šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Uzmanīgi, krāsots! Pigmentācijas rašanās galvenie cēloņi

Igors Pļava

natalja-mavlina-intensa.pro

Pigmentācija skar ikvienu, jo atrast cilvēku, uz kura ķermeņa nav kaut vienas dzimumzīmes, ir praktiski neiespējami.
Pat vasarraibumi, no kuriem vēlas atbrīvoties daudzas sievietes, ir viens no pigmentācijas veidiem. Uz rudmates sejas vasarraibumi izskatās pat piemīlīgi, taču to nevar teikt pat lieliem brūniem plankumiem – tie nerotā nedz uz sievietes, nedz vīrieša ādu. Vēl jo vairāk – pigmentācija liecina par endokrīnās sistēmas darbības traucējumiem, un signalizē par veselības traucējumiem.

Šī iemesla dēļ ir nepieciešams likvidēt pigmentācijas rašanās cēloņus un arī pašu pigmentāciju.
Lai rastu atbildes par dažādiem, ar pigmentāciju saistītiem jautājumiem, Intensa.Pro redakcija vērsās pie kosmetoloģijas speciālistes, kompāniju UTSUKUSY un SIMONE TRICHOLOGY oficiālā pārstāves Baltijas valstīs Nataļjas Mavlinas.

Pigmentācijas cēloņi

Pigmentācijas rašanās cēloņi var būt visdažādākie. To var izraisīt vielmaiņas traucējumi, ķīmiska iedarbība uz ādu, grūtniecība, ar novecošanos saistītas hormonālas izmaiņas, iekšējo orgānu (īpaši endokrīno) darbības traucējumi, atsevišķu medikamentu, t.sk. hormonālās kontracepcijas, sulfonamīdu un tetraciklīnu, lietošana. Arī kosmētiskie līdzekļi, kuru sastāvā ir fotosensibilizējošas sastāvdaļas, var būt pigmentācijas vaininieki. Pie šādiem kosmētiskajiem līdzekļiem galvenokārt pieskaitāmas citrusu ēteriskās eļļas. Taču galvenais pigmentācijas plankumu rašanās cēlonis ir saules staru iedarbība.
„Katram cilvēkam organisma reakcija ir individuāla – kāds bez īpašām sekām var atrasties saulē kaut diennaktīm, bet citam āda uzreiz apdeg. Viss ir atkarīgs no melanīna daudzuma organismā – vai nu tā ir par maz, vai arī par daudz. Visbiežāk dažādu pigmentācijas plankumu veidošanos izraisa melanīna pārpilnība organismā. Jo vairāk āda tiek pakļauta saules staru iedarbībai, jo lielāks risks, īpaši cilvēkiem ar jaukta tipa ādu. Šī iemesla dēļ es vienmēr iesaku sevi pasargāt jau laikus un lietot gan saules aizsargkrēmus, gan ampulas, kas pasargā no pigmentācijas plankumu rašanās. To sastāvdaļas izraisa melanīna noārdīšanos ādā un aptur jaunu tā veidošanos.” – iesaka kosmetoloģe Nataļja Mavlina.

Pigmentācijas likvidēšana

Par laimi tie laiki, kad galvenie līdzekļi cīņā ar pigmentāciju bija pētersīļu sula, citrons un rūgušpiens, nu ir galā. Šobrīd pigmentācijas ārstēšanu piedāvā gan kosmētiskie saloni, gan medicīnas iestādes, jo atbrīvoties no šīs problēmas ir sarežģītāk, kā sākotnēji var šķist.

Metodes pigmentācijas likvidēšanai :

  • Likvidēšana ar lāzeru;
  • Ārstēšana ar gaismas impulsiem;
  • Mezoterapija;
  • Fototerapija;
  • Krioterapija;
  • Elos terapija;
  • Lāzera pīlings;
  • Ķīmiskie pīlingi.

Raksta turpinājums portālā intensa.pro:
https://intensa.pro/raksts/ostorozhno-okrasheno-glavnye-prichiny-pigmentatsii/

Vairāk par šo tēmu: