Olainfarm vadības persona atkal apšaubāmās darbībās

Igors Pļava

“Latvijas viens no farmācijas flagmaņiem AS Olainfarm un tā jaunie īpašnieki un amatpersonas ir jau ilgāku laiku ir bijuši iesaistīts apšaubāmās un ne visai likumīgās un pat krimināla rakstura darbībās. Par to mums atkal atgādina Olainfarm padomes priekšsēdētāja Jāņa Buka ne visai izprotamās un necaurspīdīgās darbības Latvijas Olimpiskās Komitejas prezidenta amatā par ko nesen medijos ir izteikusies arī Izglītības un Zinātnes ministrija, kas uzskata, ka atkal ar Buka lēmumiem ir būtiski aizskartas mazākuma akcionāru tiesības, šoreiz Latvijas Olimpiskajā Vienībā. Tā kā Olainfarm un Buks ir Latvijā lielākā medicīnas un aptieku preču koncerna AS AB CITY (RePharma, Mēness Aptiekas, Centrālā Laboratorija un citi) sastāvā, tad lasītājiem zemāk piedāvājam iepazīties ar LETA izplatīto informāciju.”

– Redakcijas komentārs


Investoru un mazākuma akcionāru biedrība (IMAB) atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicinājumu Latvijas Olimpiskā vienības (LOV) valdei izsludināt ārkārtas dalībnieku sapulci un apstiprināt konkursa nominācijas komisijas izvēlēto valdes locekli.

IMAB ieskatā Latvijas Olimpiskā komiteja un tās prezidents Jānis Buks ir izvēlējušies ignorēt pārskatāmu, taisnīgu un mazākuma akcionāru intereses ievērojošu konkursa komitejas lēmumu par LOV valdes locekļa atlasi un neapstiprināt konkursa kārtībā izvēlēto valdes locekli.

IMAB ieskatā LOK prezidents Jānis Buks ir ar ilgstošu mazākuma akcionāru tiesību rupjas pārkāpšanas un citu nelikumīgu darbību pieredzi un pastāv sabiedrībā labi zināms viedoklis, ka Jānis Buks kopā ar Andreju Leiboviču jau agrāk ir veikuši noziedzīgas darbības, lai apkrāptu mazākuma akcionārus, piemēram, AS Olainfarm, cita starpā palīdzot realizēt vismaz 3 miljonu EUR izkrāpšanu no uzņēmuma (https://www.delfi.lv/sports/17311307/analysis/55647272/investoru-un-mazakuma-akcionaru-biedribai-bazas-par-lok-prezidenta-amatu-kandidatu un https://vesels.lv/uncategorized/investoru-un-mazakuma-akcionaru-biedriba-imab-bazas-par-lok-prezidenta-amatu-kandidatu/). Šī 3 miljonu izkrāpšana no uzņēmuma ir dokumentēta zvērinātu revidentu apstiprinātos pārskatos.

IMAB jau agrāk uzskatīja, ka šādas apšaubāmas reputācijas personas kā Jānis Buks,  kas citu nodarījumu starpā jau agrāk ir veicis dokumentētas nelikumīgas darbības mazākuma akcionāru interešu pārkāpšanā, atrašanās Latvijas sporta prestižākajā amatā Latvijas Olimpiskajā Komitejā nav atbalstāma.

Tagad mēs uzskatāmi redzam, ka šīm bažām tik tiešām ir pamats, kā to apliecina arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paziņojums par konkursa kārtā izraudzīta Latvijas Olimpiskās Vienības valdes locekļa patvaļīgu neapstiprināšanu no LOK puses.

IMAB aicina LOK un LOK prezidentu Jāni Buku izbeigt dažādas manipulatīvas darbības, nodrošināt caurskatāmu un likumīgu darbību un apstiprināt konkursa kārtā atlasīto LOV valdes locekļa kandidātu.

IZM aicina izsludināt LOV ārkārtas dalībnieku sapulci un apstiprināt konkursā izvēlēto valdes locekli | LA.LV

Vairāk par šo tēmu: