Matu eļļu vērtīgākās sastāvdaļas

Ieva Kalna

Matu eļļas ir nozīmīgs matu kopšanas līdzeklis. Atkarībā no aktīvo vielu sastāva tās pasargā matus no to struktūras bojājumiem, baro matus ar nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām vai ļauj saglabāt matu krāsas intensitāti. Regulāri lietotas matu eļļas iekļūst mata struktūrā un aizpilda starp kutikulas šūnām radušās spraugas, novēršot agresīvu vielu iekļūšanu tajās.

Šodien labāko skaistumkopšanas preču veikalu un it īpaši Klipshop matu eļļu klāsts ir ļoti plašs. Pārzinot populārāko matu eļļu sastāvdaļu īpašības, ir vieglāk piemeklēt visatbilstošāko matu eļļu.

Argana eļļa

Argana eļļa ir bagāta ar A, C un E vitamīniem, kā arī satur tokoferolus, polifenolus un linolēnskābi. Šīs vielas baro matus, piešķirot tiem veselīgu spīdumu un vienmērīgu izskatu. Turklāt, argana eļļa palīdz mazināt galvas ādas iekaisumu un tā izraisītās matu slimības.

Melno ķimeņu eļļa

Melno ķimeņu eļļa ir noderīga visiem matu tipiem, taču īpaši sausiem un bojātiem matiem. Eļļa matiem piešķir veselīgu spīdumu un izturību. Turklāt, veicina arī matu augšanu. Tās sastāvā ir augsta timohinona koncentrācija. Antioksidanta īpašības mazina galvas ādas kairinājums.

Jojabas eļļa

Ar B, C un E vitamīniem, kā arī vara un cinka minerālvielām bagātā jojabas eļļa stiprina matus, palielina to apjomu, palīdz mazināt matu izkrišanu un veicina matu augšanu. Šī eļļa ir piemērota visiem matu tipiem, taču īpaši sausiem un cirtainiem matiem.

Jojabas eļļai piemīt matus mitrinoša iedarbība, kas palīdz atjaunot arī galvas ādas mitruma un pH līdzsvaru.

Keratīna eļļa

Keratīna eļļa iekļūst dziļi mata struktūrā, atjaunojot un mitrinot sausus vai trauslus, ķīmiski bojātus matus. Eļļa palīdz piešķirt tiem papildus apjomu, mati kļūst stiprāki un zīdaini mīksti. Turklāt, keratīna eļļa ir īpaši piemērota krāsotiem matiem, jo tā palīdz atgūt veselīgu spīdumu un saglabāt intensīvu matu krāsas toni.

Rožu eļļa

Ar tādiem antioksidantiem kā A, C vitamīniem un linolskābi bagātā rožu eļļa mitrina un nomierina galvas ādu, kā arī stiprina matu folikulus. Turklāt, eļļas antiseptiskās īpašības palīdz matu folikulus atbrīvot no baktērijām un netīrumiem, kas sakrājas uz galvas ādas.

Speciālisti uzskata, ka matu eļļai jābūt ikdienas matu kopšanas sastāvdaļai. Viennozīmīgi pareizi piemeklēta eļļa baro matus, piesātina tos ar noderīgiem elementiem, iztaisno tos bez gludināšanas un rūpējas par galvas ādu. Regulāri lietojot matu eļļu, mati mazāk sapinas, lūzt un šķeļas. 

Daudzu veikalu un arī Klipshop matu eļļu klāsts ir tiešām liels, kur noteikti varēs atrast sev to piemērotāko variantu. Meklējot eļļu, izvēlāties produktu ar minimālu sastāvu un labām atsauksmēm.  Izvairieties no alkohola, sintētikas un smaržvielām.

Vairāk par šo tēmu: