šī ir slīdošā teksta rinda ar linku vai jebko citu

Tīrās sulas

Kaspars Ozoliņš

Svaigi spiestās sulās ir daudz imūnsistēmai un organismam vitāli svarīgu vielu, tajās Ir maz kaloriju, un ar tām var labi aizstāt vienu ēdienreizi. Vitamīnu kombināciju starojošai ādai un šūnu aizsargājošu iedarbību sniedz tomātu, burkānu, gurķu un diļļu, kā arī smiltsērkšķu, papaijas, kivi, apelsīnu un greipfrūtu sula. Attīrīšanos stimulē bērzu sula un smiltsērkšķu sula, kurai tāpat kā kāpostu sulai piemīt arī ārstējošs efekts.

Organisma attīrīšana
Cilvēka ķermenim ik pa laikam ir nepieciešama attīrīšanās. Visā pasaulē arvien vairāk cilvēku reizi gadā veic ķermeņa attīrīšanās kursu, lai aizkavētu tā novecošanu un novērstu pārmērīgas ēšanas un dzeršanas sekas – nogurumu, gremošanas traucējumus, kāju pietūkumu, ķermeņa stīvumu un nevajadzīgu masas palielināšanos. Jāatceras, ka arī notievēšanas procesi sākas ar attīrīšanos.
Dzīvojot 21. gadsimtā, diemžēl vairs nevaram izvairīties no automašīnu izplūdes gāzēm, cigarešu dūmiem, pesticīdiem un pārtikas konservantiem, kas piesātina cilvēka organismu ar toksīniem. Apkārtējās vides kaitīgo ietekmi vēl vairāk pastiprina ikdienas stress darbā un sadzīvē. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka pienāk brīdis, kad jūsu ķermenis ar to visu vairs nespēj tikt galā un jūs sākat just enerģijas trūkumu un dzīvesprieka zudumu. Tas nozīmē, ka Ir pienācis laiks organisma attīrīšanai!
Cilvēka ārējais skaistums lielā mērā ir atkarīgs no Iekšējo orgānu stāvokļa un funkcionēšanas. Vispārēja ķermeņa attīrīšana ir absolūti nepieciešama, ja gribam, lai ķermenis būtu brīvs no Iekšējas saindēšanās un spējīgs harmoniski funkcionēt. Katra no attīrīšanās procentam dod īpašu rezultātu.
Resno zarnu attīrīšana mazinās vai pilnībā likvidēs zarnu pūšanos, vēdera aizcietējumus un grēmas.
Aknu attīrīšanas rezultātā uzlabošos gremošana, atmiņa, acīs atjaunosies veselīgs spīdums, mati kļūs spīdīgāki . atjaunosies enerģijas krājumi, pieaugs spēks un izturība.
Pēc nieru attīrīšanas samazināsies vai pilnībā Izzudīs maisiņi zem acīm, stabilizēsies asinsspiediens.
Attīrīti asinsvadi un limfa pasargās no infekcijām, sirdslēkmēm, varikozām vēnām.
Viens no būtiskākajiem organisma piesārņojošiem faktoriem ir nekvalitatīva pārtika. Daba ir radījusi cilvēka organismu ar izteiktu vēlmi būt veselam un tāpēc ļoti izvēlīgu pārtikas izvēles ziņā. Tam tīk kvalitatīva pārtika. Taču cilvēki dienu no dienas, gadu no gada piespiež savus organismus uzņemt nekvalitatīvu pārtiku – ceptus, treknus, SĀLĪTUS, piparotus ēdienus, kas piesārņo organismu. Tāpēc attīrošas diētas pamatā vajadzētu būt galvenokārt dārzeņiem un augļiem pēc iespējas vairāk svaigā veidā. Šajā ēdienu grupā var ietvert arī rīsus.
Kategoriski no uztura vajadzētu Izslēgt visus tos produktus, kas satur raugu, cukuru, etiķi un visas mākslīgās sastāvdaļas – konservantus, aromatizētājus, irdinātājus utt. Pēc iespējas mazāk lietot, ideālā variantā pat Izslēgt, pienu, kartupeļus, tomātus un baklažānus.
Sulu kūre organisma attīrīšanai
