Kas ir sausais šampūns un kā tas darbojas?

Igors Pļava

Neieplānotas biznesa pusdienas vai randiņš? Jauki! Taču, ko darīt, ja steigā skrienot uz darbu, mati palikuši nemazgāti? Atcelt tikšanās vai netīros matus sapīt bizē vai saspraust copē? Šādiem gadījumiem ir lieliska alternatīva – sausie šampūni!
Sausais šampūns ir kā „glābējs” neparedzētiem gadījumiem, kad jāizskatās labi, bet nav iespējas izmazgāt matus. Nenoliedzami, tas šķiet jocīgi – ar sausu līdzekli „izmazgāt matus”. Kā tas ir iespējams?

 

Kas ir sausais šampūns?

Sausie šampūni satur pūderveida vielu, kas absorbē eļļas no matiem, tāpēc mati izskatās tīri un ir arī jūtama svaiguma sajūta. Visbiežāk sausie šampūni satur absorbējošas vielas, šķīdinātājus, kondicionēšanas līdzekļus un smaržvielas. Sausā šampūna uzdevums nav aizvietot parasto šampūnu, bet gan piedāvāt iespēju saglabāt tīru matu izskatu starp mazgāšanas reizēm.

Kā tas darbojas?

Ar sausā šampūna sastāvdaļu palīdzību tiek „uzsūkti” tauki un netīrumi no skalpa. Mati taukojas pie saknēm, tāpēc sausais šampūns ir jālieto šajā zonā. Pareizi sauso šampūnu lietojot, mati izskatīsies tīri un svaigi.
Sausā šampūna lietošanai ir gan plusi, gan mīnusi, bet jāatceras, ka rezultāts ir atkarīgs no paša produkta un matu struktūras, stāvokļa, šajā gadījumā arī krāsas.

Galvenie sausā šampūna plusi:

  • tie nenomazgā matu krāsu, salīdzinot ar tradicionālajiem šampūniem;
  • var lietot pēc keratīna matu taisnošanas;
  • padara matus pakļāvīgākus frizūru ieveidošanai;
  • nepieciešams mazāks laika periods, lai matus padarītu tīrus, salīdzinot ar klasisko matu mazgāšanu un žāvēšanu;
  • atsvaidzina un mazina matu smakas, ja tie ir sasūkušies ar dūmu, sviedru vai citām smakām.

Sausā šampūna mīnusi:

  • mati var izskatīties tīri, bet sajūta var būt pavisam citādāka;
  • bieži vien sausie šampūni ir ar ļoti spēcīgu aromātu, kas dienas laikā lēni izgaro;
  • mati zaudē dabisko spīdumu, tāpēc var izskatīties ļoti sausi;
  • tumšmatēm mati var izskatīties putekļaini.

Materiālu sagatavoja skaistumkopšanas portāla Intensa.pro redakcija

Vairāk par šo tēmu:

Par iespējamu konkurenci aptieku tirgū

Zāļu un aptiekas produktu patērētāju asociācija (turpmāk tekstā ZAPPA) pilnībā atbalsta veselības ministra Hosama Abu Meri virzīto reformu zāļu cenu mazināšanā.Uzskatām, ka ilgstoši aptieku ķēdes,

Lasīt »

Cik ilgi jānēsā kompresijas zeķes?

Pakāpeniski pagātnē paliek iesīkstējušais stereotips, ka kompresijas zeķes ir domātas vienīgi vēnu varikozes ārstēšanai. Mūsdienās kompresijas zeķes iegādājas grūtnieces, biroju darbinieki, frizieri, pavāri, sportisti, ceļotāji

Lasīt »