Ziemā āda īpaši jāmīl

Uldis Mežs

Sandra Vizule

Viens no faktoriem, kas veicina sejas, kakla un roku ādas novecošanos, ir mainīgo laika apstākļu ietekme. Vējš, sals, mitruma un arī temperatūras svārstības, kad mitrā un aukstā laikā izejam no siltas telpas, uz mūsu ādu iedarbojas kā stresa faktors. Kā mazināt tā ietekmi?

Bieži vien ziemā āda var kļūt raupjāka, ar sausiem laukumiņiem, novēro ādas lobīšanos. Ja āda ir sausa un jutīga, var parādīties sīku grumbiņu tīklojums uz vaigu ādas un ap acīm.
Ādas elastības zaudēšana ir iekšējs process. Ziemā, kad katru dienu āda tiek pakļauta lielām temperatūras svārstībām, tādi antioksidanti kā C un A vitamīns kalpo kā aizsargs pret apkārtējo vidi. Jāpiebilst, ka kalogēns, kas veido saistaudu balsta karkasu un nodrošina ādas elastību, nevar veidoties bez C vitamīna. Savukārt A vitamīns palīdz regulēt tauku dziedzeru darbību. Raupja un plēkšņaina āda liecina, ka organismam trūkst A vitamīna. Viena no visaktīvākajām A vitamīna formām ir retinols. Tas stimulē šūnu reģenerāciju, kolagēna sintēzi, pastiprina ādas aizsargfunkcijas. Tātad – gada aukstajos mēnešos noteikti jālieto ādu barojoši, tās elastību atjaunojoši un vitaminizēti kosmētiskie līdzekļi. A‑un C vitamīnu saturošus, barojošus krēmus piedāvā gandrīz visas ievērojamākās kosmētikas firmas.
Var lietot arī mitrinošus krēmus, kas novērš ādas sausumu un pastiprinātu lobīšanos. Taču ziemā tos (arī želejveida acu kopšanas līdzekļus) vēlams lietot vakarā – pastiprināts mitruma daudzums ādā nav vēlams, ja gaisa temperatūra ir –8 °C un zemāka.
Varat izmantot arī dažādus revitalizējošus serumus, koncentrātus ampulās, keramīdus.Šie produkti satur ādu uzlabojošus komponentus koncentrētā veidā. Tos plānā slānī uzklāj uz sejas, kakla, dekoltē zonas pirms kosmētiskā krēma, kā arī var pievienot sejas maskām. Ziemā sejas maskas visjūtamāk pasargās ādu no nevēlamām pārmaiņām. Bez gataviem kosmētiskajiem produktiem varat izmantot maskas no dabiskiem produktiem, kas sastāv no olīveļļas, persiku eļļas, saldā krējuma, olas dzeltenuma vai alvejas želejas.
Ziemas mēnešos visvairāk attaisnojas dekoratīvās kosmētikas lietošana ikdienā. Kompaktais pūderis, pūderis ar pūderkrēmu (divi vienā) vai pūderkrēms, uzklāts uz ādas no rīta, pasargās ādu no straujas atdzišanas, mitruma, brīvo radikāļu tiešas iedarbības. Tā mazināsies ādas novecošanās procesu veicinošo faktoru iedarbība.
Bez ievērības ziemā nedrīkst atstāt arī roku ādu. Roku krēmiem ir mīkstinoša, ādas novecošanās procesu palēninoša un ādas aizsargfunkciju nostiprinoša iedarbība. To sastāvā ir ādu atjaunojoši komponenti: proteīnu komplekss, kolagēns, elastīns, A, E, PP vitamīni, vīnogu sēklu eļļa. √

Vairāk par šo tēmu:

Maigas rūpes par jaunu ādu

Kā jauniešiem rūpēties par savas ādas labsajūtu un izskatu, konsultē ģimenes ārste Inga Zemīte un uzņēmuma Carlen Hair Collection vadītāja Jolanta Reihmane. Visgludākā, maigākā āda

Lasīt »