Visas metodes, kas dod ķermenim atslodzi un tādējādi arī laiku atveseļoties un atjaunoties, Ir pieskaitāmas pie attīrīšanās metodēm. Tiek pielietotas dažādas metodes:
• Ūdens gavēnis
• Sulu gavēnis
• Dabisku augu preparātu kurss
• Attīrošas kosmētiskas procedūras, vannas
• Attīrošas diētas
• Zarnu attīrīšana
• Kaloriju ierobežošana
Pirms uzsākat ķermeņa attīrīšanas kursu būtu vēlams rūpīgi izsvērt, kura no metodēm tieši jūsu organismam un situācijai šobrīd būtu vispiemērotākā. Taču, ja esat nolēmis attīrīt savu organismu, bet sirgstat ar kādu hronisku saslimšanu, tad par piemērotāko attīrīšanās metodi noteikti vajadzētu konsultēties ar speciālistu.
Sulu gavēņa laikā lieto tikai augļu un dārzeņu sulas. Vēlams svaigi spiestas. Pasaulē populārākā ir trīs dienu sulu kūre.
Ja vēlaties panākt pēc iespējas lielāku un noturīgāku efektu, samaziniet   kafijas, tējas, alkohola, saldumu, cukura, skābu un treknu produktu patēriņu uzturā. To vietā vairāk lietojiet graudaugu produktus, svaigus augļus un dārzeņus. Arī kustības un fiziski vingrojumi sekmēs toksīnu ātrāku izvadīšanu no organisma.
Ko dzert?
Zināms, ka sparģeļi, artišoks un pienenes stimulē nervu šūnas, bet nātres, selerijas un timiāns – asinsriti, turklāt tie visi veicina liekā šķidruma un toksīnu izvadīšanu. Savukārt augļu un dārzeņu šķiedrvielas labvēlīgi iedarbojas uz zarnu mikrofloru.
Bērzu un kļavu sula
Tā var saukt šī brīža veselīgāko dzērienu – kļavu un bērzu sulu. Dabas draugi zina stāstīt, ka tā cilvēka ķermenim nav jāpārveido, jo sula atbilst mūsu organisma ūdenim.
Svaiga tā ir pārāka par ikvienu konservētu svešzemju augļu sulu. Ārsti atzīst, ka bērzu sulu var izmantot kā dzērienu, tas ir brīnišķīgs ārstniecības līdzeklis, kas tīra un vairo asinis, stimulē vielmaiņu, attīra organismu no atkritumpro-duktiem un ķīmiskiem preparātiem. Bet galvenais, ko dzērēji uzteic, ir enerģija un dzīvesprieks, ko ik pavasari dod sulu kūre.
No koka tecinātās sulas dzeramas tikpat lielā daudzumā kā ūdens – apmēram 2 litri dienā. Vismaz desmit litri sulas jāizdzer, lai organisms sāktu attīrīties, un svarīgi to darīt regulāri. Sulu varat droši ņemt līdzi uz treniņzāli, izmantojot slāpju veldzēšanai treniņa laikā.
Burkānu sula
Burkānu sulu kūre ne tikai labi ietekmē gremošanas sistēmu un samazina svaru, tā ir dopings redzei, ādas, matu un nagu skaistumam un veselībai. Dienā ieteicams izdzert sulu no aptuveni 1 kg burkānu, ja kārojas, vardzertarīvairāk. Sulai piepillna dažus pilienus augstvērtīgas augu eļļas, lai sekmētu taukosšķīstošo vitamīnu uzsūkšanos organismā. Šajā laikā dienā jāizdzer 2-3 litri šķidruma – zāļu tējas, minerālūdens bez gāzes, dārzeņu buljons, zaļā tēja.
Kāpostu sula
Kāposti veselības uzlabošanai izmantoti jau sen, taču patiesu popularitāti guva 20. gadsimta vidū, kad tajā atklāja U vitamīnu, kas ārstē kuņģa čūlas slimības.
Kāpostu sulu var pagatavot mājas apstākļos – ar visparastāko sulu spiedi. Ja tādas pa rokai nav, var vienkārši samalt kāpostus gaļas maļamajā mašīnā un izspiest caur auduma vai marles gabaliņu. Sulu var sagatavot vienai divām dienām, ne ilgāk, jo citādi tai rodas nepatīkama smaka. Sagatavoto sulu uzglabā vēsā vietā vai ledusskapī. Vēsu to ir patīkamāk iedzert nekā siltu. Dienas deva – 5 – 6 glāzes, ko nelieliem malciņiem izdzer 3-4 reizēs stundu pirms ēšanas. Kursu pēc 4-6 mēnešiem profilakses nolūkā atkārto.
