Vai ziemas krēms der pavasarim?

Igors Pļava

Ziemā ādai nepieciešama barošana, bet pavasarī mitrināšana. Vai šāds apgalvojums joprojām ir aktuāls, ņemot vērā, ka mūsdienīgie barojošie krēmi sastāva ziņā diez ko neatšķiras no mitrinošajiem?

Jā, patiesi, kādas gan ir šīs atšķirības? Pirmā atbilde, kas nāk prātā – barojošie krēmi satur vitamīnus un taukvielas, to, kas mūsu ādai ziemā visvairāk vajadzīgs, bet mitrinošie – ādu mitrinošas vielas. Pavasarī, kad mūsu ziemas novārdzinātā āda sāk lobīties, iekaist un pat plaisāt, galvenais akcents liekams tieši uz mitrināšanu.

Taču nu ir pienākuši laiki, kad biezie un treknie „vecmāmiņu laiku” krēmi vairs netiek turēti godā un viss ir sajaucies virpulī – mitrinošajos krēmos ietilpst taukvielas un vitamīni un barojošie krēmi arī mitrina. Kosmētikas ražotāji laiku pa laikam nāk klaja ar revolucionāriem paziņojumiem par jaunu universālu krēmu izstrādi, kuriem piemīt spēja patstāvīgi noteikt ādas problēmas cēloni un, ja nepieciešams barot, tad baro, ja trūkst mitruma ādā, tad – mitrināt, piedevām vēl novērst taukaino ādas spīdumu. Vai tas patiesi ir iespējams?

 

Tomēr daudzi autoritāti iekarojuši speciālisti tomēr iepriekšminētajam nepiekrīt, sakot, ka šobrīd dalījums mitrinošajos un barojošajos krēmos ir vēl izteiktāks. Tas ir saistīts ar zemas molekularitātes hialuronskābes formu parādīšanos. Pirms izdarīt izvēli par labu kādam krēmam, ir jāsaprot, kādus mērķus vēlamies sasniegt.

Ādas mitrināšana

Ādas mitruma līmeņa saglabāšanā ne mazāk svarīgi ir nodrošināt ādai mitrumu no iekšpuses, un tas ir atkarīgs no transdermālā ūdens apmaiņas aktivitātes. Šī iemesla dēļ kosmetologi iesaka uzņemt šķidrumu pietiekamā daudzumā, samazināt kofeīnu saturošu dzērienu lietošanu, priekšroku dodot zaļajai tējai.

Mitrinošo preparātu kategorijā ietilpst:

  • Plēvi veidojoši līdzekļi, kas izgatavoti uz mākslīgo taukvielu (vazelīna) un dabiskas izcelsmes taukvielu (alojas ekstrakts, jūras kolagēns u.c. ) bāzes. Veidojot plēvīti uz ādas virsmas, tie aizkavē mitruma iztvaikošanu no epidermas. Būtībā par mitrinošiem var uzskatīt arī ziemai paredzētos bāzes krēmus.
  • Preparāti, kuru sastāvā ir vielas, kas spējīgas piesaistīt un noturēt mitrumu. Tie parasti ir uz glicerīna, kolagēna, augsti molekulāras hialuronskābes bāzes un iedarbojas arī epidermas līmenī. Īpaši nepieciešami tie ir gadījumos, kad āda ir traumēta auksta gaisa, vēja, saules vai hlorēta pasena ūdens ietekmē.
  • Ārstnieciskie kosmētiskie līdzekļi ar dziļu iedarbību, kas satur zemas molekularitātes hialuronskābes, indiešu tamarinda un Āzijas centellas (Gotu kolas) sastāvdaļas. Tie aiztur ūdens izvadi no dermas, stimulējot dermas mitrināšanu.
  • Ārstnieciskie kosmētiskie līdzekļi ar stimulējošu iedarbību uz peptīdu bāzes. Pārvarot ādas aizsargbarjeru, tie stimulē dabiskās hialuronskābes sintēzi ādas dziļajos slāņos. Šai grupai piederošie līdzekļi vairāk paredzēti ādai, kas sākusi zaudēt dabiskos mitruma saglabāšanas aizsardzības mehānismus.

Mitrinošu krēmu ziemā? Vai tomēr nē?

Līdz pat šim brīdim valda uzskats, ka ziemas laikā mitrinošos līdzekļus jālieto ar īpašu piesardzību, jo krēmā esošais ūdens var sasalt sīkos kristāliņos. Tiešām, daudzu krēmu sastāvā ūdens ir pat līdz 80%, taču āda nav aizsalstošs orgāns. Pat pārsalšanas gadījumā tās temperatūra nav zemāka par 32 grādiem. Nokļūstot ādā, ūdens ātri vien sasilst līdz tās temperatūrai, taču dodoties ārā ar mitru seju, jūs riskējat to atūdeņot.

Lasi tālāk portālā intensa.pro : https://intensa.pro/raksts/vai-ziemas-krems-der-pavasarim/

 

Vairāk par šo tēmu: