi uz ādu. Plaši kosmētiskajos līdzekļos tiek izmantots māls ar augstu minerālvielu saturu. Mālu maska stimulējoši iedarbojas uz ādas šūnām, veicina to atjaunošanos.
Ja vēlaties iegādāties jaunu sejas krēmu, ko lietot ik dienas pavasarī, ieteiktu krēmu, kas satur dabiskas augļskābes. Ja āda ir jutīga, izvēlaties sejas krēmu, kurā ir ne vairāk kā 2% augļskābju. Šāds krēms iedarbosies maigāk un pakāpeniski. Regulāri lietojot šādu krēmu vismaz mēnesi, āda kļūs elastīgāka, tīrāka un gludāka, uzlabosies sejas krāsa.‑√

Vairāk par šo tēmu:

Maigas rūpes par jaunu ādu

Kā jauniešiem rūpēties par savas ādas labsajūtu un izskatu, konsultē ģimenes ārste Inga Zemīte un uzņēmuma Carlen Hair Collection vadītāja Jolanta Reihmane. Visgludākā, maigākā āda

Lasīt »