Smiltsērkšķu sula
Smiltsērkšķu ogu sastāvs ir unikāls. Tajās ir 3 antioksidanti,18 aminoskābes, 14 vitamīni un provitamīni, aptuveni 150 dažādu aktīvu vielu un ķīmisku savienojumu, kas darbojas pēc sinerģisma principa (viens otra darbību pastiprina potencējot).
Smiltsērkšķu sulu nepieciešams lietot:
•    lai uzlabotu imunitāti un atlabtu pēc slimošanas;
•    lai izvairītos no gripas un dažādiem vīrusiem;
•    lai samazinātu apetīti diētas laikā;
•    ja ir sausa āda, nespodri mati, lūstoši nagi, blaugznas;
•    noguruma un depresijas gadījumā;
•    cilvēkiem, kas ilgstoši strādā pie datora,
•    bērniem, topošajām māmiņām, sportistiem;
•    onkoloģijas un leikēmijas slimniekiem;
•    sirds un asinsvadu slimniekiem;
•    elpošanas orgānu, ādas un endokrīno dziedzeru, zarnu, aknu, nieru ārstēšanai.
Šī dabas bagātības sula ar izcilo uzturvērtību ir arī lielisks prieka un enerģijas avots.
Iespējamās reakcijas attīrīšanās laikā
Iespējamās reakcijas var parādīties otrajā vai trešajā dienā pēc attīrīšanās kursa uzsākšanas. Tās var izpausties dažādos veidos.
• Galvassāpes var rasties, jo ķermenis sāk zaudēt ķīmiskās vielas, ko jūs parasti uzņemat ar kafiju, tēju, alkoholu, saldumiem.
Atbrīvosieties no tām, ja dzersiet daudz ūdens un pēc iespējas atslābināsieties. Ja galvassāpes kļūst stiprākas, samaziniet augu preperāta devu.
• Āda, būdama ķermeņa lielākais orgāns, attīrās visvairāk. Izsitumu parādīšanās liecina, ka organisms ir sācis izvadīt toksīnus.
Dzeriet ik dienas daudz ūdens, lai toksīnu izvadīšana noritētu ātrāk.
Pastiprināsies zarnu darbība. Tas tikai liecina, ka attīrīšanās ir sākusies. Šie simptomi parasti vērojami tikai dažas dienas.
Kuram gan nepatīk tīrība sev apkārt, tāpēc tiek rīkotas talkas, mantu revidēšanai un lielo  ugunskuru kuršanai. Bieži gan aizmirstam par savu iekšējo tīrību. Attīrīšanās mums dod apziņas nomierināšanos un atslābinātību, labu pārtikas sagremošanu un defekāciju, kvalitatīvu miegu un svaiguma sajūtu pamostoties, kā arī dzīvesspēku un entuziasmu ikdienā. Un tik patīkami sajust, ka tīrība arī iemājojusi ķermenī. Viedie saka: ķermenis ir mūsu dvēseles mājoklis Tad dosim tai to labāko!
Pazīmes un simptomi, kas var liecināt, ka organisms ir piesātināts ar toksīniem un tam būtu neieciešama attīrīšanās:
■ Galvassāpes
■ Bieža saaukstēšanās
■ Locītavu sāpes
■ Nemiers un garastāvokļa maiņas
■ Novājināta imunitāte
■ Depresija
■ Nogurums
■ Adas izsitumi
■ Stīvs kakls
■ Drudzis
■ Nātrene
■ Aizdusa
■ Slikta dūša
■ Asinscirkulācijas traucējumi
■ Paaugstināta nervozitāte
■ Gremošanas traucējumi
» Paaugstināts holesterīna līmenis
■ Miegainība
■ Apetītes trūkums
■ Muguras sāpes
■ Bezmiegs
■ Aizcietējumi

Vairāk par šo tēmu:

Ēdiet prātīgi

Kad neesat vienisprātis ar savu spoguļattēlu un svaru bultiņas rādījumu, laiks pieņemt nopietnu lēmumu. Būt vai nebūt pareizai ēšanai. Nepārdomātas diētas sekas ir muskuļu, nevis

Lasīt »