Neaizstājami palīgi sportā un ikdienā – Garmin sporta pulksteņi

Igors Pļava

Rūpes par savu ķermeni un veselīgs dzīvesveids ir viena no mūsdienu sabiedrības prioritātēm. Tehnoloģiju straujā attīstība atvieglo mūsu ikdienas paradumus un palīdz sekot saviem panākumiem, lai kur mēs atrastos. Piemēram, sporta pulksteņi jau sen vairs nav luksusa prece. Tie ir pieejami plašai sabiedrībai un ir kļuvuši par neaizstājamiem palīgiem sporta aktivitāšu laikā. Garmin ir viens no vadošajiem viedpulksteņu ražotājiem, kas ikgadus laiž klajā jaunus uzlabotus modeļus, kuros apvienotas daudzas funkcijas par ļoti pieņemamām cenām. Tomēr plašais pieejamo modeļu klāsts bieži vien ir mulsinošs, un, lai pareizi izvēlētos viedpulksteni, ir jāpārzina tā funkcijas.

Garmin Forerunner sporta pulksteņi ir īpaši populāri ne tikai funkcionalitātes dēļ, bet arī tāpēc, ka tiem ir universāls dizains, kas ir piemērots jebkurā vidē  ̶  gan birojā, gan sporta aktivitāšu laikā, jo šī līnija sākotnēji tika izstrādāta tieši skriešanai. Modeļi ir viegli un aerodinamiski un lieliski pieguļ jebkura lieluma rokai. Forerunner klāsts ir papildināts ar diviem jauniem modeļiem  ̶  Forerunner 255 un Forerunner 955. Lai gan šie modeļi ir pieejami dažādās cenu kategorijās, ir lietderīgi izpētīt atšķirības un izdarīt pārdomātu izvēli.

Abiem modeļiem piemīt populārākās Garmin pamatfunkcijas: plašs sporta profilu klāsts, sirdsdarbības mērījumi miega laikā un informācija par tās kvalitāti nākamajā rītā, skābekļa līmeņa noteikšana asinīs, treniņu ieteikumi atbilstoši lietotāja vēlmēm, Garmin Pay maksājumu sistēmas un Multi ̶Band sistēmas atbalsts. Jauna funkcija abos modeļos ir sacensību logrīks (race widget), kas prognozē rezultātus, laikapstākļus sacensību dienā un atpakaļgaitas prognozi pirms starta. Modelim Forerunner 955 ir arī vairāki papildu treniņu profili, piemēram, PacePro un ClimbPro, kas reāllaikā sniedz ieteikumus par treniņa tempu un treniņa vietas augstumu.

Forerunner 955 ir pieejams tikai vienā izmērā – 46,5 mm ar 1,3 collu displeju, savukārt Forerunner 255 ir pieejams divos izmēros. Abiem modeļiem ir laba akumulatora veiktspēja – Forerunner 255 bez uzlādes var darboties 14 dienas, bet Forerunner 955  ̶  līdz 15 dienām. Sporta pulksteņi ir aprīkoti ar lielisku navigācijas sistēmu un spēju iezīmēt vēlamos maršrutus, taču Forerunner 955 ir vairāk priekšrocību, jo tā navigācijas sistēmā ir detalizētas topogrāfiskas kartes ar objektu un ielu nosaukumiem. Šim modelim ir arī lielāka iekšējā atmiņa, no kuras var lejupielādēt līdz 2000 dziesmām. Modelis Forerunner 255 ļauj saglabāt aptuveni 500 dziesmu, bet produktu klāstā ir pieejama arī Forerunner 255 Music versija, kas ļauj savienot tālruni ar populārām mūzikas lietotnēm un baudīt iecienītākās dziesmas bez tālruņa pievienošanas vai mūzikas lejupielādes.

Abi modeļi piedāvā daudzas funkcijas pārdomātu sporta aktivitāšu veikšanai un labāko rezultātu sasniegšanai. Lai gan katram modelim ir savas funkcijas un priekšrocības, vislabāk ir izvēlēties sev piemērotāko modeli atbilstoši savām vajadzībām. Sporta pulksteņi ātri un pārliecinoši ir kļuvuši par mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļu un palīdz ne tikai sasniegt sporta virsotnes, bet arī uzraudzīt savu veselību un tās rādītājus. Neatkarīgi no tā, kuru modeli izvēlaties, Garmin sporta pulksteņi vienmēr ir pareizā izvēle. Garmin ir neapstrīdams tirgus līderis, un, iegādājoties kādu no modeļiem, jūs veicat ilgtermiņa ieguldījumu savā hobijā un veselībā, jo sporta pulksteņi kļūs par neaizstājamiem palīgiem visos jūsu centienos un kalpos jums vairākus gadus.

 

Vairāk par šo tēmu:

Skrieniet droši un ar prieku

Līva Freimane Nesen izlasīju ironisku atziņu, ka latvieši visumā ir ļoti aizrāvušies ar sportu, jo sevišķi augstā cieņā turot sporta pārraides televīzijā. Tomēr atļaujos nepiekrist

Lasīt »

Skriesim ar prieku

Mūsdienās ir svarīgas jebkura veida fiziskās aktivitātes, bet vēl būtiskāk ir izvēlēties to kustību veidu, kas sagādā prieku un baudu, Tiem, kas grib uzsākt skriešanu,

Lasīt »