Vai tev ir pazīstamas sāpes?

Igors Pļava

Vai tev ir pazīstamas sāpes? Parasti atbilde ir – jā!

Ikviens no mums ir saskāries ar sāpēm.  Par tām var daudz izlasīt. http://sapes.lv/?p=6089&pp=7713&lang=1240

Tās ir daudz pētītas. Bet galvenā problēma – tās parasti nezina kā ārstēt. Diemžēl parasti pielieto pretsāpju medikamentus vai ķirurģisku iejaukšanos, ja tas ir iesējams.

Šoreiz runāsim par ārstēšanu.

Izšķir trīs galvenās sāpes – muguras, locītavu un galvas sāpes.  Vēl tās dala akūtās un hroniskās. Ja sāp ilgāk kā mēnesi,  jau varam runāt par hroniskām sāpēm.

Īsi – kas ir sāpe. Tā ir informācija, ka kaut kas nav pareizi, tas ir signāls. Mums uz to vajag reaģēt! Kaut ko mainīt – pozu, dzīvesveidu, utt. Mēs nē, gan jau pāries. No sākuma arī pāriet. Mēs – urā! Un turpinām.

Bet organisms nav muļķis – tas ar laiku vairs nevar pats salabot un sāpe sāk nepāriet. Ko darām – ejam pie ārsta. Un te mēs iekrītam – parasti viņi nezina kā ārstēt un izraksta pretsāpju medikamentus. Tie “nogriež galvu”, pārrauj saiti starp signāla devēju – smadzenēm un sāpju vainīgo vietu. Te nu viss tikai sākās.  Vainīgā vieta turpina dzīvot nepareizi un izmaiņas jau pāriet no nervu signāla stāvokļa uz reālu bojājumu, kuru nu ārsti arī reizēm mēdz ieraudzīt, jo tik ļoti ir attīstījusies diagnostika! Urāā! Tagad var sākt domāt, kā paplašināt terapeitiskās iespējas. Un te nu mums piedāvā papildināt lietojamo medikamentu klāstu un droši iesoļot hronisko slimību biedrībā.  Tā varētu turpināt, bet daudzi no jums to visu jau zin.

Uz sāpi vajag paskatītie no citas puses. Iesaku reaģēt uzreiz, it īpaši, ja nepāriet 2 nedēļu laikā.

Muguras sāpes mēs varam labot ar fizioterapiju, galvas sāpes – izprotot to iemeslus un novērst tos, locītavu sāpes diemžēl ir vissliktākās, jo tās nāk vai nu ar vecumu, vai kā blakne medikamentozai ārstēšanai. Bet arī tās nav neatgriezeniski.

Katru no  šīm sāpēm un to veiksmīgu ārstēšanu mēs apskatīsim trijos turpmākajos rakstos. Visas šīs sāpes vieno ar mums tas, ka mēs loti ātri un veiksmīgi tiekam ar tām galā, vienkārši palīdzot organismam pašam atrisināt problēmu. Mums ir daudz reālu piemēru ar kuriem tiksimies nākotnē. Būtība mūsu palīdzībai ir – ādā ir informācijas nesējs par izmaiņām ķermeņa iekšienē un SCENAR aparāts, ar kura palīdzību uz ādas virsmas tiek atrasta problemātiskā vieta un apstrādāta ar aparātu. Apstrādes procesā smadzenes saņem informāciju, kādas vielas vajag saražot, lai izārstētu vainīgo, sāpju izraisīto vietu. Mūsu ķermenis pats var saražot apmēram 5000 vielu, kuras ārstē. Mūsu dzīvesveids mēdz tam to liegt. Mums izdodas šo spēju atgriezt. Arī pie hroniskām sāpēm.

25133707, 29422852

Vairāk par šo tēmu: